reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

droga Medio, mam 23 lata i jest to moja druga ciąża. Pierwszą ciążę straciłam, ale nie wspominałam nic lekarzom. Co do USG to musisz niestety dość sporo narzekać lekarzom i położnej, że Cię brzuch pobolewa, itp- niestety bez małego kłamstwa się nie obejdzie w tym kraju. Co do amniopunkcji to miałam bardzo wysokie ryzyko w triple teście i mimo że test powtarzali to ryzyko się wciąż utrzymywało. Ale dużo badań sama wymusiłam na położnej i lekarzach, przede wszystkim na GP. Czy miałaś już pierwsze spotkanie z położną?? Przede wszystkim z nią porozmawiaj o badaniach i nadmień jej że jakie badania w Polsce i że też chciałabyś mieć je zrobione tutaj. a nawet delikatnie tego zażądaj.
 
reklama
tolu159, ja nie musiałam bajerować. trafiłam po prostu na wspaniałego lekarza GP, który doskonale wiedział jakie ryzyko dla ciężarnej niesie praca po 12 godzin na dobę w domu opieki dla ludzi z problemami psychicznymi i do tego niepełnosprawnych, przy których robisz dosłownie wszystko. a jeszcze mój pracodawca nie chciał mi zmniejszyć wymiaru godzin, więc musiałabym rąbać po 5 dni w tygodniu a raz na miesiąc nawet i 6 dni. poza tym wykryto u mnie krwiaka podłożyskowego, który ciągle rośnie, a odessanie go mogłoby być szkodliwe dla dziecka. więc sama widzisz, że nawet na tym zwolnieniu nie jest mi wesoło. lekarz raczej nie da Ci zwolnienia, jeśli nie widzi bardzo konkretnych przeciwwskazań do pracy, chyba że wytłumaczysz mu w jakich warunkach pracujesz, ile godzin dziennie i jaki jest zakres twoich obowiązków i powiesz że naprawde nie czujesz sie dobrze i chciałabyś odpocząć. przede wszystkim ponarzekaj mu i to dużo. i napisz co z tego wyszło.
 
Medio-sorki ze dopiero teraz:sorry2:
Ja lecialam samolotem w drugim trymestrze,a pod koniec osmego mies jak juz wracalismy jechalismy autem,i promem az do niemiec zeby bylo jak najkrocej w aucie...
 
kamalodz ja też bardzo dziękuję za liste. A dziewczynki jeśli wiecie co jest nie tak to może po prostu poprawcie. Wszystkie na tym zyskamy i będziemy bardzo wdzięczne.
 
Ja będę leciała za 3 tyg i 1 dzień;-), czyli 08 czerwca.

Ja byłam już u położnej pobrała mi krew i dała nr tel by zadz. i umówić się na pierwsze usg.W poniedziałek mam zadzwonić. A jak myślicie na kiedy mam się nato usg umówić, przed wyjazem do Polski, czyli w 11 tyg czy po powrocie w 13?
Kiedy wy miałyście?
 
Medio-Ja mialam w 12tym,wiec po srodku,ale mysle ze moze lepiej w 11tym bo jak pojedziesz do pl,to bedziesz mogla porownac i jak cos to sie poradzic,a wiesz na bank to nie za wczesnie bo by ci nie proponowali.

amolendowska-wiesz ja plynelam 2,5 roku temu wiem ze tego polaczenia juz nie ma ale podam ci strone mozesz se sprawdzic i porownac jak jest najlepiej,a mozna wiedziec dlaczego pytasz?
P&O Ferries | Ferries to France | Cross Channel Ferries to ta strona

Pozdrawiam
 
Ciekawe jakie dadzą mi opcje wyboru co do terminu usg,muszę czekać do poniedziałku.
 
Witam wszystkie mamusie i przyszle mamusie:-).

Jestem w 32 tygodniu ciazy+ wiec duzo czasu mi juz nie zostalo, z czego sie przeogromnie ciesze.

Mam do was pytanie dotyczace laktatorow-
otoz, czy powinnam kupic juz teraz, a jesli tak to jaki- reczny czy elektryczny?

Moja uwage przyciagnely Avent Isis i Tommee Tippee. Czy ktoras z was uzywala ktoregos z nich. No i jeszcze butelki- ktore sa lepsze: Avent, Tommee Tippee czy moze Dr. Browns?


Z gory dziekuje za pomoc;-)
 
reklama
Ja używałam laktatora,ale jeszcze wtdy mieszkałam w Polsce. Więc nie wiem.Ale firma Avent, jest raczej dobra.
 
Do góry