reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Witam.

Maureen - kochana trzymaj sie dzielnie,niedlugo bedzie lepiej.To dopiero poczatek wiec musisz sie oswoic ze wszystkim I zobaczysz ze niedlugo bedzie lepiej:-)Trzymam kciuki zeby wszystko sie szybko ulozylo I zeby Ci radosc wrocila.Buziaki

Wogole to cos to forum ostatnio opustoszalo:-(Gdzie sie wszystkie podzialyscie?
 
reklama
Widze ze nasze forum wypalilo sie cos ostatnio:-(
Karis,Vanilka jak tam Wasze brzuszki i jak samopoczucie?
Dziewczyny ja jestem załamana,w sobote znowu trafilam do szpitala z wysokim cisnieniem,od piatku mialam wysokie,poza tym bol i zwroty glowy,w sobote nie dalam juz rady.Nafaszerowali mnie lekami i powiedzieli ze jak nie zbiją cisnienia w ciagu 24h to bede miala cesarke w dodatku w innym miescie bo oni maja sprzet dla wczesniakow urodzonych od 28 tyg a ja jestem w 26tyg....Dostalam od razu zatrzyk ze sterydami na rozwoj pluc,po 12h-nastepny.Cisnienie udalo sie zbic,ale mam duzo bialka w moczu,lekarz powiedzial ze w kazdej chwili moge wrocic.Jutro nastepna wizyta z polozna i nie wiem czy nie odesle mnie do szpitala.Na razie łykam po 6 tabletek dziennie na nadcisnienie,teraz jest walka o kazdy nastepny dzien.Nie wiem jak dlugo dam rade....
 
hej mamuski

u nas dzis pogoda ciut lepiej, slonecznie ale zimny wiatr
wrocilam wlasnie od lekarza ogolnego, dalam jej moj opis ze szpitala w Polsce w wersji polskiej i angielskiej-ona przesle to do ginekologa do szpitala-tak to tu dziala
posluchalysmy bicia serca malca...doktorka mowi ze super...
no i wedlug ostatniego usg zaczelam 17tydzien
dostalam skierowanie na wyniki moczu-po kuracji antybiotykiem chca to znowu sprawdzic-czy dalej mam te bakterie czy jest ok
no i najlepsze
zmierzyla mi cisnienie aparate ale wiecie nie elektronicznym ...tym na ucho i mowi SUPER STABILNE ITD
wiec ja sie jej pytam jakie
a ona czy ja mialam kiedys klopoty z cisnieniem ze sie pytam...ja ze nie ale normalnie mam nizsze lub normalne
ONA ZE TAK MAM NISKIE ALE SUPER to pytam ile???
a ona ze 60/40 ja ze chyba sie pomylila ze ja w zyciu tak nie mialam
on ze w ciazy to normalne /Boze jak w szpitalu na cesrce mialam 70/45 przy krwotoku to mnie ratowali i krew pompowali...60/40???????????????
chyba ja powalilo
w domu juz 3 raz mierze i mam a to 123/75 a to 120/66
moze ona miala puls na mysli????
ktoras ma takie niskie cisnienie???
bo mi to niemozliwe jest.....................................
 
cześć dziewczyny,
ja miałam ostatnio dołka ale już jest lepiej:happy2: dzisiaj biegnę na wizytę do położnej zobaczymy jak tam mała sobie leży mam nadzieję że się odwróciła:tak:
madzia23 dzięki nie jest źle chyba brzuszek niżej raz mi skoczyło ciśnienie ale tak to ok, widzę, że masz trochę przejść to trzymam mocno kciuki za ciebie żeby wszystko było dobrze
coffe czasami jak mierze i tak bardzo mi się chce spać to mam 70/58 coś koło tego.
maureen daj radę bo co ci pozostało, jakoś to przetrwasz:happy:
pozdrawiam was baby cieplutko:-)
 
Hej :happy:

Maureen Wiem ,ze latwo mowic ale musisz dac rade...hormony musza sie uspokoic .trzymam mocno kciuki !

karis Kurde mnie tez dopadly dolki i drazliwa sie zrobilam ,placzliwa ...chyba to normalka na tym etapie ?bo tak dobrze sie trzymalam a teraz jakos ciezko mi czasem .

Madzia zycze Ci kazdego dnia do przodu bo wiem jakie to wazne !!!zebys nie musiala przechodzic tego co za pierwszym razem !!!sciskam ..

u mnie jak pisalam jakies dolki czasem nachodza ..brzuszek rosnie z dnia na dzien,maly ostro sie rozpycha ..25 maja dowiem sie ktorego czerwca zrobia mi cc :happy:
no i jakos te dni mijaja ..
 
wróciłam od położnej i mała główką w dół ale mam podwyższone ciśnienie:baffled: niby 130/90 zaczęłam w domu mierzyć i chyba oszaleje bo wychodzi mi 138 na 105 a pozniej 117/120 więc nie wiem już sama...a kazały mi dzwonić jak takie będę miała:-(
vanilka jakoś damy radę:happy:
 
Hej :happy2:

karis no musimy jakos dac rade...juz z gorki :tak:
a z tym cisnieniem to dzwon jak cos !!

dziewczyny ,kiedys ktoras wrzucala liste potrzebnych rzeczy do szpitala w uk ...wertuje i nie moge znalezc :baffled:a nie wiem jak to wyglada tutaj co brac ...
ma ktoras moze w ulubionych takowa liste???
 
Dzień dobry kobitki,

przepraszam, że się nie odzywam.. chyba mnie dopadł baby blues.. a na dodatek moja Amelka jest nieznośna i ciężko mi ja opanować, do tego Marcela często wisi na cycu i tak leci...:-(

Vanilka,

wkleję Ci listę z jakiegoś innego forum, juz nie pamiętam jakiego - uważam, że jest dobra, ja brałam mniej więcej to samo.



Moja lista:
DLA RODZACEJ:
- ręcznik i przybory toaletowe
- cieniutki szlafrok i 2 koszule (jedna do porodu i druga po)
- stanik do karmienia
- paputki i skarpetki (cieple)
- jednorazowe majciorki i podpaski (najlepiej maternity)
- coś do przekąszenia: ciacho czy kanapka

DLA DZIDZI:
- pampersy. waciki (ew. chusteczki nawilżane)
- ubranko na po porodzie
- ubranko zapasowe
- ubranko wyjściowe
- rękawiczki ( niedrapki )
- ręcznik i przybory do kąpieli ( to drugie niekoniecznie. ja miałam oliwki i inne pierdoły johnsona a położna użyła swoich i powiedziała ze te są do d...:p)


Moje uwagi - ręcznika dla dzidzi i przyborów toaletowych nie miałam, w ogóle jej nie kąpali, ale to chyba kwestia indywidualna i jak poprosisz w szpitalu, to maluszka wykąpią,
- zabrałam nakładki silikonowe do karmienia i przydały się,
- chusteczek nawilżających niby nie wolno używać, ja miałam, ale jak położna zobaczyła, że ich używam, to kazała mi pupcię umyć gazikami i ciepłą wodą,
- kupiłam też takie ceratki do łóżka ( w Bootsie ), bo poprzednim razem po porodzie strasznie krwawiłam i łóżko też było szybko przesiąknięte, więc teraz wolałam się zabezpieczyć
- przekąski naprawdę się przydaja, po porodzie byłam bardzo głodna, a dają tylko tosty 2 z dżemem..
- aparat fotograficzny i komórka

Jak coś mi się przypomni, to dopiszę.

Ściskam Was wszystkie moocnoo.
 
reklama
Cześć dziewczyny,
pogoda super, ciśnienie mam narazie w normie:-) więc mogę się cieszyć.
maureen wysyłam ci pozytywną energię i swój dobry chumorek;-)
dziewczyny gdzie wy się podziewacie?
pozdrawiam i życzę miłego dnia!
 
Do góry