reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Karolina ty od września naprawdę cos? My też ;-)
Myśmy mieszkanie znów wzieli gole bez niczego nawet kuchenka była to się okazało ze zniknęła ale co tam ważne ze jest ciasne ale wlasne :-D a remonty to co chwilka jakieś
 
reklama
Verita uzgodnilismy z mezem, ze poczekamy az sie remont skonczy. Mysle, ze tak od sierpnia zaczniemy. Ale super, ze wy tez. Moze uda nam sie w jednym miesiacu:-D
 
Hej dziewczyny :) ja tez mieszkam na wyspach. Termin co prawda mam na 10 stycznia dopiero Ale troszke obawiam sie jak sobie dam rade w czasie porodu. Moj angielski troche kuleje... :/
 
Witajcie dziewczyny.
Położna na moje twardnienie powiedziała, że to normalne ale jak zacznie boleć mam jechać do szpitala i tyle. Na szczęście twardnienia już ustały bo i ja dużo więcej odpoczywam a krótko mówiąc mniej pracuję :p Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą w jaki sposób oni tutaj mierzą długość szyjki macicy ? Co chwilę gdzieś czytam, o dziewczynach które mają ten problem. Natomiast tu my nawet nie wiemy chyba czy wszystko jest w porządku ? jeżeli tego nie sprawdzają ? Gdzieś czytałam że położna to bada palacami a konkretnie naciska brzuch ... mi naciskała ostatnio ale chyba po to by w ogóle zmierzyć brzuch jestem w 25 tyg i mam 26 cm ( o 1 cm za długi :p ) ale tak mnie zaskoczyła tym centymetrem :-D że znowu nie dopytałam co z szyjką :/ Sama już nie wiem zaczynam chyba za dużo czytać i kombinować ....
 
Midwhife tylko naciska brzuch, sprawdza mocz, ciśnienie i posłucha serca i dla niej wszystko ok! Jestem w 29 tygodniu i nigdy nie miałam badanej szyjki, czytam dziewczyny z Polski i one to naprawde maja robione wszystkie badania nie to co tutaj! Jutro jadę na wizytę bo maja mi krew pobrać i zastrzyk mam dostać z immunoglobiny anty D bo mamy z moim konflikt serologiczny. Tyle dobrze, bede spokojniejsza ze z małym wszystko ok. Najbardziej mnie rozbraja ze ułożenie dziecka badają przez powłoki brzuszne he he kret...! Dobrze ze mam lekarke prywatnie która mnie prowadzi cała ciaze.
 
Pisalysmy juz o badaniach..
Szyjke sprawdzali mi na usg.

Dopiero dotarlam do wyra, zero odpoczynku ale Wsio skonczone, jestem mega zadowolona. Tylko jutro sie musze dopakowac dopiero :-) cora ma ostatni dzien szkoly, wiec Akurat zawozimy Ja a potem siebie. Cc ma byc jakos po 11 jak sie Moja lekarka z dolu dokula :-)
 
Celine, szyjki generalnie nie badaja chyba ze sie jest pod specjalna opieka
Verita, Karolina Towicz my tez ruszamy ze starankami wkrotce! mysle ze wrzesien bo mam jeszcze pare kilo do zrzucenia. Mlody dalej na cycku i okresu brak wiec nie wiem jak to bedzie z tym zachodzeniem w ciaze :) najwyzej zamkne bar mleczny po jego pierwszych urodzinach i zobaczymy wtedy :)

Towicz u Was in vitro ze wzgledu na chorobe Maxia, zeby sie nie powtorzylo?
Jesli moge zapytac?

Lilith to juz dzis! A wydaje sie ze dopiero wczoraj wysylalam Ci lutke!!! Powodzenia bedzie dobrze, czekamy na info.
 
My też na cycu ale ostatnio karmilam do polowy ciazy i bylo dobrze. Okres tez pierwszy dostalam więc zaczynam myśleć a i kilogramy pomalu gubię.
 
reklama
Hej:-)

Kurcze Lilith pewno już na stole, ogromne kciuki kochana:-).

Mnie ostatnio też zastanawiało to, że oni tutaj nie badają szyjki. Co jeżeli zacznie się skracać, czy rozwierać? Dodatkowo wczoraj poczułam małą tak strasznie nisko, nie wiem czy to jest normalne czy może się obniżyła ( ostatnim czasem trochę podźwigałam) i zaczynam schizować że może coś nie tak jest. Z tym sprawdzaniem ułożenia dziecka przez dotyk też mnie rozbrajają:szok:.

Celine mi też twardnieje brzuch, szczególnie kiedy pochodzę więcej.

Dziewczyny któraś (przepraszam ale nie pamiętam która) tutaj kiedyś pisała o pieluszkach wielorazowych. zastanawiam się właśnie nad zakupem takowych, tyle że nie wiem czy jest sens. Powiedzcie zadowolone jesteście z tych pieluszek i czy się sprawdzają.
 
Do góry