reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Ikasia gratulacje! :-)

jak tak czytam Wasze posty o kolkach,ulewaniu, ssaniu, doborze butelek etc. to jestem przerażona jak mało wiem. Wydaje mi się, że te 5 miesięcy do spotkania z maluszkiem to całe wieki,a z drugiej strony zaczynam się bać czy wyrobię z przyswojeniem tych wszystkich ważnych rzeczy. Poza tym moje hormony szaleją, jeszcze tak wrażliwa nie byłam. Pozostając w temacie zaopatrzenia maluszka, wystarczy jak zakupię na początek body z długim rękawkiem, śpiochy, body z krótkim rękawkiem, pajace, skarpetki, cienkie czapeczki? w jakich ilościach,zamierzam się zaopatrzyć w rozmiary 56 i 62
 
reklama
Szyszka jasne ze wystarczy. Co do ilosci to od 3 do 5 szt. Zależy jak często chcesz prać. Paweł dość ulewał i przebierałam go kilka razy na dzień. Za dużo w rozm 56 nie kupuj bo szybko dzieci wyrastają.

Butelek 120 ml duzo nie kupujcie. Miałam z dr Browns i ok 2 mies poszła w odstawkę. Natomiast 150 ml wystarczają do końca 3 mies, ale te bez systemu odpowietrzającego bo nie mozna przekroczyć lini 150. Mleko modyfikowane rozrabia się w proporcjach 1 miarka na 30 ml wody. Np 120 ml wody i 4 miarki mleka wychodzi ok 130-140 ml mleka wiec butelka z dr Browns 120 juz odpada bo te rurki z systemu od po wietrzania bedą zalane a tak nie mozna. Butle 120 ml bez systemu jeszcze dadzą rade. No i tak dalej. Młody kończy 3 miechy i musimy przechodzic na 250 ml.
 
Sony ma racje. Kupujcie od razu najwieksze butle bo nie ma sensu kupowac 3 razy. Ja mam 2 po 120 i ich uzywam tylko jak mala dokarmiam np 60ml a tak to je z 250 bo juz jej robie ze 150ml wody.

Madzialenak, mialas racje co do przesypiania nocy. Tak stopniowo spala dluzej i dluzej a teraz od 22 do 6-7. Tak wiec jest super :))
 
Dzięki dziewczyny!! Jejku jak to dobrze mieć taką skarbnicę wiedzy!! Jesteście kochane.Ja się już szykuję i jadę na wizytę do szpitala do lekarza który prawdopodobnie będzie robił mi cc, i jeszcze wstąpię do położnych porozmawiać. Trochę się boję, bo pierwszy raz od początku ciąży będzie mnie badał inny lekarz, a jeśli on na usg zauważy coś czego nie zobaczył mój prowadzący?:szok: Nie no, muszę być dobrej myśli!!
 
Dziewczyny czytam o tych wszystkich wyprawkach i :szok:. Założę chyba jakiś notatnik i będę zapisywać wasze uwagi bo szkoda by było nie wykorzystać tej skarbnicy wiedzy :-) Kiedy zaczęłyście kompletować rzeczy dla maluchów?
 
Maja ja zużyłam 2 opakowanie tych podkładów z belli bo ja akurat dużo krwawiłam butelki mam z aventu.
Milagros to twoja mała dużo je moja je teraz 100 ale 7 x dziennie dzisiaj ja ważyli to waży 5 kg no i nie przesypia jeszcze nocy zasypia tak o 12 i budzi sie o 5 rano :-) karmie ja i spi do 9
 
Gosia, tak ona sporo je w ciagu dnia, moze dlatego ze w nocy nic. Ale jest chudzina bo tez wazy 5kg a startowala z 3,4kg...tylko robi sie coraz dluzsza!! Ubranka 62 juz na maks tydzien i bede musiala zmienic na 68. I znowu zakupy :))
 
Dziewczyny, ja już nie analizuję, co kupić, bo można niezłego mętliku w głowie dostać od tego wszystkiego. Samych butelek jest taki wybór na rynku, że niewiadomo wybrać. A ile butelek, tyle też różnych opinii:)

Właśnie dziś było u mnie trzech kurierów. Jeden dostarczył mi akcesoria do karmienia (w tym butelki Aventu), drugi rzeczy dla mnie (koszulki, staniki do karmienia, etc.), trzeci wózek. Wózek zajmuje 5 pudeł, także tonę w tych wszystkich pudłach;) Muszę zamówić jeszcze przewijak i materac. Pod koniec stycznia przyjeżdza komoda i wanienka i na tym koniec.

Wyprawka to duża przyjemność i radocha, ale też dużo zagadnień, zwłaszcza jeśli skrupulatnie analizuje się każdy produkt. Blisko porodu pojawia się podobno tzw. syndrom wicia gniazda;) I przyszła mama zastanawia się, czy na pewno wszystko ma, czy nie lepiej dokupić jeszcze butelkę innej firmy, albo 3 dodatkowe sztuki body:) Niektóre mamy podobno przeglądają wtedy ponownie kilkakrotnie wyprawkę, mimo, że robiły to już wcześniej co najmniej 3 razy:) Mnie się to jeszcze nie włączyło i póki co staram się ze spokojem podchodzić. Zobaczymy co będzie dalej.

Siaga
ja wyprawkę kompletowałam etapami, ale najwięcej rzeczy zamówiłam w 7 miesiącu ciąży. Kompletowanie wyprawki zaczęłam od ubranek, które zaczęłam kupować tak mniej więcej od połowy ciąży. Teraz w 8 miesiącu domawiałam tylko jakieś braki w mojej wyprawce (kosmetyki, akcesoria do karmienia, etc.). Musze jeszcze poprać i wyprasować ubranka i luty, czyli 9 miesiąc ciąży, przeznaczam na wyciszenie i odpoczynek przed porodem. Na pewno wcześniej warto zamówić rzeczy, na które długo się czeka, np. jeśli podobają się Tobie jakieś konkretnie mebelki, to upewnij się, jaki jest czas oczekiwania na nie. Ja łóżeczko miałam od ręki, a na komodę czas realizacji wynosił dobre kilka tygodni. Podobnie z wózkiem - ja na wózek czekałam ok. miesiąca, ale są też takie dostępne od ręki. Przy wózku dochodzi jeszcze temat gwarancji, więc najlepiej mieć wózek tak na ok. miesiąc, góra dwa miesiące przed porodem, bo szkoda gwarancji.
 
reklama
Aleksandretta cały czas powtarzam sobie, żeby nie dać się zwariować. Ale tak naprawdę jak wejdę do sklepu dziecięcego to nie ręczę za siebie ;-) Dlatego właśnie z dużym zainteresowaniem czytam o sprawdzonych produktach, no bo żeby już w zakupowym szale wydawać pieniądze to na rzeczy, które faktycznie się przydadzą.
 
Do góry