reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

motylek musisz,bo inaczej zwariujesz.
kazda ciezarna ma leki,czasami czarne mysli,boi sie..to normalne,ale zadreczac sie w wpadac w depresje nie jest dobre i dla nas samych i przede wszystkim dla naszych dzieci ;)
 
reklama
Polaa my tez jeszcze paszportu nie mamy bo dopiero w piatek zarejstrowalismy mlodego(w Londynie prawie miesiac sie czeka na rejestracje bo za duzo dzieci sie rodzi) i teraz mam stresa bo na paszport brytyjski sie czeka normalnie okolo 2 tygodnie ale teraz lato i maja wiecej roboty wiec powiedzieli ze czeka sie okolo 3 tygodni a moj brat sie zeni 11 sierpnia i nie wiem czy bede miec paszport dla malego do tego czasu.Probowalam sie umowic na spotkanie zeby wyrobic paszport w szybkim tempie to mnie chcieli umowic dopiero na 8 sierpn:-( i teraz nie wiem co robic-czy wyslac i liczyc na szczescie ze odesla przed wyjazdem czy dzwonic codziennie i sprawdzac czy zwolnilo sie miejsce na spotkanie wczesniej.
 
hej dziewczyny jutro nareszcie mam psychologa wiec moze mi nakladzie do glowy troche pozytywow...zobaczymy. Poki co aminopunkcja ciagle w zawieszeniu jeszcze mam tydzien na podjecie decyzji,chcialabym i boje sie jednoczesnie ale znowu z drugiej strony rycze i rycze bo tylko wyobrazam sobie najgorsze.
 
dziewczyny jak to jest z tymi paszportami brytyjskimi, moja corka bedzie taki miala i teraz pytanie czy ja musze robic jej tez polskie dokumenty? Bo slyszalam ze z pl moga jej nie wypuscic na angielskich skoro jest obywatelka polski (podwojne obywatelstwo) bo na terenie polski kazdy polak ma sie poslugiwac polskimi dokumentami. wiec jak to jest w rzeczywistowsci? Leciala juz ktoras mama polka z dzieckiem na brytyjskim paszporcie?Robia problemy ?, trzeba miec jeszcze jakis dodatkowy dokument np akt urodzenia?
 
Verita że co??:szok: Pierwsze raz takie coś słyszę:szok: Moja koleżanka zrobiła angielski paszport synkowi normalnie poleciała do Polski i z niej wróciła:tak: o zadnych polskich dokumentch nie wspominała, mogę jej jeszcze spytać. Ale jak dla mnie byłaby to głupota, przecież dziecko ma paszport nieważne jaki i niby czemu maja robić problemy? Moj Kuba miał tymczasowy polski,w Polsce zrobilam mu dowód na 5 lat a teraz wysyłamy o ang. Wojtula nie ma zadnego polskiego i nie bedzie miał skoro bedzie mial niedlugo ten angielski:tak:
jutro papiery wysyłamy i mam nadzieję, że do końca sierpnia bedziemy mieli paszport bo we wrześniu planujemy lecieć do Polski:tak:
termin polskiego mamy dopiero na 6 września ( zarejestrowaliśmy się zanim pomysleliśmy o angielskim), no ale nie pojedziemy.

Przecież nasze dzieci urodziły się w UK i super ze mogą mieć możliwość podwojnego obywatelstwa. Moim zdaniem nie powinno być zadnych problemow z powrotem z Polski
 
No wlasnie gdzies przeczytalam ze jest taki przepis ze polski obywatel musi sie poslugiwac na terenie polski , polskimi dokumentami. Wiec juz mysle jak to zrobic zeby spokojnie wrocic do uk po nastepnych wakacjach, myslalam nawet o wylocie z Berlina bo mam blisko. Siedze na internecie i metlik mam w glowie od tych przepisow, wszedzie cos innego pisza, ale jak mowisz znajoma lecial i bez problemow to chyba nie powinni sie czepiac.:eek:
 
Mi się wydaje, że jeśli dziecko będzie miał ten ang. paszport to nie bedzie zadnych problemów, mieszka w UK, tu się urodziło, tu rodzice mieszkają wiec jaki to problem?! Zdziwiłm sie bardzo i nawet spytam o to koleżanke i dam znać:tak: tylko, że Ona teraz w PL wiec jak wróci, ok??
 
Mi się wydaje, że jeśli dziecko będzie miał ten ang. paszport to nie bedzie zadnych problemów, mieszka w UK, tu się urodziło, tu rodzice mieszkają wiec jaki to problem?! Zdziwiłm sie bardzo i nawet spytam o to koleżanke i dam znać:tak: tylko, że Ona teraz w PL wiec jak wróci, ok??
Ok dzieki ja bede dopiero potrzebowala na nastepne wakacje ale juz sie martwie :-D
 
reklama
dziewczyny jak to jest z tymi paszportami brytyjskimi, moja corka bedzie taki miala i teraz pytanie czy ja musze robic jej tez polskie dokumenty? Bo slyszalam ze z pl moga jej nie wypuscic na angielskich skoro jest obywatelka polski (podwojne obywatelstwo) bo na terenie polski kazdy polak ma sie poslugiwac polskimi dokumentami. wiec jak to jest w rzeczywistowsci? Leciala juz ktoras mama polka z dzieckiem na brytyjskim paszporcie?Robia problemy ?, trzeba miec jeszcze jakis dodatkowy dokument np akt urodzenia?

Ja lecialam nie raz z moja corka do Polski i z Polski-corka nie ma polskiego obywatelstwa narazie,zadnego problemu nie bylo(akt urodzenia woze zawsze ze soba bo czasem w uk sie pytaja na lotnisku przy sprawdzaniu dokumentow czy mam-ale raczej przez to ze ja mam polski dokument a ona angielski i inne nazwisko).Nie sadze zebys miala miec jakies problemy-w koncu Twoja corka wcale nie ma obowiazku miec polskiego obywatelstwa,masz dokument i to jest wazne a nie wazne jaki.

Polaa jak wyslesz teraz to napewno dostaniesz na czas-normalnie trwa to krotko,tylko ze teraz wakacje i dlatego dluzej sie czeka.Jak wyrabialismy Olivii to w jakies 10 dni od wyslania papierow paszport doszedl. A co do obywatelstwa to nie kazde dziecko tutaj urodzone ma taka mozliwosc

Motylek wlasnie mam zamiar dzwonic i jak cos to blagac zeby zrobili mi na czas
 
Ostatnia edycja:
Do góry