reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
Gratulacje dla nowych przyszlych mamusiek :)
A teraz pochwale sie i JA wlasnie otrzymalam brytyjski paszport dla mojego synka :) Trwalo to 3 tygodnie rowno dzisiaj od momentu wyslania z dosylaniem dokumentow.Wiec to prawda jednak mozna :)
to najpierw trzeba sie postarac o rezydenta tak? a potem o obywatelstwo i w rezultacie paszport? czy jak to wyglada, bo 21 czerwca mija nam 5lat tutaj i chcielibysmy cos zaczac dzialac w tym kierunku bo mam dosyc ciaglego jezdzenia do manchasteru i tej polskiej biurokracji....
 
Asiunia876 My obywatelstwa nie mamy brytyjskiego tylko dostal je nasz synek.Nie mamy rezydenta nawet tymczasowego.A Ty pytasz o paszport dla siebie czy dla dziecka bo w sumie to nie wiem?Bo jak dla siebie to Ja slyszalam ze musimy byc tutaj 5 lat i 12 miesiecy wedlug ich prawa zeby zlozyc o nasz paszport brytyjski i zdac test.A co do dziecka to agatakat ma inna sytuacje i My.I agatakat musiala wyslac swoj akt urodzenia My nie musielismy.Nam bylo potrzebne :nasze paszporty,udokumentowanie 5 lat legalnego pobytu w moim przypadku maz wyslal swoje z tym ze brakowalo mu 6 dni ale nie szkodzilo to w niczym(5 lat legalnego pobytu w momencie narodzin dziecka niby powinno byc)mial ten podpis osoby z paszportem brytyjskim bo nam powiedzieli ze to nie musi byc osoba cos znaczaca z jakims wyzszym wyksztalceniem tylko musi posiadac obywatelstwo brytyjskie i poswiadczyc za ciebie ze cie zna te 2 lata.My zeby jednak dmuchac na zimne wzielismy naszego lekarza gp wzial za to 40 funtow :) podobno normalka.A no i formularz z poczty,2 zdjecia malego i mielismy jeszcze list od pracodawcy ze meza znaja 5 lat z pieczatka bo pani przez telefon powiedziala ze im wiecej dowodow na pobyt tutaj tym lepiej.I skladasz to na poczcie i placilismy 49 funtow za paszport.I to chyba wszystko.Mam nadzieje ze pomoglam i o niczym nie zapomnialam.MOze niech ktos jeszcze cos doda jak tez czeka :) bo mysle ze wszystko tez zalezy do sytuacji zyciowej naszej ile tych dokumentow i jakie.(agatakat przepraszam ze powolalam sie wyzej na na ciebie bez twojej zgody).
Agatakat i tak przy okazji dzieki za kciukasy widac pomogly :)
 
Ostatnia edycja:
Gosia dzieki ;-) no masz racje u kazdego jest inaczej bo nam dopiero 5lat minie, a dzieci juz sa wiec pewnie trzeba isc tokiem tym co pisalam. A paszporty chce glownie dla dzieci, i w sumie dla siebie tez chociaz ja mam na 10lat wiec nie nazekam, ale dziecia robic co 10mc to dla nas horror :-( i tak pomyslalam o angielskim ;-)
 
asiunia w waszym przypadku jedno z was musi otrzymać obywatelstwo i wtedy dzieciaki automatycznie obywatelstwo otrzymują.
Jak Cię męczy wyrabianie co roku paszportu, to będąc w PL wyrób im dowody osobiste na 5 lat
 
tyle ze ja do polski nie jezdze i nie mam zamiaru jechac w najblizszej przyszlosci ;-) ale dzieki pandorka za info :-) upewnilam sie w tym co wiem ;-)
 
Dziewczyny a jak to jest z zona? Czy jesli moj maz dostanie obywatelstwo to zona tak jak dzieci tez?Czy musze jednak sama przez to przejsc?
 
gosia super ze tak sprawnie aplikacja poszla :tak:

kazda sytuacja moze byc troche inna, warto poszperac po internecie, zwlaszcza na stronach rzadowych bo tam wiarygodne zrodla :tak:

i ja tez bym wolala wyrobic dowod na 5 lat (za darmo) niz polski paszport tak czesto

gosia ja stawiam ze tak za free to obywatelstwa nie dostaniesz bo tylko jestes zona;-) musisz przejsc tak samo jak Twoj maz caly proces -> aplikacje pewnie mozna zlozyc jedna, ale placisz jak za dwie osoby
 
reklama
Do góry