reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Sylka ten na 35 zł był do wykorzystania chyba do 27 listopada lub jest do 6 grudnia. Nie pamiętam, a nie mogę sprawdzić bo już on u mnie nie widnieje. Wykorzystałam go.:-)

Ten na 20zł jest od kilku dni. A pobierasz kupony w mobilnym allegro ? Wchodzisz w „moje allegro” -> kupony rabatowe-> moje kupony-> odbierz kupon ?ten na 20zł ważny jest do 13 grudnia przy zakupach za minimum 50zł.

Wy tu o wózkach, a dla mnie skrętne koła to priorytet :-) nie wyobrażam sobie nie mieć obrotowych przednich kół :-p na spacerach często rozmawiam przez telefon czy nawet mam niespełna 3 latka, któremu muszę rękę dać więc u mnie wózek musi dać się prowadzić i skręcać jedną ręką. Próbowałam kiedyś u koleżanki poprowadzić taki wózek na paskach bez skrętnych kół to myślałam, że oszaleję :baffled: co chwilę musiałam podnosić do góry przednie koła bo jak nie krawężnik to zakręt:-p
 
reklama
Emilia dzieki za info o wozku, spacerowka jest ciekawa ale wydaje mi sie, ze dziecko mialoby w niej ciasno. No i kola jak dla mnie odpadaja bo chce duze wiec tylko zaspokoilam swoja ciekawosc ;)
Mi sie one wizualnie bardzo podobaja. Ale fakt ze duze nie sa. Ale i tak mi sie podobaja i moze bym sie nawet skusiła ale ma jedna podstawa wadę, spacerówka sie nie rozkłada na płasko a mi na tym bardzo zależało.
 
Mi osobiście ten wózek Cichopek się nie podoba :no: U nas od razu było wiadomo jaki więc generalnie nie zajmuje sobie już tym głowy, bardziej mnie cieszą inne zakupy dla małego.
Jeśli chodzi o mycie pod kranem to dla mnie to zupełnie normalne. Może jakaś dziwna jestem ale na zachodzie wszędzie dzieci kąpie się pod kranem w szpitalach, a w domu wiele osób robi to nawet w zlewie w specjalnie przystosowanych wanienkach :-)tak samo dzieci śpią od urodzenia we własnym pokoju i jest to czymś oczywistym ale wszystko zależy od przyzwyczajeń i własnych preferencji.

Olusia, gratuluję parki :-)
Nie wiem jak w innych krajach ale w uk w ogole w szpitalu nie kapią maluszków po porodzie. Dopiero w domu sie to robi. Mowi sie ze dopiero po 3 dobie.

a apropo spania we własnym pokoju to mojej szefowej dzieci spały same jak tylko skończyły tydzien. I jak płakały to nawet nie szła, dawala
jesc o 19 i kładła spac, potem szła z butla o 22.30, a potem o 2.30, i potem dopiero rano o 7.
Mi sie wydaje to troche przesada ze nawet tam nie zaglądała jak płakały, ale skutek był dobry bo nauczyły sie szybko i przesypialy całe noce. Ale dla mnie jednak to przesada.
 
Kasik, gratuluję synka:) już sporo urósł:)
Olusia gratuluję parki:) Nie martw się niczym, na pewno będzie wszystko dobrze:)
Smerfeta, córcia już sporo podrosła:) Dobrze, że wszystko ok:)

Ja jestem trochę smutna, bo niestety musieliśmy uśpić psiaka z którym byłam bardzo związana. Ja nie pojechałam, bo nie dałabym rady i nie chcę narażać na taki stres dziecka. :-(

A wczoraj prawie kupiliśmy wózek. Trochę wcześnie, ale mąż ma taką pracę, że ja sama go nie kupię, a nie chcę czekać do końca ciąży. Ale narazie się wstrzymaliśmy, bo chcieliśmy sprawdzić opinie w necie na temat wózka i jednak nie ma dobrych, więc nie pojechaliśmy po niego. Co prawda był w dobrej cenie, ale jak ma się zaraz rozlecieć, to wolę poczekać. Mamy jeszcze trochę czasu.

Bziumelka, do wózka podchodzę jak Ty ;-). Nie wyobrażam sobie kupić wózka drogiego i dlatego patrzę na promocje. A jeśli nie będzie fajnych nowych, to kupię używany lepszy. Już mam kilka upatrzonych.

No i patrzyliśmy łóżeczka i wiemy już gdzie prawdopodobnie się udamy. Za nowe łóżeczko i wszystko do środka tj. materac, pościel, ochraniacze, baldachim za niecałe 330zł. Ale daliśmy sobie czas i po połówkowych prawdopodobnie kupimy. Tam też kupimy raczej całą wyprawkę, bo mają korzystne ceny i jak kupuje się więcej, to dają rabaty.

Co do ubranek, to narazie płci nie znam i mam nadzieję, że jutro poznam, to dopiero wtedy coś zacznę kupować.
Szafa w pokoju dziecka już stoi, pokój ogarnięty więc najważniejsze już jest :) A co do mężów - mój też gada już do brzuszka, nic nie pozwala mi nosić i się przemęczać, pyta jak się czuję i powiem Wam, że chyba na nowo się zako****ę w mężu, bo jest bardzo opiekuńczy. Tylko szkoda, że nie mam go przy sobie na co dzień. Byłoby łatwiej.
Rozpisałam się trochę :)
 
Anulla28, a masz jakieś przeczucia co do płci ? :-) Było cos widać wcześniej czy nie patrzyli jeszcze ?

My juz mamy kołyskę i tez wydaje mi sie ze za wcześnie trochę ale lepiej robi sie zakupy razem niz osobno, nawet te ciuszkowe.
Kiedy masz połówkowe ? Jakoś w styczniu ?
 
Ostatnia edycja:
Kasik gratuluję chłopca :) Moj Kruszynka ważyl tyle co twój teraz w 25tc ;)

Olusia gratuluję parki przecudownie, że za jednym zamachem będzie i córcia i synuś :)

Elleni - ja nie wykorzystałam kuponu na allego na zabawki, poczekam po 6grudnia, może wtedy pojawi mi się następny kupon. Chciałam Kubusiowi kupić ten śpiworek co wam linka przesłałam, ale sama nie jestem zdecydowana czy do wozka nie lepiejkupic podusie i kolderkę. Chciałabym już pokupywać pościel do łóżeczka, ale wstrzymam się chyba po nowym roku, bo jeszcze do konca nie mam gdzie tego układać, a nie chce robicc= balaganu na swieta
A kupujecie rozek dla swoich pociech zwykły czy usztywniany? Ja zastanawiam sie nad zwykłym...
Dzisiaj po nocy znow mialam delikatne plamienie, ale w ciagu dnia juz bylo okey. Wczoraj troche poprasowalam,moze dlatego... Dzisiaj tylko zrobilam obiad i lezakuje przy czytaniu gazet i ogladaniu Tv,o kompie nie wspomne ;)
 
Dziewczyny byłam dzisiaj u genetyka po wyniki testu pappa. Wysyło źle tzn podwyższona jest trisomii 21. Jest ryzyko podstawowe 1:244, a u mnie wyszło 1:815. Usg było prawidłowe NT 1,6, kość nosowa obecna, wszystko prawidłowe. Nie zgodziłam się na amniopunkcję. Dr powiedziała, że mam się nie martwić bo wg niej jest ok, a ten test to statystyka. Ale ja jestem załamana.
 
Ależ mnie tu dawno nie było ... czas leci jak szalony więc staram się ogarnąć mieszkanie bo tylko 6 dni mi (nam) zostało :tak: a moje możliwości niestety spadły prawie do zera, do tego stopy to przypominają nogi słonia :-p ale nie mam co narzekać bo to podobno minie a z resztą nie jest najgorzej ;-) Pokój dla małej prawie gotowy, tylko literki i półka czekają na powieszenie :tak: oczywiście (chyba z nudów) zamówiłam jeszcze kilka rzeczy :zawstydzona/y:: komplet kocyk+podusia do wózka/kołyski, kosz na pieluchy (dostałam nowy za 46zł na Allegro więc się skusiłam) i jeszcze matę edukacyjną Canpola bo bardzo mi się spodobała w sklepie a z kuponem na Allegro wyszła za 80zł ... bardzo licze, że mała zajmie mi na tyle czas że zakupy odejdą w zapomnienie :-D

A co do masażu niemowlaka - jestem za ale akurat w tej kwestii daleko mi do czytania na ten temat, wszelkich teorii i 'instrukcji' - widziałam tylko dwa filmiki na You Tube i wg. mnie mama która czuje potrzebę bliskości i kontaktu z maleństem sama będzie wiedziała jak to zrobić bo każde dziecko i mama jest inne i może czegoś innego potrzebować a krzywdy przy kobiecym wyczuciu i instynkcie macierzyńskim przeciez zrobić się nie da :sorry2: ...

Syllkaa
ja korzystałam z obu kuponów ale wydaje mi się że w jednym momencie możesz mieć 'pobrany' tylko jeden i musisz go wykorzystać aby móc pobrać i użyć kolejny. Jeżeli dobrze kojarzę oba powinny być jeszcze aktualne.
Rożka nie kupiłam bo podobno źle wpływa na stawy biodrowe - zamiennie mam otulaczek (nieusztywniany)

Olusia gratuluję, przy dwójeczce to chyba najfajniejsza opcja mieć parkę :-)

Bziumelka, Anulla ja też tak podchodziłam do wózka i w sumie kupiłam najtańszy jaki mi się wizualnie i użytkowo podobał. Trochę więcej może zainwestowałam w fotelik bo po prostu bałam się takiego za 150zł, polskiej produkcji, bez testów zderzeniowych ale to akurat kwestia bezpieczeństwa ... wolałam wydać więcej na inne rzeczy a czy był to słuszny wybór to się okaże ;-)

Kasik gratuluję dorodnego chłopaka :-)

Aisa79 dobrze napisałaś nam te wyniki? Bo jeżeli podstawowe ryzyko (masz na myśli wyjściowe czy skorygowane po usg?) miałaś 1:244 a po krwi (czyli wynik ostateczny) ryzyko wyniosło 1:815 tzn. że spadło czyli bardzo dobrze.
Za wynik 'zły' uznaje się każdy gorszy niż 1:300 (czyli 1:200, 1:100 itd.)
 
Ostatnia edycja:
Lisska, na prenatalnych lekarz powiedział, że chyba dziewczynka, ale to nie jest pewne. Połówkowe mam 5.01. Mam nadzieję, że dziewczynka, bo takie mam przeczucia. No ale wiadomo, że płeć nie jest najważniejsza.

Aisa, powiem Ci że masz lepsze wyniki niż moje. Ja mam 1:674. Genetyk powiedziała, że wynik jest w normie i nie widzi wskazań do dalszych badań. Nie myślę w ogóle o amniopunkcji. Jeszcze mój gin nie widział wyników, ale nie zrobię amniopunkcji. Czytałam na różnych forach, że dziewczyny miały duuuużo gorsze wyniki i dzieci rodziły się zdrowe. Nie wiem dlaczego wynik taki wyszedł. Ale ja staram się skupić na dziecku i wierzyć, że urodzi się zdrowe.
 
reklama
Może da się odczytać. Tak mam napisane i dr powiedziała, że jest podwyższone ryzyko, że dziecko będzie miało ZD. Może coś pokręciłam ale ja nie rozumiem w ogole tych wyników
 

Załączniki

  • 1417612934127.jpg
    1417612934127.jpg
    11,4 KB · Wyświetleń: 100
Do góry