reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Jola466- twoj maz pracuje jako zatrudniony czy samozatrudniony, bo jezeli jako zatrudniony tomusisz podac dochody z P60 do zasilku ale jezeli jako samozatrudniony to podajesz dochody po odjeciu kosztow czyli net, ale wedlug tabel Revenue i tak wam sie nalezy. A z macierzynskim jest tak ze musisz miec przepracowane 26 tyg w przeciagu ostatnich 66 tyg, ale najlepiej jakby to byly ostatnie tygodnie przed przejsciem na macierzynski. I nie czekaj az do urodzin bo rozpatrywanie wnioskow w Taxach trwa bardzo dlugo.
Tajchi czekam jutro na GG nawet jak bedzie niedostepny.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Bernardeta- to twoim zdaniem powinno nam sie cos nalezec. Maz pracuje jako zatrudniony- ale ja i tak nie moge zrobic claima bo nie mam tego formularza- a z tego co sie orientuje to mozna go zamowic tylko telefonicznie- no a ja dzwonilam , ale mi go nie przysla:angry:. Jezeli dochody z P60 to czyli z tamtego roku? Czy z tego? :baffled:
 
Jola466- Jezeli chcesz to podaj mi twoj adres ja mam formy do taxu i ci wysle, dochody podaje sie zawsze za rok ubiegly, ale ty w tym momencie podaj tylko dochody meza a sobie zaznacz ze nie pracujesz. Oczywiscie mam nadzieje ze jedno z was ma skonczone 25 lat.
 
Hejka:-)
U mnie wlasnie jeszcze niwiele gotowe do podrozy Olinda....:-D:-D:-D, tzn niektore rzeczy juz leza na wierzchu, ktorych na razie nie potrzebujemy, a ktore moga juz isc do walizki, jak kolko dmuchane Oliwiera, klapki, odstraszacze insektow, jakies leki ( w razie czego)itp...Potem tylko ciuszki spakowac, eh mysle ze bedzie ok.

Ja na tych wszystkich taxach sie nie znam, wiec Wam dziewczyny nie pomoge...:-(
 
bernardeta, teraz to sie wkopałas z nami każda coś będzie chciała od Ciebie, zaczynając ode mnie, mam nadzieję,że przezyjesz ten nalot o nowe wiadomości z naszej strony, w każdym bądż razie bardzo Ci dziękujemy:tak:
 
Witajcie w ten deszczowy dzien - mam nadzieje, ze milo spedzacie czas :-)
Dawno tu nie zagladalam:zawstydzona/y:, ale dosc czesto poczytuje so u Was slychac. Misiowka - gratulacje i wszystkiego najlepszego dla dzidzi i Ciebie :-).
Bernadeta - mam pytanie: czy do uzyskania child benefit konieczny jest Home office reference nr? Ja pracuje w UK 5 lat ( z czego ostatnie 3 jako employee) i nigdy nie rejestrowalam sie w HO. Prosze o odpowiedz. dziekuje :tak:
 
Czesc Dziewczyny
Tajchi- zawsze lubialam pomagac innym, moj mowi ze jestem "swieta" Beranrdeta z kalkulatorem, :-Dale mnie to sprawia przyjemnosc.
Patus- do Child Benefit musisz miec rejestracje w HO. Bardzo zle ze nie masz od poczatku twojej pracy, bo te trzy lata ci przepadly, ale teraz jak najszybciej sie zerejestruj, bo zanim im nie podasz tego numeru oni ci nie zaczna placic.:tak:
Pozdrawiam
 
reklama
Witajcie dziewczeta!!!
Mam male pytanko??? czy moge przebywac do konca ciezy na zwolnieniu lekarskim??? bo moja dzidzia jest bardzo nisko i czasem krwawie i mam zwolnienie za zwolnieniem od lekarza... boje sie ze moj pracodawca moze byc zly i czy nie bedzie mogl mnie zwolnic... i jeszcze boje sie co bedzie pozniej z mojimi zasilkami i maciezynskim... pomocy napiszcie cos!!! czy mam sie czym martw???
 
Do góry