reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Ja jeszcze nie mam podkladow ani podpasek :/ jakos tych majtek nie wyobrazam sobie zakladac po CC na ta rane :( co do pizam to tez kupilam sobie w Primarku :) ta z guziczkami :) szlafrok i laczki...torby jeszcze nie spakowalam bo nie mam odpowiedniej wielkosci :confused: na dniach chyba jakas kupie i powoli sie spakuje niech sobie stoi :tak:
 
reklama
Ja jakis czas temu bylam w debenhamsie po ciazowe staniki, poprosilam o fitting, bo juz sama nie wiedzialam jaki mam rozmiar i babeczka mi powiedziala, zeby po te do karmienia przyjsc 2-3tyg przed terminem to mnie znowu zmierzy i doradzi, wlasciwie oprocz tych stanikow to juz chyba wszystko mam.

Ile bierzecie koszul do szpitala? Ja tak w ogole nie lubie koszul ale mam 3 jedna z primarka, a dwie siostra mi dala "w spadku" :)

agatakat, ja juz wlasciwie moglabym zapakowac bo wszystko jest, tylko musze najpierw pranie zrobic dzieciowych rzeczy.

Zastanwiam sie wlasnie czy uzywac plynu do plukania czy tylko proszku (a raczej tabletek z zelem - bo takie kupilam). W czym wy pierzecie ubranka?

Dzis bylam u poloznej, wg jej macania maly lezy glowka w dol. Mam nadzieje, ze nie przyjdzie mu do glowy sie jeszcze przekrecac :) jeszcze 5 tyg zostalo.. :)

A moja kolezanka bedzie miala wywolywany porod w srode (dwa tyg przed terminem), bo ma slabe wyniki z moczu (nie wiem dokladnie o co chodzi). Mam nadzieje, ze bedzie wszystko dobrze.
 
Witaj Elzu!!! nie chodze na sr, jak narazie i nie wie w sumie czy sie wybiore staram sie cwicyc w domu z ksiazek ale idzie jak krew z nosa bo po pracy szczerze to wole leniuchowac... mam nadzieje ze sie bardziej zmobilizuje jak bede miec wolne :) a Ty chodzisz??

joasia79 witaj rowniez:)

agatakat no ja tez nie chcialam jak dotad odchodzic z pracy ale teraz po prostu jestem tym zmeczona... 8 godz stac i sie usmiechac do ludzi hehe
oj dziewczyny rzeczywiscie nas troche na listopad jest....
a co do ruchow dzieciatka... zwykle kreci sie jak szalony,ale glownie rano i wieczorem ostatnio byl troszke spokojniejszy ale znowu mu sie chyba przypomnialo zeby mame pokopac:) czasami to brzuch lata na wszystkie strony smieszne to i cudowne:)
 
elzu ja biore conajmniej dwie koszule do szpitala - jedna na porod (nago nie zamierzam rodzic :-)), a druga po jak wezme prysznic, albo jesli mnie nie beda chcieli dlugo trzymac to od razu w normalne ubranie i wypad do domu :-D
fajnie wlasnie w tym debenhams ze moga doradzic jaki ma sie rozmiar, bo wiadomo ze im wiekszy rozmiar miski wcale to nie oznacza ze tym wieksza piers ;-) ja np przed ciaza nosilam 34 DD, a te do karmienia kupilam 34E.
a ja pralam ubranka dla dziecka w non-bio zelu (uwazam ze zel [kulki z zelem] sa lepszy od proszku), nie uzywalam juz zadnego plynu do plukania.
aga.m a ile jeszcze Ci zostalo pracy do odejscia na macierzynski :) ?
mamcia juz wiesz ze bedziesz miec cesarke? zaplanowana juz?
 
ja lezalam 3 dni i nie wyobrazam sobie tego w jednej koszuli, mleko Ci cieknie, to dziecko sie uleje i pozatym nie lubilam na sobie szpitalnego zapachu wiec przebieralam pizame codziennie. plus ta jedna przy porodzie, bo nie daja swoich.

co do pielucho-majtek na cc to zeczywiscie moze byc problem. ale nie wiem bo cc jeszcze nie mialam ;)
 
aga.m no wlasnie skonczylam zajecia, ale nie bylo zadnych cwiczen tylko wyklady jak w szkole ale i tak fajnie bylo :)

agatakat, no tez mam wlasnie ten zel :) to moze sprobuje bez plynu (moge go wykorzystac do swojego prania jak cos) bo chyba im mniej chemii tym lepiej.

asiunia876, a porodowa koszula poszla od razu do smieci, czy wypralas? Bo duzo dziewczyn pisze, ze od razu do smieci..
 
asiunia u mnie w szpitalu jak wszystko jest ok (dziecko ssie prawidlowo, z matka nic sie nie dzieje) to po paru godzinach potrafia puscic do domu :-)

elzu moja mama chciala dodac do prania te specjalne 'lapacze kolorow' tak na wszelki wypadek jakby jakas rzecz barwila, ale stwierdzilam ze to bez sensu i ze nap-ewno te 'lapacze' maja w sobie duzo chemii :)
 
agatakat na wolne ide po 1 listopada takze jeszcze troche ponad miesiac:
a mam pytanie chodzicie tylko do gp czy midwife czy odwiedzacie tez polsich ginekologow??i jak czesto macie wizyty??
ja jak narazie bylam moze 3 razy u mojej gp....
a co do proszkow, to mi odradzaja uzywania tych non bio tzn moze na pierwszy tydzien tak ale pozniej mowia zeby zaczac prac w normalnych bo dziecko moze miec alergie na normalne proszki, sama nie wiem szczerze mowiac...
 
reklama
aga.m co inna osoba to inna opinia ;-) ja nie bylam u polskiego ginekologa, u gp moze ze dwa razy bylam - za jednym razem mialam infekcje moczu, a za drugim tylko powiekszone wezly i nic mi nie chcial dac :-p ale przynajmniej spytalam sie o recepte na gaviscon :-p a raz bylam na emergency (bo to byla sobota) ale raczej niz emergency to jest to taka przychodnia kiedy Twoja przychodnia jest zamknieta czynna cala dobe, bo mialam robaka zoladka i dostalam 'glupiego jasia' na wstrzymanie wymiotow (to juz bylam wysoko w ciazy a takie wymiotowanie szarpalo mi brzuch). a takto to niestety tylko wizyty z midwife (za kazdym razem z nie moja midwife) ktore tak naprawde w ogole nie sa przydatne ;-)
 
Do góry