reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Paula ja ci niestety nie pomoge bo nigdy tu w UK nie pracowalam, ale mysle ze zdrowie dzidziusia to priorytet w tym momencie i bez wzgledu na reakcje szefa powinnas sie oszczedzac i stosowac do zalecen lekarza, jesli faktycznie istnieje jakiekolwiek zagrozenie dla ciazy. Mam nadzieje ze wczesniejszy urlop nie odetrnie ci naleznych zasilkow i maciezynskiego, przynajmniej nie powinien..
 
reklama
Bernadeta - dziekuje za odpowiedz; jestem troche rozczarowana :baffled:, ze te lata mi sie nie licza bowiem jak patrzylam na strone home office dotyczaca tej rejestracji - pisza tam, ze jesli pracowalo sie ciagle dluzej niz 12 misiecy nie ma potrzeby rejestracji w HO...juz nic z tego nie rozumiem...zaznaczam, ze zanim zostalam employee pracowalam jako self employed. Czy myslisz, ze jednak trzeba sie tam zarejestrowac aby przyznali child benefit? Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje :-) xx
 
Bernardeta- wyslalam do ciebi wiadomosc, ale nie wiem czy doszla:baffled:


Iwee- nic do mnie nie doszlo- a fajnie ze wstawilas swoje zdjatko, ale ja czekam na zdjatko brzuszka. Ja swoje wstawie jak sie naucze zmniejszac zdjec i je pozniej wstawiac- narazie niestety nic z tego- czarna magia:baffled::baffled:.
 
Czesc
Patus-musisz miec numer HO do CHB nawet jezeli oni mowia ze po 12 miesiacach nie trzeba sie rejestrowac. W przyszlosci ten numer bedzie ci potrzebny do wszystkich innych zasilkow i do uzyskania rezydentury jezeli bedziecie chcieli sie o nia starac.
Paula7- mozesz byc na zwolnieniu lekarskim od poczatku do konca ciazy i nie martw sie pracodawca, bo on nie ma prawa cie zwolnic az do powrotu z macierzynskiego, chyba ze wczesniej oglosi bankructwo. Twoje dziecko jest w tym momencie najwazniejsze i jestescie obydwoje pod ochrona.:tak:;-)
 
bernardeta- dziekuje slicznie... raczej nie grozi mu bankructwo bo pracuje w szkole wiec to nie wchodzi w gre... raz jeszcze dziekuje... i zostaje na zwolnieniu... pozdrawiam goraco....
 
Witajcie w ten deszczowy dzien - mam nadzieje, ze milo spedzacie czas :-)
Dawno tu nie zagladalam:zawstydzona/y:, ale dosc czesto poczytuje so u Was slychac. Misiowka - gratulacje i wszystkiego najlepszego dla dzidzi i Ciebie :-).
Bernadeta - mam pytanie: czy do uzyskania child benefit konieczny jest Home office reference nr? Ja pracuje w UK 5 lat ( z czego ostatnie 3 jako employee) i nigdy nie rejestrowalam sie w HO. Prosze o odpowiedz. dziekuje :tak:
Ja jak sie starałam o CHB to nie miałam HO i nie miałam, wogóle, teraz mam rezydenta więc już jest niepotrzebny.
 
Paula ja ci niestety nie pomoge bo nigdy tu w UK nie pracowalam, ale mysle ze zdrowie dzidziusia to priorytet w tym momencie i bez wzgledu na reakcje szefa powinnas sie oszczedzac i stosowac do zalecen lekarza, jesli faktycznie istnieje jakiekolwiek zagrozenie dla ciazy. Mam nadzieje ze wczesniejszy urlop nie odetrnie ci naleznych zasilkow i maciezynskiego, przynajmniej nie powinien..
dziekuje slicznie!!! za wsparcie!!!
 
medio-- mam pytanko??? ja wyslalam rezydenta jakies 3 tygodnie temu ile bede czekala na odpowiedz?? martwie sie bo pod koniec stycznia wyjezdzam na urlop do polski i nie wiem kiedy odesla mi moje dokumenty??? dlatego troszke sie stresuje??? prosze odpisz!!!! pozdrawiam goraco!!!
 
Jola, hm..dziwne ze nie doszlo bo u mnie pisze ze wiadomosc wyslana, ech nie lubie calej tej technologi :wściekła/y: W kazdym razie pisalam, ze probowalam dodac cie do listy przyjaciol i teraz to czeka na twoja akceptacje. Pogrzeb troche w swoim profilu (moze ustawieniach), a nuz znajdziesz cos ode mnie:tak:
Co do fotek to ja np zmniejszam je wysylajac do siebie na skrzynke (mam w google) i przez to automatycznie sie zmniejszaja. Wiec wlasciwie sama nic nie musze robic. Potem ze skrzynki pobierasz je i zapisujesz gdzie tam juz chcesz na swoim kompie.
A brzuchol obiecuje ze wkleje tylko najpierw fotke musze mu pstryknac;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Paula ja czekałam ok miesiąca, nie wiem jak teraz bo wiadomo jak to przed świętami.
Olinda jak tam dzidzia w nocy śpi?
Tajchi jak tam waga spada powoli w dół?

Pozdrawiam.
 
Do góry