reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Dziewczyny tu w UK jak już zacznie się poród,jesteśmy w szpitalu czy oni jeszcze robią dla sprawdzenia jak jest dziecko ułożone scan??? czy nie!!
Czy tylko badają przez brzuch ułożenie malucha?
Martwię się ponieważ mój synek ułożony jest pośladkowo z nóżkami na główce,miałam tylko dwa scany a moja położna nie chce mnie skierować na trzeci scan!!

Miłego dnia życzę

Przy następnej wizycie poproś o konsultację z konsultantem (masło maślane)- masz do tego prawo- jeśłi odmówi, to idź do GP.
 
reklama
pandorka, wow 120f za dobe to drogo.. jak dla mnie przynajmniej :) juz pojutrze szkola rodzenia to podpytam jak to w st marys jest.

Witaj asiunia876 :) mi ciezko powiedziec czy jestem zadowolona z poloznej, bo za kazdym razem widze inna :/ juz sie przyzwyczailam w sumie.. Gratuluje fasolki :)

cambria, a moze male klamstwo by pomoglo? Tzn jakbys pojechala na emergency i powiedziala, ze cos Cie boli..? Albo ze sie cos saczy i martwisz sie ze to wody (a moze tylko popuscilas mocz) i wtedy zrobia dodatkowy scan?
 
pandorka, wow 120f za dobe to drogo.. Jak dla mnie przynajmniej :) juz pojutrze szkola rodzenia to podpytam jak to w st marys jest.

Witaj asiunia876 :) mi ciezko powiedziec czy jestem zadowolona z poloznej, bo za kazdym razem widze inna :/ juz sie przyzwyczailam w sumie.. Gratuluje fasolki :)

cambria, a moze male klamstwo by pomoglo? Tzn jakbys pojechala na emergency i powiedziala, ze cos cie boli..? Albo ze sie cos saczy i martwisz sie ze to wody (a moze tylko popuscilas mocz) i wtedy zrobia dodatkowy scan?


scanu nie zrobia ale zbadaja gin i ktg

wiem bo to przerabialam
 
wrocilam wczoraj z wizyty u ginekologa
trafilam na pania ginekolog...KTORA MA TEN SAM TERMIN PORODU CO JA a brzuch ma mniejszy o polowe ...czulam sie wiec przy niej jakbym spodziewala sie najmniej trojaczkow

no wiec prawdopodobnie cesarka

ale najpierw 27 wrzesnia wizyta u poloznej, ktora ma mi wyznaczy teramin
a ja na to czy dotrwam
21.gif

ona na to, ze raczej jestem rowno z terminem -36tydzien-mierzyla mi macice czy cos tam,
03.gif

a oni i tak terminu ciecia nie wyznaczaja wczesniej niz przed 39 tygodniem
37.gif

a wrazenie mam, ze to juz , bo niby dzidzia jest duza i mam bardzo bardzo duzo wody /wyszlo z usg z piatku/ stad jestem ociezala i brzuch ma mi peknac
21.gif

mam odpoczywac, zeby nie przyspieszyc nic..tyle jak
32.gif
...jak mnie energia rozsadza
06.gif

jak maz czy mama chca cos zrobic za mnie, to ja wrzeszcze i wiem najlepiej, a wszyscy wszystko zle robia...
podobno jestem u*****liwa
21.gif

poprawiam nawet mycie naczyn, wycieranie kurzu CO PRZEDTEM MIALAM W NOSIE
29.gif


SZOK...sama siebie nie poznaje
 
Ja dzis spac nie moglam.. strasznie mnie bolal kciuk, a pozniej tez palec wskazujacy.. rano mialam problem, zeby zrobic sniadanie.. az sie z tego wszystkiego poplakalam.. w pracy oszczedzalam na maksa prawa reke i juz mi lepiej.. ale wiem, ze bol zwykle wraca w nocy i juz sie boje.. :( nie chce sie faszerowac paracetamolem.. ale GP mi nic nie poradzila.. wiec juz sama nie wiem.. ciezko jest w ogole nie uzywac prawej dloni.. :/

olcia24, to po gin i ktg beda wiedziec na pewno jak maluch sie ulozyl? A Twoje dzieciatko ulozylo sie juz posladkowo?

magda.glasgow, witaj, mam nadzieje, ze pomimo niemilego poczatku z NHS wszystko bedzie dobrze.

coffee, pewnie juz pisalas ale nie sledzilam od poczatku.. z jakiego powodu masz cesarke?
 
elzu wspolczuje bolu reki, od czego to sie moglo wziasc?

olcia
co by to nie oznaczalo, spotkanie z maluszkiem napewno sie zbliza :tak:

coffee nie martw sie, ja tez jestem bardzo marudna :rofl2: moja siostra miala ustawiona cesarke na 38 tydzien (zaczela rodzic 2 dni przed wyznaczonym terminem i jej zrobili emergency cesarke ;-) ).
 
reklama
elzu-moja glowka w dol


a i mam pytanko czy ktoras z was orientuje sie co to znaczy ze mala wstawila glowke w kanal 4/5?

odpisałam, Ci w ionnym temacie, ale napisze też tutaj ;-)
to znaczy, że mała "zeszła" główką już na 4/5 długości szyjki, czyli została jej jeszcze tylko 1/5 ;-)


u nas super!
Mieliśmy dziś scan i spotkanie z konsultant.
wg. scanu dzidzia jest starsza o tydzień niż to wynika z ostatniej @, ogólnie jest wszystko dobrze.
Pani konsultant, która prowadzi moją ciążę, to super babka-spotkałam ją już w ciaży z Filipem, no i pracowałam z nią już kiedyś na jednej zmianie. Ogólnie to jak wszyscy będę miała wizyty u midwife, ale w razie co to ona jest moją konsultant, z czego się bardzo cieszę. Wyznaczyła mi już wszystkie planowane wizyty do końca ciąży i tak mam zabookowane już na 16tc, 20tc, 25tc, 28tc, 32tc i 36tc, a oprócz tego skierowanie na badanie wzroku ze względu na nadciśnienie oraz obciązenie glukozą ze względu na cukrzycę w rodzinie. Jeśli chodzi o cesarkę, to na razie jej nie planujemy, bo wszystko zależy od wielkości malucha, która określimy w 36tc, ale jeśli będę się upierać, to ona się na cesarkę zgodzi ;-)

Filip juz drugą nockę śpi u siebie w pokoiku i chyba mu się podoba, bo obudził się tylko standardowo na smoka i rano o 5 na butlę.

Dobranoc.
 
Do góry