reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Madzia nie wierzę! Ależ Ty masz uparciuszka :-D choć wiem, ze dla Ciebie to już przestaje być śmieszne i chciałabyś wiedzieć.. No ale najważniejsze, że rozwija się prawidłowo i wszystko u niego/niej dobrze :) ja już umieram z ze zniecierpliwienia przed spotkaniem, dobrze, że cały dzień praktycznie do 15:30 pracuję, bo mam trochę głowę zajętą

Dziewczyny jeśli chodzi o skórę na brzuszku to ja sporo czytałam, że kobiety na całym świecie maluszki od 1 dnia życia często smarują po prostu wazelina ale tą od firmy Vaseline i jest też fantastyczna na nasze rosnące brzuszki. ( Moja mama i siostra tylko to stosowały i nie maja śladów po 3 i 2 ciążach... także ja też mam nadzieję ;-):) nie jest dostępna w PL, więc sprowadzałam sobie z Kanady razem ze świetnym balsamem na bazie Vaseline Intensiv Care. W życiu nie miałam takiej boskiej skóry na brzuszku! Na później planuję podobno świetny preparat ale już taki specjalistyczny firmy Clarins, moja przyjaciółka jest kierowniczką perfumerii i podobno rewelacja- sprawdzę :)

Co do szkoły rodzenia to ja też na 99% CC, ale tam są podziały na bardzo różne tematy: opieka nad niemowlakiem, laktacja itd. a także omówienie różnych porodów również CC, także ja się wybieram razem z M, ale tylko wstępnie robiłam research, po 20 tc się konkretnie zdecydujemy

A co do szpitali w szczecinie to jeszcze dodam, że moja koleżanka pracuje na pomorzanach przy porodach, jest pediatrą. Byłam u niej na grillu w weekend i pytałam gdzie poleca rodzić: powiedziała TYLKO nie pomorzany! I doradziła zdroje. Choć ja jeszcze decyzji nie podjęłam. Ale Esiek jeśli będzie przy Tobie znajomy lekarz to też inaczej...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Esiek a ty pisłaś swego czasu że prywatnie gdzieś robiłaś usg i był fajny lekarz mozesz powiedzieć gdzie, moze ja pójdę sprawdzić czy ten mój kropek to faktycznie cały czas nic nie chce pokazać czy co? A moze ja świruję ???
 
Madzia - oczywiście ja byłam u mojego gina, tego co na Pomorzanach pracuje, do którego chodziłam wiele lat - super facet Dr Sławomir Żółtowski. Choć humorek specyficzny to ma. On przyjmuje na Powstańców Wielkopolskich, nowy gabinet i fajny sprzęt, w nowych blokach koło Ornamentu. Bodajże we wtorki, czwartki i piątki - podaję nr 91 482 23 73. Ja płaciłam 100zł, karta niestety nie zapłacisz.

Wydaje mi się, że nie świrujesz tylko normalne ze chcesz wiedzieć. Tymbardziej, że na pewno się nastawiłaś bo każdy kto ma młodsza ciażę od Ciebie już wie a ty nie.
Ja tez nie zamierzam czekać 4 tygodnie na kolejne USG i w międzyczasie na pewno będe chodzić do LuxMedu - tak żeby choć co dwa tygodnie widzieć dzidzie, zupelnie inaczej wtedy mi czas leci i dużo mi to daje na psychikę. Wiec teraz u prof mam 22 maj i na pewno każe mi przyjść na koniec czerwca a jakoś tak w połowie pójdę sobie do LuxMed. A co tam! :)

lenakbar
- może tak właśnie powiedziała twoja koleżanka przez tego gronkowca, którego tam mieli. Musze zglębić ten temat.
Ja byłam raz w 2011 roku na Pomorzanach na ginekologii na laparoskopi i bylo OK, niestety ja uważam, że to kolesiowski kraj i jak tylko masz gdzieś znajomego lekarza to będzie dobrze wszędzie. Jak jesteś anonim to wszędzie będzie dupa.

Jezu dziewczyny - ja tu się mądrze o tej szkole rodzenia i tak pisze do Was i na luźno rzuciłam do męża - czy chce chodzić żeby nie było że mu zabraniam a on, że CHCE koniecznie! Matko święta - zwariowal, on chce a ja nie :) A - Madzia i jeszcze mnie uświadomił, że w Policach w szkole jest szkoła rodzenia :D
 
Ostatnia edycja:
Esiek też tak uważam jak Ty , dlatego tak jak Madzia planuję prywatna położną lub nawet bardziej umówić się ze swoim lekarzem na CC. Koleżanka lekarka mówiła, że powinno się udać nawet jeśli on nie pracuje na porodówce, zobaczymy. Ale rodzić nie znając nikogo z personelu i będąc też dla nich pacjentka no-name nie ma opcji! O Pomorzanach to mówiła w kontekście fatalnej opieki poporodowej. Ja z kolei znam różne historie porodów na Pomorzanach mrożące krew w żyłach, ale to nie ma przełożenia na Twoją sytuację, bo jak się ma znajomego lekarza to jest zupełnie inna sprawa. Poza tym to jest trochę tak że wszędzie można losowo trafić i na dobrego i złego lekarza
 
Jeżeli jest tak jak piszesz, że w Policach mogę się umowić z prof że zrobi mi CC to na pewno nie bede sie nawet zastanawiać. Dobra, nie wybiegajmy tak w przyszłość :)
 
Lenka to na którą Ty masz do doktora że tu siedzisz. A powiedz mi czy ty moze rozmawiałaś juz z nim na temat porodu czy też myślisz że bedzie na razie zbywał? Moja szfagierka rodziłą na pomorzanach i znowu z opieki była zadowolona ale oddział to starszny syf. I weź tu bądź mądrym. O zdrojach natomiast ostatnio czytałam duży artykół ze kobierty które tam rodzą musza czekać w kolejce i ordynator dr. Niedzielski bodajrze tłunmaczyła ze mają tyle chętnych ze po prostu jest kolejka a to tez nie dobrze. Zreszta ja do Zdroi mam dalej niz do Polic i szczerze móiąc liczę na Sienkiewicza i za jakiś czas zapytam wprost co mam robić moze podpowie.

Esiek no widzisz jakiego obcykanego masz męża :-) wszystko chłopak wie, no ja słyszałam ze gdziś ta szkoła tam jest bo porowadzaja po salach porodowych w ramach zajęć. Esiek a LUX Med oki czy nie ok? Bo ja chyba za parę dni normalnie wybiore sie na takie usg tak zeby gdzieś indziej niz klinika bo jakoś tak czuję wewnętrzny niepokój.
 
We Lux Med byłam u kobiety, dr. Małgorzata Wężowska, tez pracuje na Pomorzanach w szpitalu. Była b. miła. Nie wiem ile się płaci bo za mnie płaci firma tam ale pamiętam, że terminy też tak z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Ona przyjmuje w tym nowym LuxMed na Bramie Portowej. Jeżeli natomiast chcesz Medicus to tam polecam i lenka też - dr Kazimierza Kowalskiego - bardzo fajny ginekolog też ale tam trzeba się umówić konkretnie na USG ciążowe do niego bo jak sie umowisz na wizyte to USG ci nie zrobi i tak ot .
Więcej to już nie znam fajnych ginekologów :)
 
Dziewczyny a na te badania prenatalne to lepiej na czczo czy na pelny brzuszek? Mam na 08.00 więc za wiele nie zjem, ale zastanawiam się czy coś nie wcisnąć aby pobudzić dzidzie troche? Wiadomo Wam cos?
 
reklama
Esiek nie musisz być na czczo lepiej cos zjedź bo sie moze tam chwilke czekać i bedzie Ci w brzuszku burczało, krew na test podwójny nie musi być pobierana na czczo. Esiek mozesz jeszcze tel. do tego lux medu podać bo ich tu jak mrówków.
 
Do góry