reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
Witam i ja:-)
Ja na brytyjski paszport czekam już prawie 4 tygodnie i ani widu ani słychu:confused: więc chyba na wakacje w koncu nie pojedziemy
U mnie wszystko na wysokich obrotach, Alex nie daje wytchnienia nawet wieczorem ale rośnie zdrowo i to najważniejsze a tydzień temu ważył sobie 6.48 kg więc jest co nosić
co do amniopunkcji ja bym nie robiła....ale to tylko moje skromne zdanie
życzę wszystkim ciężarówkom spokojnej ciąży i zdrówka:-)
 
witam po dluzszej nieobecnosci ,ale bylismy na wakacjach i komp poszedl w odstawke,a potem nie moglam sie odkrecic :zawstydzona/y:
jestem juz po duzym scanie i wsio dobrze,ostatnio bylam wszpitalu bo byly moje wyniki krwi/p.cial i niestety rosna :-(,ale polozna mnie uspokoila,ze nie jest tak zle ;-)
jak bylam to wzieli ponownie krew do badania i zrobili usg,aby zobaczyc czy maluszek nie ma anemii i na razie jest dobrze..kolejna wizyta z a2tyg :szok: i chyba znowu bede miala badanie krwi+usg i cos czuje ,ze tak juz bedzie do samego porodu,co mnie oczywsicie cieszy,bo bynajmniej jestem pod stala i dobra opieka :tak::happy:
dzidziolek ladnie rosnie,fika calymi dniami..a do niedawna myslalam,ze mam spokojne dziecko :-D
Karis ladna waga,jest co nosic :-)
Kamila a jakie sa kryteria ,aby dostac brytyjski paszport ?,to nie jets tak,ze kazde dziecko tutaj urodzone moze go miec ??
ja w tym temacie jestem jeszcze zielona :zawstydzona/y:
 
Witam i ja,
dawno tutaj nie zaglądałam:zawstydzona/y:

u nas też wszystko ok, Wojtuś śpi super w nocy więc nie narzekam.

madlen jeden z rodziców musi być conajmniej 5 lat w UK I musiał przez ten czas pracować:tak:
Super, że z Maleństwem wszystko w porządku, a znasz płeć czy ma być niespodzianka?:-)

karis ja też czekam na paszport jeszcze a juz chciałabym bilety kupować:tak:
 
hej
jeszcze nie przyszły paszporty buuu...
z tymi paszportami tak jak pisze polaa oni jak dowód potrzebują P60 z ostatnich 5 lat
madlen zazdroszczę odbębnionych wakacji my bez tych paszportów nigdzie się nie ruszymy:baffled:
 
dzieki dziewczyny,to jak urodze to moze tez bede starala sie o brytyjski paszport ;-),a jaka jest cena takiego paszportu i mam jeszcze pyt.czy moge taki paszport zalatwic dla moich starszych dzieci ?? nie byly tu rodzone.
Karis bez paszportu nic nie zrobisz..no szkoda,ze z wakcji nici w tym roku,ale za rok sobie odbijecie ;-)
Pola ciesze sie,ze u was wsio dobrze,a jak wloski Wojtusia..dalej ma taka bujna czuprynke ?:-D
na duzym scanie pani nic nie widziala miedzy nozkami..wiec mysle,ze bedzie dziewczynka :tak:
 
Madlen79 zeby dziecko dostalo brytyjski paszport,jedno z rodzicow musi miec rezydenture stala albo brytyjskie obywatelstwo.paszport dziecka kosztuje 49 funtow

Co do tych paszportow to masakra teraz jest.Jak wyrabialismy Olivii to od wyslania papierow w 10 dni mielismy paszport z powrotem,a malego wyslalismy juz 4 tygodnie temu i paszportu dalej nie ma i jestem wsciekla okropnie-moj brat bral slub tydzien temu a ja nie moglam pojechac :wściekła/y:
 
Witam popołudniem :)
Jak tam samopoczucia?
Powiedzcie mi, ponieważ ja dopiero 6 września wybieram się do męża na wyspy, jednak będę przed samym porodem.
Ciekawi mnie zatem, jak wygląda to w UK.
Czy podobnie jak w Polsce?
Pamiętam, że mój poród w PL należał do dosyć udanych :) Także nie mogłam narzekać na służbę zdrowia.
O służbie zdrowia w UK słyszałam różne opinie.
Czy możecie coś powiedzieć na temat swoich doświadczeń, będę bardzo wdzięczna :)
Interesuje mnie też bardzo sprawa załatwiania papierów dla maluszka jak już się urodzi.
Ponieważ obydwoje z mężem jesteśmy zameldowani w Polsce, a maluszek ma się urodzić w UK.
Jak to wygląda?
Czy trzeba po urodzeniu jechać do PL i tam go rejestrować? Bo chodzi mi też o to, żeby miał tutaj w PL pesel, itd. I jak wygląda sprawa paszportu właśnie, ponieważ na święta chciałabym jechać całą rodzinką do PL, ale nie wiem, czy będę mogła, bo mała urodzi się w UK, a tak jak mówiłam, my z PL.
 
Ostatnia edycja:
reklama
paulawawa112 dziecko otrzymuje brytyjski akt urodzenia, ten akt trzeba umiejscowić w Pl, czyli najpierw przetłumaczyć przez tłumacza przysięgłego i dopiero wtedy można załatwić polski akt urodzenia.Można to zrobić przez naszą ambasadę ale długo się czeka. No i zmieniły się przepisy teraz, więc nie dostaniesz polskiego paszportu bez polskiego aktu urodzenia.
Co do służby zdrowia, jest dobrze , trzeba tak jak wszędzie dopytywać się o wszystko ale to leży w interesie twoim i twojego dziecka, uważam że na pomoc można tu liczyć. To co może szokować to bardzo naturalne podejście do ciąży;-) ale angielki żyją rodzą i nie narzekają.Więc trzeba się pozytywnie nastawić, życzę powodzenia
 
Do góry