reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Jesli chodzi o macierzynski od pracodawcy to dostaje sie normalnie tak jak by sie pracowalo.czyli jesli mialo sie placone wczesniej co tydzien to bedzie sie dostawac pieniadze co tydzien od razu po przejsciu na macierzynski a jesli mialo sie placone co miesiac to co miesiac bedzie sie dostawac.

Mamcia10 jest to dziwne bo tak jak przeczytalas-wizyty powinny byc co miesiac,gora co poltora miesiaca na poczatku a pozniej pod koniec ciazy powinny byc juz co dwa tygodnie lub tydzien.Wydaje mi sie ze powinnas sie sama upomniec o wizyty.
 
reklama
kamilalopez dzieki za wszelakie informacje:)))
Ja w mojej firmie pracuje ponad od 2 lat. Mysle ze wiem ci cie zmylilo.....
Jak dzwonilam aby zapytac jak mam wyliczys moje zarobki aby sie ubiegac o Child tax credit. Powiedzialm tej pani ze do wrzesnia pracuje a od pazdziernika bede na macierzynskim i wtedy moje zarobki beda znacznie mniejsze i bede miala 2 dzieci. Wyjasnila mi ze mam sprawdzic na pay slipie ile zarobilam do wrzesnia a od pazdziernika policzyc ile bede miesiecy na macierzynskim ( 6 bo do konca marca ) i tak jak piszesz odjac po 100 funtuw od kazdego tygodnia macierzynskiego. Zsumowac ta kwote i na podstawie jej maja mi wyliczyc nowy Child Tax credit. Mam nadzieje ze to tak dziala:)))))

Ropucha ale ci sie agencja trafila:angry:..... mam nadzieje ze wszystko si wyjasni.
 
Mamcia10 powodzenia na połówkowym, napisz kogo tam nosisz:tak:. No z tymi wizytami u położnej to trochę przegięcie, ja miałam co miesiąc i jeszcze w międzyczasie w szpitalu z powodu ciśnienia.
Muszę pomału pakować torbę do szpitala, bo to człowiek nie zna dnia ani godziny:szok:, a jeszcze nie mam koszul nocnych, a nie może być jedna piżama i jedna koszula? Aha i wkładek laktacyjnych też nie mam, nawet nie wiem jak to wygląda:zawstydzona/y:. W każdym razie najważniejsze dzisiaj zakupiłam, czyli fotelik do samochodu:happy:. Dobranoc
 
Juz mam stresa przed tym usg. :) trzymajcie kciuki, no i musze dodzwonic sie do tej poloznej bo to nie jest normalne :/
 
Mamcia10 no to wielkie gratulacje:-):tak::-D. Widzę że będziesz miała parkę.
Ja też po wizycie w szpitalu, mała trochę za mała:-(, w przyszłym tygodniu zrobią dodatkowe usg, mam nadzieję że wszystko będzie oki.
Dzwoniłam do Job centre i 3 tygodnie niby czeka się na rozpatrzenie papierów. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce, ale do pracy jednak nie wracam, za bardzo puchnę i znowu te upały, do tego zawsze to trochę stresów, co niedobrze wpływa na moje ciśnienie. Najwyżej karta kredytowa pójdzie w ruch.
 
a ja mialam wizyte u lekaarza
posluchal serduszka dzidzi i moje cisnienie sprawdzil-znowu niskie 100/56
okazalo sie, ze moje male sie przekrecilo i teraz glowe ma do gory...a tak sie zastanawialam ze tam cos twardego mnie stale cisnie...i dosc bolesnie nad pepkiem...jakby skora miala sie przebic:-)
myslalam,ze to dupcia bo na ostatnim usg bylo glowka do dolu
a tu niespodzianka
dzidzia sie wykrecila odwortnie
czeka mnie wizyta u poloznej i badanie na cukier
oraz wizyta u kardiologa
nastepna wizyte z ginekologiem mam 16.08 a ostatnie usg 10.09
i wtedy dopiero niby zdecyduja o cesarce...jesli lozysko bedzie za nisko-tak jest nadal- a dzidzia bedzie glowa w gore jak teraz do wrzesnia to cesarka
ale dziwie sie bo ostatnio ginekolog po przeczytaniu wypisu z archiwumz e szpitala w Pl stwierdzil ze na 100% cesarka
a dzis jakis inny lekarz...wogole jakis dziwny...nieprzystepny...kompletnie w dupie mial co pytalam...ach ci ludzie
no poczekamy
 
Ropucha z tego co wiem to mozesz zabrac koszule i pizame byle zeby miala guziki jesli bedziesz karmic piersia.

Mamcia10 gratulacje:-)

Mam pytanie do mamusiek z kilkumiesiecznym stazem.Bylam na spotkaniu z HV apropo wprowadzania jedzenia i staram sie robic jak tam mowily ale... Jak niektorym mamuskom juz wiadomo moja szwagierka jest najmadrzejsza we wszystkim i dzis jak jej powiedzialam ze Olivka narazie je tylko kilka rzeczy zaczela mi narzucac swoje madrosci i kaze jej dawac wszystko(a przeczierz dopiero kilka dni temu zaczela jesc i nie moge jej dawac Bog wie czego narazie)czego ja oczywiscie nie zrobie bo duzo rzeczy ktore wogole kazala mi dawac nawet na moj zoladek jest czasami za ciezkie.Szlag mnie trafi kiedys z nia bo ona zawsze wszystko lepiej wie od lekarzy,poloznych i Helth Visitors bo przeciez ona ma 3ke dzieci:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:Od czego zaczynalyscie i co ile dni wprowadzalyscie cos nowego do diety?

Coffe tak to jest z tymi lekarzami(w szczegolnosci w Anglii)ale wydaje mi sie ze zawsze mozesz sie uprzec na cesarke tym bardziej,ze oni maja informacje z Polski na papierze.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kamila- ja zaczynałam od jabłuszka kilka dni dostawala tylko jablko zaczynajac od lyzczki bo tzreba sprawdzic czy dziecko nie uczula potem byla marchew i jak na jedno i drugie nie byla uczulona nic sie nie działo to mieszalam jej potem jabłuszko z marchewką,i tak po kolei robilam z wszystkim spokojnie kochana nie słuchaj rad szwagierki bo nie kazde dziecko jest takie samo ty jako matka wiesz najlpiej ,ona moze juz do Mc-donalds chodzic jak jej sie podoba!!!!!!!!!!!!!!

wytrwalosci zycze

Coffe- to ty szczesciara ze cie chociaz ginekolog widział..........a juz wiesz kto w brzuszku mieszka?
 
Do góry