reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

gratulacje!!!

boy_balloon.gif

ja tez sie troche pocieszam bo tez po pierwszej tragicznej CC w PL:wściekła/y:
 
Ostatnia edycja:
reklama
vanilka moje gratulacje dla Ciebie i Dawidka!!!!!!!kochana życzę dużo zdrowia Wam:tak::tak::tak:
kto tam następny w kolejce?
dziewczyny dzięki za pamięć, ja walczyłam dzielnie, żeby nie skończyć w szpitalu, bo ciągle temperatury dostawałam i robiły mi się zatory w piersiach, do tego miałam poważnie popękane sutki, na szczęście skończyło się dobrze. Pomogła moja mama, moja motywacja żeby dzieci nie zostawić, kapusta, elektryczna ściągaczka no i już w końcu wszystko w normie:-D:-D:-D No i małej oczko przestało ropieć. Jestem zabiegana już zapomniałam jak to jest z takim maluszkiem a tu teraz dwoje na głowie:happy2: na szczęście Alanek jest wyrozumiały jak na trzylatka, więc jakoś dajemy radę:-)
Mam nadzieję, że u Was wszytko ok obiecuję meldować się częściej:tak:
Ściskam Was mocno i Wasze dzieciaczki:-)
 
karis co urzywalas na oczko bo dzisiaj wlasnie cos zauwazylam ,ze zaczyna ropiec ...musze zaobserwowac jak bedzie jutro czy sie poglebia ..
tutaj cos daja na ropiejace oczko ??
kurde ale mialas jazde z tymi cyckami :baffled:
My tez cycamy,problemy mialam w szpitalu jak wyszlam do domku sama sie nauczylam poprawnie karmic i tak sobie cycamy :happy:

dzieki dziewczyny za gratki:happy:
 
vanilka ja parzyłam rumianek nie za mocny i przemywałam to oczko kilka razy dziennie, tylko uważaj żeby nie trzeć, i używałam też wody fizjologicznej czy jak to się tam nazywa. U nas trwało to około 6 dni i samo ustąpiło
 
Witam was dziewczyny:)
Czy można do was dołączyć?
Ja co prawda jeszcze nie jestem w ciąży ale mamy zamiar z mężem nie długo zacząć starania i jak się uda to będę rodzić w UK.
Ogólnie przeraża mnie poród ponieważ pierwszy przeżyłam ciężko a rodziłam w Pl.
Prawie wszystkie rodziłyście już w UK i dysponujecie już jakąś wiedzą a Ja już zbieram informacje na temat porodów w UK.
Myślę że dużo mogę się od was dowiedzieć:)
Pozdrawiam

Agnieszka
 
Dziewczyny ktore karmia piersia ,cz podajecie maluszkom jakies witaminy??
bo mi HV powiedziala ze nie ma takiej potrzeby i chcialam sie upewnic jak jest u Was bo jsk wiadomo tu wszystko natura itd....

agnieszka witaj:happy2:
 
Vanilka ja co prawda jeszcze w dwupaki i mam nadzieje ze tak bedzie do pazdziernika.
Zamierzam poproszic moja mame o przywiezienie mi witamin VITA D i VITA K. Nie wiem czy CEBION tez bo jeszcze nie rozmawiala ze moja kolezanka pediatra na ten temat, ale tamte dwie na pewno bede miec. Nie rozumiem jednego tu nikt nie daje dziecia Wit D3 przeciw krzywicy a przeciez pogode maja tu w moim mniemaniu gorsza niz w Pl.
Napatrzylam sie na te dzieci tutaj z plaskimi glowkami .....sama nie wiem czy oni dobrze robia nie wprowadzajac profilaktyki a moze w Polsce przesadzamy z lekami i rynek lekami kwitnie bo ludzie sie lepiej czuja jak maja pelne apteczki.... kurcze sama juz nei wiem. Jednak ja podjelam decyzje ze wytaminy dawac bede i juz drecze moja mame:)))))))))))))))
 
Ja jako ze urodzilam na lato narazie nie podaje wit .D3 poniewaz jestesmy codziennie na slonku a wiadomo slonko to naturalna witamina D3 ale jak bym rodzila juz na jesien to napewno bym podawala .Nie wiem jak jest z wit.K ,prZy pierwszym synku ktorego rodzilam 5 lat temu nie podawalo sie tej witaminy i nie mam doswiadczenia .No nic czekam na opinie reszty mamusiek
karis jak jest u Ciebie ??co mowila HV odnosnie witamin?
dopajasz malutka karmiac cycem bo tez rozne sa opinie ;/
 
Witam wszystkie obecne i przyszłe mamy :-)
Tak nieśmiało ostatnio zagladalam i czytalam was no a teraz czas sie przywitac i dolaczyc do was :-) wczoraj zrobilam 2-gi test i byl pozytywny :happy2: Chcialam sie tez dowiedziec kiedy sie umowic tutaj do lekarza no i jak to tutaj wszystko wyglada pytam bo jest to moja pierwsza ciaza tutaj w Anglii :-) a słyszalam rozne historie na temat prowadzenia ciaz ale jakos kiedys nie zwracalam tak na to uwagi no ale teraz by sie przydalo dowiedziec czegos :-) milego wieczorka dziewczyny no i z gory wam dziekuje za jakies informacje ;-):-)
 
reklama
Witam.
Agnieszka.kk witaj na forum

Vanilka tak to wlasnie tutaj jest,nie chca podawac dzieciom szczegolnie wit.D3 i ja zaczne podawac malej jak nam sie pogoda zrabie i nie bedzie slonecznie wiecej(oczywiscie przywieziona z Polski-chyba ze moja obecna HV zechce mi dac).I wlasnie jak napisala Smoniq tutaj pogoda jest duzo gorsza niz w Polsce a nie chca dawac wit.D3 a w Polsce podaja ja dzieciom wiec to wydaje mi sie troszke dziwne.

Ssabrinaa witaj na forum i gratulacje:-)Do lekarza mozesz sie juz umowic i on Cie skieruje do poloznej(bo tu polozne prowadza Ciaze)-z tym roznie bywa bo niektore polozne umowia Cie na wizyte za kilka dni a niektore poczekaja az bedziesz ok 12 tygodni w ciazy.Jesli chodzi o prowadzenie ciazy to jest to inaczej niz w Polsce i napoczatku rozne rzeczy moga Cie denerwowac,ale sie przyzwyczaisz do tego.Na 1 spotkaniu z polozna bedziesz musiala wypelnic stos papierow i powinnas miec pobrana krew do badan:hemoglobiny, grupy krwi matki, czynnika Rh+/-, przeciwciał różyczki, żółtaczki typu B, HIV/AIDS, syfilisu i chorób wenerycznyc.Na poczatku powinnas miec wizyty co miesiac a pod koniec ciazy co tydzien lub dwa.USG robione jest tylko 2 razy przez cala ciaze-w 12 i okolo 20 tygodniu ciazy,dodatkowe USG bedziesz miec tylko jesli np beda jakies podejrzenia ze cos jest nie tak lub sie bedziesz bardzo zle czula.Jesli chodzi o sam porod to masz kilka srodkow znieczulajacych do wyboru jesli chcesz i sa one darmowe.Po porodzie naturalnym w szpitalu musisz zostac do minimum 6h po porodzie jesli jest wszystko ok,tak ze moze byc tak ze Cie wypuszcza ze szpitala w ten sam dzien,ale na nastepny dzien powinna przyjsc do Ciebie do domu polozna ktora prowadzila Twoja ciaze zeby zobaczyc czy wszystko ok.Nie wiem czy cos pominelam,ale jak bedziesz miec jeszcze jakies pytania to pytaj.Ja bylam bardzo zadowolona z prowadzenia ciazy i porodu,tylko na poczatku sie troszke denerwowalam jak zobaczylam ze jest inaczej niz w Polsce ale przyzwyczailam sie.
Wklejam Ci jeszcze linka-tam mozesz sobie cos poczytac apropo prowadzenia ciazy,itd;-)pozdrawiam

Ciąża w UK i jej prowadzenie / Ciąża i poród w UK / Mama i dziecko / Strona główna - Polkadot.pl
 
Do góry