reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

asiunia no jasne ze bezplatny! :D chyba ze komus placila za wypisanie aplikacji :D? ja dopiero niedawno wyrabialam to mam wiadomosci z pierwszej reki ze nic to nie kosztuje ;) no chyba ze chce sobie ubezpieczyc przesylke (co polecam :D skoror sie paspzort wysyla), mnie kosztowala akurat 10 funtow przesylka ale duza paczka papierow byla
 
reklama
nie, ja sama jej to wypelnialam jakies 2 lata temu i tam bylo ze lacznie z aplikacja prosze zalaczyc czek tam wyskosci ok 60 funtow (teraz dokldnie nie pamietam) na pokrycie tam tych kosztow administratorskich. I dostala taka tekturke ze jest rezydentem. Smiech na sali z tej tekturki.
Moze teraz to pozmieniali :) w sumie dobrze! Bo ja wlasnie dlatego nie wyrabialam bo szkoda mi bylo 120funtow (ja +maz) na jakas tekturke.

To sobie bym wyrobila ale sama czekam cholerka na paszport nowy (z nowym nazwiskiem po slubie) bo juz pol roku od slubu minelo a ja nadal w urzedach pod panienskim widnieje i najgorzej jak nowe papiery chce wysylac czy cos to wciaz dylemAt... Bo powiedzieli ze nie uznaja mojego nowego nazwiska do pluki w banku nie zmienie, a w banku moge zmienic dopiero jak bede miala "dowod" ze inaczej sie nazywam... Juz mam dosc normalnie...
 
a co jest zlego w tej 'tekturce'? przeciez to jest wazny dokument ze zdjeciem i wszystkimi hologramami, a co Ty bys chciala dostac:)?

tu jest artykul nawet po polsku ze stycznia 2009 roku Rezydentura i jest mowa ze rezydentura nic nie kosztuje. ja sobie wyrabialam tez tymczasowa 6 lat temu i nic nie placilam :) teraz za ta stala tez nic nie placilam, w aplikacji nie ma ani slowa o placeniu wiec nie wiem na co Twoja mama zaplacila :D
 
agata no przeciez nie zmyslam, sama to wypelnialam i na serio musiala placic. Widocznie teraz pozmieniali ;)
 
hej dziewczyny dlugo mnie nie bylo :) brak czasu :/ jak wasze maluszki? U nas wszystko oki, mala rosnie :) juz ma prawie 5,500kg, duzo sie smieje i gaworzy :)) uwielbiam z nia gadac ;) w nocy nadal spi super i mam nadzieje ze to juz sie nie zmieni :)
Pozdrawiam mamuski i przyszle mamuski :)
 
mamcia hej! wlasnie sie zastanawialam co tam u Was :) Amanda tez pieknie przesypia noce, spi od 18-19 do 4-5 je mleczko nad ranem i zazwyczaj jeszcze pospi do 8 :) w dzien ma ze 4 drzemki kazda trwa okolo 45 minut, wydaje mi sie sie ze przez to ze juz nie spi po poludniu jedym ciagiem 2 godz (jak to kiedys bywalo) nagle zaczela dobrze spac w nocy :))
Nasza tez straszna Smieszka sie zrobila, wiecej sie smieje niz placze i zawsze budzi sie z usmiechem, a jak mnie juz zobaczy to az podskakuje z radosci :))
je tak sobie, mamy problemy z karmieniem bo wypluwa smoczka i strasznie sie kreci, wlasnie zmienilismy mleko z Aptamil'a na SMA :/ narazie je lepiej ale moze to byl przypadek
 
czesc dziewczyny... mnie tez troche tu nie bylo :)
nasz maluszek juz od miesiaca prawie spi od ok 22 do 8 rano bez pobudek na jedzenie a potem dosypia do ok 11-12 :) mama moze sie wyspac, pozniej spacerek i po spacerku zwykle sie bawi a godz przed kapaniem, tak do 7 jeszcze ma drzemke
jutro idziemy na wazenie ale wazy juz ok 6.5kg- mala kluseczka... dalej odciagam mu mleko ale jest go mniej wiec czasami dostaje sztuczne....
agata nasz tez zaczal sie krecic przy jedzeniu, tez myslalam ze mleczko, ale zmienilismy pozycje karmienia i przeszlo, wiec nie wiem albo moze mial zle dni :D a je 5-6razy dziennie po150-180ml, zdarzy mu sie ze 120ml zje....
w ogole to zaczal sie wyginac do tylu no i w koncu polubil lezenie na brzuszku :)
jak narazie wiekszych problemow nie ma i oby tak dalej, czego zycze wszystkim mamusiom i tym przyszlym :)
 
aga oho to Twoj synek bardzo ladnie je :) u Amandy jest swieto jak zje 120 (dwa razy jej sie zdarzylo kolo 150), srednio je 90 okolo 6 karmien. w ogole nie zgadza sie ze schematem ile powinny dzieci jesc w jej wieku ;) my dzisiaj bylysmy na wazeniu i Amanda wazy rowno 6kg.. w 3 tygodnie przybrala 400, rewelacji nie ma ale rosnie :)
 
agata najwazniejsze ze przybiera na wadze... a co do jedzenia, to dziewczynki jedza mniej takze nie masz sie czym przejmowac...
Najwazniejsze ze malenstwo szczesliwe, zreszta wiesz, jakby byla glodna to by plakala a widac tyle jej wystarcza :)

Arturek do tej pory przybieral 'ksiazkowo' i caly czas od urodzenia jego waga wzrost itp jest na 75centylach wiec chyba dobrze :)
a dzisiaj glodny nie byl bo caly dzien po 90-120 jadl dopiero po kapieli 180 :)
 
reklama
Moja mala je duzo i to mleko dla glodnych dzieci 150ml. co 3-4 godz. :) pulpet z niej niesamowity ;) tylko w nocy przespi bo ostatnie mleczko o 21:00 a nastepne ok 6:00 rano :) po 150 potrafi sie rozplakac ze malo :tak:
 
Do góry