reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

mamcia to Lily jest malym glodomorkiem :) ale nic tylko sie cieszyc :)
a Arturek tak szybko rosnie a taki byl malusi :) ja juz ubieram mu ubranka na 6m, a te od 0-3 to przy nim wygladajajak na laleczke :)
a kiedy zamierzacie wprowadzac jakies soczki obiadki desreki?? ja wczoraj czytalam na roznych forach kazdy co innego, niektorzy juz od 2-2,5m zaczynaja a inni po 6 ;/ a widzialam z cow&gate taka porrigde dla bobaskow napisane dla kazdego wieku, myslalam zeby za jakies 2 tyg dac mu sprobowac ale nie wiem, bo w sumie mowia ze jak duze dziecko to mozna wczesniej zaczac podawac ale po troszeczku :)
 
reklama
ja uwazam ze nie ma co sie spieszyc. Niech lepiej uklad pokarmowy dojzeeje dobrze i sie uksztaltuje zanim podamy ciezej strawne produkty. To ze dziecko ma duza mase nie znaczy ze jest "lepiej rozwiniety" i mozna juz "eksperymentowac. Uwazam ze dziecko 2miesieczne jest zdecydowanie za male na nowosci. Dzieci karmione butla moga dostac juz machewke od skonczonego 4mc, a na piersi dopiero w 6. Jednak kazdy ma swoj rozum i kazdy robi po swojemu. Sa osoby co kielbase juz w 4mc podaja (szok!) a i takie co wstrzymuja sie z tym dopiero ok 6-7mc. Wybor nalezy do was ;)
 
ja twierdze podobnie, ze dziecko karmione mm mozna zaczac dawac jedzonko od 4 miesiaca, a dzecko ktore jest na piersi to od 5-6 :) my najwczesniej damy jej lyzeczke do polizania jak bedzie miala 3,5 miesiaca :) ale kto wie, moze jeszcze poczekamy bede widziec kiedy juz jej mleko nie wystarcza.. a z tego co pisalam wyzej narazie ciagle wybrzydza :)

aga ogolnie my zaczynamy od marchewki i tak polecaja, zeby zaczac od warzywek bo jak dostanie slodkie jablko to moze nie chciec warzyw pozniej

i bede sie starac dawac wode mineralna zamiast soczkow, mam nadzieje ze polubi
 
Ja moim wszystkim dziewczynom wprowadzałam nowości od 4 miesiąca bez roznicy czy były na piersi czy na butli( (nie wszystkie karmiłam piersią). Teraz Phoebe tez probowalam wprowadzic nowosci (marchewka z ziemniakiem, jablko-banan), ale ona nie chce jesc wiec dalam sobie spokoj. Sprobuje za 2-3 tyg.
 
Ja też mam zamiar od ok 3,5 mies dać spróbować i malutkimi kroczkami przyzwyczajać i pokazywać Małej,że istnieje też coś innego niż mleko :)
W temacie becikowego-dziś dostałam pismo,ze jutro na moim koncie pojawi się Ł500 :))))
 
"W temacie becikowego-dziś dostałam pismo,ze jutro na moim koncie pojawi się Ł500 :)))) "

To super, ja juz zapomnialam ze bylo,dawno wydane.

A moja Phoebe chora, zapalenie oskrzeli i od wczoraj anybiotyk, ale juz jest dzis lepiej, jutro kontrola u lekarza. Tak to jest jak ludzie chorzy, a nie patrza ze male dziecko mam w domu i sie pchaja do samochodu zeby podowzic :wściekła/y:,a moj m nie umie powiedziec stanowczo nie i przyniosl mi zarazki:angry:, z reszta to juz 2 raz od tej same osoby. Poprzednio przywlekla mi jakiegos wirusa ze mala wymiotowala. Normalnie wybic.
 
ja to mam jakiegos pecha Wy wszystkie juz benefity macie a ja ciagle czekam ;/ i przez to na 500f pewnie bede musiala sie odwolywac.... masakra... juz z 2 miesiace parwie czekam....
 
ja uwazam ze nie ma co sie spieszyc. Niech lepiej uklad pokarmowy dojzeeje dobrze i sie uksztaltuje zanim podamy ciezej strawne produkty. To ze dziecko ma duza mase nie znaczy ze jest "lepiej rozwiniety" i mozna juz "eksperymentowac". Uwazam ze dziecko 2miesieczne jest zdecydowanie za male na nowosci. Dzieci karmione butla moga dostac juz machewke od skonczonego 4mc, a na piersi dopiero w 6. Jednak kazdy ma swoj rozum i kazdy robi po swojemu. Sa osoby co kielbase juz w 4mc podaja (szok!) a i takie co wstrzymuja sie z tym dopiero ok 6-7mc. Wybor nalezy do was ;)

Ja zaczęłam podawać Filipowi baby rice jak miał 3,5 miesiąca, bo raz, że był głodny, a dwa, że wykazywał zbyt duże zainteresowanie naszym dorosłym jedzonkiem. Jednak zaczynałam od polizania łyżeczki i tak przez 2-3 dni, a potem 1,2 i 3 łyżeczki zwiększanie co kilka dni. Ale Filipek miał zdrowy brzuszek.
Natomiast synek mojej kuzynki od początku miał problemy z brzuszkiem. Wieczne kolki, problemy z kupą itp. Przeszedł nawet operację przepukliny, a moja kuzynka zaczęła mu podawać marchewkę jak miał 3,5 miesiąca. Stwierdziła, że kleiku podawać nie będzie bo to "syf".


W temacie becikowego-dziś dostałam pismo,ze jutro na moim koncie pojawi się Ł500 :))))

Gratuluję
 
joasia super! u nas akurat kasa sie przyda na nowym mieszkanku
irka biedne Malenstwo :( Nasza cos pokaslywala przez 2 dni, ale dzisiaj juz spokoj, w piatek idziemy na szczepienie to bedzie sprawdzona :)
aga na to 500 f mozesz zlozyc zanim dostaniesz zasilki (chyba)
pandorka my tez zaczniemy od polizania lyzeczki, tak stopniowo, nie spodziewam sie ze od razu zje caly talerz marchewki ;)
 
reklama
joasia super! u nas akurat kasa sie przyda na nowym mieszkanku
a u nas prawie będzie na urlop w Polsce :)
aga na to 500 f mozesz zlozyc zanim dostaniesz zasilki (chyba)
w aplikacji jest opcja,że się wciąż czeka na odpowiedź w sprawie zasiłku więc ja na Twoim miejscu bym wypełniła i wysłała. My np jeszcze nie dostaliśmy odpowiedzi w sprawie child benefit-przyznali nam tylko working tax credit i child tax credit,a becikowe dostaniemy,wiec wyślij te aplikacje,niczym nie ryzykujesz a pewnie się uda.
 
Do góry