reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

a w PL nie mozna bo ja nie moglam, tylko jakies podpaski z ligniny mi dawali miedzy nogi
wlasnie tak samo mialam i koszmar stale -po cesarce- lezalam w kaluzy krwi...ruszyc sie nie moglam...ta lignina okropienstwo!!!

sluchaj ja w 10 tyg mialam tydzien ale krwawienie-krwotok-nie plamienie i u mnie to bylo poronienie jednego z dzieciaczkow bo na usg wyszlo ze byla dwojka
ale slyszalam ze takie lekkie plamienia jak masz tez sie zdarzaja...jak np rozciaga sie macica czy cos tam mog powstaac lekkie pekniecia i krwiaki i stad moga byc i plamienia
 
reklama
Mamcia10 mi jak na razie lekarz o sposobie porodu nic nie wspomina, a tym bardziej nie pyta co bym wolała. Ale wierzę że nie są takimi konowałami żeby kazać mi rodzić sn przy takim ciśnieniu. Dzisiaj znowu 160/110 po tabletkach:angry::szok:. Chyba zadzwonię do szpitala po południu i spytam co robić bo się boję:confused2:. A tak bardzo nie chcę już zostawać w szpitalu:nerd:
Coffee mi wcale nie dawali glukozy do picia i nie badali ani razu cukru, sama sobie badałam w Polsce.
 
Hej dziewczyny. ropucha ja tez nie mialam badanej glukozy, slyszalam nawet ze tu tego nie robia :/. Co do porodu to nam sie doktor pytal w szpitalu jak odczytywal nam wyniki krwi. Zapytaj sie poloznej a pisalas juz plan porodu? Bo podobno tu sie pisze taki plan z polozna tak mi dwie znajome mowily i wtedy muisz powiedziec ze chcesz miec CC, alebo SN itd. ja 6.09 ide do poloznej to sie wszystkiego wypytam bo juz sama mam metlik w glowie.
 
Witam, czy ktoras z dziewczyn moze napisac co trzeba zabrac ze soba do szpitala do porodu i jesli sie tam zostaje na kilka dni. Jestem zielona bo poprzednie dzieci rodzilam w PL. Z gory dziekuje za odpowiedz.
 
Dzien dobry wszystkim.
Ja w koncu pierwszy raz od porodu okres dostalam,moze uda mi sie teraz szybciej schudnac.

Karis jak mam czas to zagladam.Szwagierka jak zawsze probuje sie wymadrzac ale ja jej slucham jednym uchem a drugim wszystko wypuszczam.Co do mieszkania to juz prawie dostalam mieszkanie i macierzynski mi sie wlasnie skonczyl wiec wszystko sie skomplikowalo...ale o tym pozniej napisze.

Coffe ja mialam pierwsze usg w 9tc ale tylko dlatego ze mysleli ze to 12tc wiec pozniej w 12tc zrobili mi jeszcze raz i w 24tc mialam ostatnie na ktorym powiedzieli ze to dziewczynka.Jedno usg zrobilam w 21tc w Polsce i tam tez mowil ze dziewczynka.

Coffe,Mamcia10 ja do szpitala zabralam wkladki kupione w Boots ale nie byly one wygodne wiec jak tylko wyszlam ze szpitala to wyslalam D zeby mi kupil podpaski wieksze.Do szpitala tez zabralam ze soba majtki jednorazowe.

Ssabrinaa ja poszlam na usg w 12tc a okazalo sie ze to dopiero 9tc.Na poczatku jest to normalne bo mozna sie pomylic przy obliczniu:-)

Ropucha,Mamcia10 z tego co wiem to w wiekszosci szpitali glukoze sprawdzaja w 28tc-zawsze mozna sie upomniec u poloznej. a co do CC to robia wlasnie mieszy 38tc a 40tc wiec moga zrobic w dniu porodu

Milego dnia
 
Czesc dziewczyny, moge sie dolaczyc? :) Jestem z Manchesteru i wlasnie czekam na dzidzie (28tyg). Biorac pod uwage ile stron ma ten watek, nie przeczytalam go wiec jak bede o cos pytac co juz bylo to sorrki z gory :) Przeczytalam tylko kilka ostatnich stron.

Dzis bylam u swojej poloznej i zapytalam o badanie poziomu cukru we krwi - to takie z piciem glukozy, powiedziala mi, ze robia to tylko tym kobieta, ktore sa w zagrozonej grupie, czyli np mialy cukrzykow w rodzinie.
Zmierzyla mi brzuszek, pobrala krew zeby sprawdzic poziom zelaza i posluchalysmy serduszka. Wszystko wyglada dobrze i nastepnym razem zobacze sie z nia dopiero za 3 tyg.

Pytalam tez o liste rzeczy do szpitala ale tak jak myslalam powiedziala, ze to bedzie omawiane na szkole rodzenia i tam dadza nam liste, widzialam, ze ktos sie o to pytal to wkleje co znalazlam na angielskiej stronie (ale i tak trzeba w swoim szpitalu dopytac bo roznie maja).

Pozdrawiam was cieplutko i od teraz postaram sie zagladac :)
 
Labour bag

Include:

* A clean T-shirt or front-opening nightie, dressing gown and slippers
* Drinks and snacks for you and whoever's going to be with you
* A straw, which will make sipping liquids easier
* A small facial sponge, for dabbing and sucking on
* Body oil, fine talcum powder or lotion for back rubs
* Music CDs and a battery-operated player
* Hairbrush, soap, towel and flannel, toothbrush and paste, and any other toiletries you want
* Maternity pads (night-time sanitary pads will do) and spare pants

Keep a water spray in the fridge until you leave for hospital. It's great for gentle cool-downs during labour.

You might also want to take a camera or camcorder. Check with the hospital first, as some units don't allow filming.
Top
Hospital bag

Include:

* A front-opening nightie (easier for breastfeeding)
* Comfy clothes (such as a tracksuit and T-shirts)
* Sandals or easy-fitting footwear
* Knickers and maternity pads for heavy bleeding after birth
* Nursing bras (at least two, as you can get sweaty in hospital and if your milk comes early your bra may get wet)
* Towels (take one or two - your partner can bring in extras if you're required to stay longer)
* Toiletries and cosmetics
* Breast pads (to absorb leaks of colostrum and milk)
* Magazines and books
* Writing materials
* Personal music player/radio and headphones
* Biscuits and snacks
* Favourite tea bags
* Fruit juice/mineral water
* Baby clothes
* Nappies for your new baby

Remember, you'll need clothing for you and your baby to travel home in, although someone can bring that in once you've had your baby.

A few maternity units ask you to bring in your own sterilising and bottlefeeding gear, including formula milk, if you're not breastfeeding.

A to z innej strony:

Your Labor Bag

* Tooth brushes for everyone and Tooth paste

* Any reference book or pamphlet you might need (I prefer The Birth Partner.)

* Pillows from home (Use colored cases to distinguish from your birth place's linens)

* Music you would like (You may need to provide your own iPod, CD Player or Tape Player)

* Camera with film and batteries

* Camcorder with charged batteries and accessories

* Signed copies of your birth plan

* Water bottles for ice

* Your own wash cloths, colored ones work better

* Waterproof pads for the car ride

* Any clothes of your own that you wish to wear

* List of people to call after the baby is born (include childbirth educator)

* Lip Balm

* Massage tools (Oils, massager, etc.)

* Change of clothes for partner, including swim trunks for shower or pool

* Baby Book for getting the foot prints done by the nurse when she does the paperwork

* Focal Point (If you want one)

* Socks for mom

* Special foods or drinks

* Suckers or hard candy

* Snacks for labor support

* Calling Card for Long Distance Calls

* Anything else you think you can use (Candles, pictures, etc.)

Your Postpartum Bag

* Nursing bras and pads (preferably the washable, soft ones.)

* Breastfeeding book

* Going home outfit for baby

* Blanket for Baby

* More film (Though you can buy this for higher prices in most gift shops.)

* Another change of clothes for partner and any toiletries needed

* Your own personal night gown, robe (They will get dirty!)

* Personal Hygiene items (shampoo, your own pads, etc.)

* Number of La Leche League or other breastfeeding support

* Number of diaper service (if you need to arrange for delivery)

* Car Seat with instructions

* Going home outfit for mom (You will still be look to be about 6 months pregnant. Most women wear the clothes that they wore to the hospital, some bring nursing shirts.)

* Birth Announcements, stamps, envelopes
 
reklama
Do góry