reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Esiek witam na forum czas juz na was. Wiesz dziewczyny na forum "kto po.. " na pewno nie chciały was urazić i cieszą sie z naszych ciąż ale wpisy typu "jaka masz kartę ciazy" niewątpliwie mogły im zrobić przykrość. Łatwo je zrozumieć przypominając sobie nas oczekujące na in vitro potem na bete i takie tam. My mamy być dla nich wsparciem i budować wiarę w powodzenie i mamy prawo sie tam wypowiedzieć ale w tematach kiedy ktoś potrzebuje naszej wiedzy . A tu możecie pisać do bólu o wizytach usg , kartach ciazy ...

Lenkabar ar kiedy byłam w Polsce na początku ciazy to usg miałam co 7-10 dni a po powrocie do uk 1 i teraz bede miała w 22 tyg drugie ostatnie. Pewnie na końcówce zrobię jeszcze jedno prywatnie żeby sie upewnić ze wszystko ok ale u nas usg kosztuje majątek bo ponad 100£ . Płeć jest mi obojętna ale ten jeden procent wiecej wolałbym dziewczynkę :) tak jak piszesz po tylu latach starań ( u mnie 8) to płeć nie nie robi różnicy aby przyszło zdrowe na świat.

Madzia i Piotr ja tez sie juz nie moge doczekać zakupowych szaleństw dlatego tez juz po malutku coś nabywam. A na majowke chcemy skręcać mebelki dla dzidziusia ale moze jeszcze przedłożymy termin w koncu to jeszcze tyle czasu:)
 
Aktualizacja dotyczy Esiek :)))))
​Gratuluję i życzę Ci bardzo nuuuuuudnej ciąży.
I nie przejmuj się ostatnim miejscem. Nim się obejrzysz, a będziesz number one
:tak:


MAJ

1. LAWENDOWY SEN (8 maj) córka Zosia
2 .MEGI* (20 maj) syn

____________

CZERWIEC
3. NIKA85 (5 czerwiec )
4. SZYSZKA87 (25 czerwiec ) syn Antoś

____________

LIPIEC
5. 24MAGDA09 (04 lipiec )
6. MOLLA (07 lipiec) syn
7. MINNI27 (29 lipiec) córka

____________

SIERPIEŃ
8. PETI30 ​(1 sierpień) córka Lucy
9. MARTACZI (2 sierpień) syn
10. LABO75
(7 sierpnień) córka Aleksandra
11. SIAGA (10 sierpień ) syn
12. MADZIA I PIOTR (26 sierpień) córka

____________

WRZESIEŃ
13. NIEPOKORNA (1 wrzesień) syn
14. JOGO (2 lub 6 wrzesień)
15. ELLENI (5 wrzesień) córka
16. ZUZIA2011 (5 wrzesień) syn


____________

PAŹDZIERNIK
17. MAJKA201 (12 pażdziernik) syn
18. MADZIA76
(18 pażdziernik)
19. LENKABAR (30 październik) syn

____________

LISTOPAD
20. FOOTE (13 listopad)
21. LOLITKA200 (13 listopad)
22. ESIEK (21 listopad)
 
Esiek fajnie Cię widzieć na liście :)

No i mnie z Madzią trochę nastraszyłyście.. nawet mi przeszło przez myśl czy nie jechać do Vitro do kogokolwiek po receptę i pobrać pare dni mniejsze dawki, ale z drugiej strony ufam doktorowi i myslę, że krzywdy nam nie robi.

To w takim razie jeszcze do wszystkich ciężarówek mam to samo pytanko, bo pewnie wszystkie brałyśmy Duphaston: czy któraś z Was z dnia na dzień odstawiała go całkiem??? Czy wszystkie stopniowo? Ja do wczoraj 3x dziennie a od dziś już kompletnie zero.. no i boję się trochę :/ czytałam trochę i dr gogle mówi, że wielu lekarzy odstawia pacjentkom z dnia na dzień i jest ok, ale Wasze doświadczenie jest jednak nieocenione
 
Lenkabar: ja w pierwszej ciazy odstawilam z dnia na dzien w 9 tyg chyba i wsio bylo dobrze. Teraz koncze 11 tydzien i stopniowo odstawiam bo jednak nawet na ulotkach progesteronowych pisze zeby stopniowo odstawiac
 
Hej wszystkim po świętach. Ja dziś w końcu mogę odetchnąć z ulgą, dzidzia rośnie, ostatecznie stwierdzono, że kosmówka się nie odkleja już nigdzie, maluszek ma prawie 5 cm. Teraz tylko prenatalne 9 maja, mam nadzieje że da sobie wszystko pomierzyć bo dziś strasznie brykał i ciągle lekarzowi obracał się pupą, a na dodatek ja doktor mówił mu żeby się trochę uspokoił to machał do niego ręką, niesamowite uczucie :-D
 
Dobra dziewczyny, jadę po receptę. Nie będę ryzykować. I jeszcze kilka dni pobiorę zmniejszając dawki. Może lekarz pytając mnie w 14 tygodniu czy jeszcze coś biorę nie wpadł na to że cały czas jeszcze nie zmniejszyliśmy dawek, to tylko człowiek

Foote to masz małego rozrabiakę w brzuszku :)
 
Ostatnia edycja:
Jogo - ja się absolutnie nie obrażam i rozumiem o co chodzi. Po prostu, mi osobiście, bardzo cieżko przyszło przenieść się do tego wątku po tym jak już raz poroniłam i musiałam przestać tu pisać. To na zasadzie wiesz - byle nie zapeszyć. Ale dziewczyny rozumiem bo 6 lat to przerabiałam.

Lawendowy
- dziękuję za wpisnie na listę. Ostatnie miejsce mi nie przeszkadza wcale! 14 maja mam badania prenatalne i mam nadzieję, że dopiszemy płeć :)

Dziewczyny ja niestety mam charakter dręczyciela samej siebie - zawsze musze się czymś martwić. Wpierw miałam plamienia, potem brak objawów a teraz tak czytam Wasze posty i przed chwilą post Foot o tym jak wasze dzieciaki brykają a moje na każdym Usg sobie po prostu leży i dynda. No normalnie zawsze w tej samej pozycji i w tą samą stronę, wiem że jestem stażem najmłodsza ciążą ale kiedy ono zacznie sobie tam brykać i pływać?
 
Witaj Esiek,ja tez Cie kojarze z forum :)
Dzieciaki maja rozny temperament i to czasami widac od samego poczatku.Moja Lucy tez jest raczej spokojna na usg,ostatnio nawet zjadlam troche nutelli przed zeby bardziej pobrykala,ale gdzie tam,ziewala tylko :)

Gratulacje!
 
reklama
Foote uff dobrze słyszeć takie wiadomosci :) mam nadzieje ze teraz juz będzie tylko nudno. Ja tez miałam ciężki początek pod znakiem zapytania ale teraz odpukać jest ok .

Lenka ja ja tez na twoim miejscu bym jeszcze pobrała w mniejszych dawkach . Ja tak redukowalam progesteron ze tyle mi do zajęło ze jescze biorę 2dupki na dzień dla samej siebie rzeźby czuć sie bezpieczniej. Zamierzam brać do min 25-26 tyg . Lekarz mówił ze nie musze ale ja sie tak boje przedwczesnego porodu ze biorę asekuracyjnie.

Esiek to sprawa naprawdę indywidualna z tym ruszaniem. Moze twoj dzidzius to spokojna dusza jest po prostu.
 
Do góry