reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Wiem ze jest jakies mleko juz gotowe w kartonikach dla dzieci-napewno ktoras z was wie jak sie nazywa?W razie czego jest gdzie to podgrzac w szpitalu?
C

Kamilalopez
to mleczko to SMA. Oni na 100% maja je gotowe w malutkich kartonikach. A reszta tzn Cowgate, Aptamil, to nie jestem pewna. Ale pewnie tez.
Co do dziasel, to nie wiem czy i czym sie je czysci u niemowlakow.

Ciekawe jak tam Pixi.
 
reklama
kamilalopez,

Cowgate też ma takie mleczko w kartonikach.

Dziąsełka czyści się już chyba trochę większym niemowlakom, nie jestem pewna :cool2: Są takie nakładki na palec do kupienia w aptekach w Pl, tu pewnie też. Ze starszych metod - tetrową pieluszkę owinąć dookoła palca ( najlepiej wskazującego ), zamoczyć w ciepłej, przegotowanej wodzie i przetrzeć dziąsełka.

Pixi,

mamy nadzieję, że maluszek już jest przy Tobie !! Z niecierpliwością czekamy na wieści :tak:
 
Jeśli chodzi o Oilatum, to nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, że można go stosować u każdego niemowlaka.

Polecam jednak serię E45, która nie uczula i jest neutralna.


Jeśli chodzi o torbę do szpitala, to z mojego poradnika mam taką ściągę:

Have a small case or bag packed a few weeks before your estimated date of delivery, so that you are well prepared should the baby come earlier than expected. Have the bag packed at 35 weeks if you are expecting twins or more.You will need most or all of the following:
*dressing gown,
*slippers,
*two nightdresses (which open down the front if you plan to breastfeed),
*comfortable loose clothes, such a big T-shirts, track pants, skirts,
*underclothes, including socks and nursing bra if you want to breastfeed,
*sanitary towels for after the birth,
*something to read,
*sponge bag, containing toothbrush and toothpaste, deodorant, flannel, soap, shampoo, cosmetics, tissues, skin cleanser, moisturizer, cotton wool,
scent, wet wipes, nail varnish remover, comb,
*essential aromatic oil plus electric vaporizer, flower remediers and homeopatic remedies,
*herbal teas (for example, chamomile or raspbery leaf tea for the labour),
*facial water spray,
*address and telephone book,
*phone card and coins for telephone (you are often mot able to use a mobile phone in a hospital),
*music and portable stereo,
*bottled water,
*snack foods to eat during labour (dried fruit, nuts and raisins, bananas, grapes, carrot sticks, crackers, cheese, yeast extract, cereal bars),
*sleep suits for your baby,
*lightweight blanket or shawl,
*mittens, wolly hat and outdoor suit for the baby,
*corectly fitted new car seat for your baby to travel home safely.

Don't forget to take one or two outfits to the hospital for your new baby to wear.

Dorzucę jeszcze do tego swoje 3 grosze:

Otóż dzisiaj w anti-natal clinic w moim szpitalu wywieszona była informacja, że jeśli chcesz karmić dziecko mlekiem modyfikowanym, to sama musisz się w nie zaopatrzyć jak równiez w butelki oraz środki to sterylizacji, ponieważ NHS już ich nie zapewnia.
 
Ostatnia edycja:
Dzien dobry mamuski
Obudzilam sie o 7 do toalety i juz nie moglam zasnac:-(Juz sie robie glodna powoli wiec zaraz ide na sniadanko:tak:
Maureen,Pandorka dzieki za info;-)
Myleene tak 666 i wczoraj wieczorem jak probowalam wejsc na ta stronke to mi sie wyswietlalo ze cos jest nie tak:-D
Milego dnia:-)
 
Dziewczyny,ja wam wspolczuje-im blizej mojego porodu tym mam coraz wiecej pytan.
Wiem,ze wiekszosc odpowiedzi moge znalez w internecie,ale jakos bardziej ufam waszym wypowiedziom niz czyms co jest napisane w necie a np inaczej troche wszystko wyglada:tak:
Moje pytanie teraz jest odnosnie porodu,a w zaszadzie godzin po porodzie.Chodzi mi o to,ze jesli maz jest przy porodzie to czy jest jakis limit wyznaczony co do tego ile czasu po porodzie moze on z Toba i dzieckiem posiedziec w szpitalu?Czy moze siedziec ile mu sie podoba??
 
Kamilalopez z tego co sie orientuje to chyba nie ma takiego limitu, przynajmniej dopoki jestes na porodowce. Pozniej zostaniesz przewieziona do sali ogolnej.

U mnie to wygladalo tak, ze jak maly sie urodzil, to w pokoju po porodzie dali nam czas dla siebie. Maz siedzial ze 3 godziny jeszcze. Bylismy sami tylko od czasu do czasu ktos przyszedl cos zapisac itd. Pozniej pojechal do domu, bo byla juz 21, byl zmeczony, ale nikt go nie wygaial. Mnie przewiezli na sale ogolna. Tam u jednej z kobiet byl jej partner, siedzial dlugo. Wiec wydaje mi sie, ze nie powinno byc ograniczen. Zalezy tez jeszcze o ktorej urodzisz.
 
KAMILALOPEZ ja urodzilam o 23:40 o 2 bylismy wykapani i corunia nakarmiona... myslalam ze E bedzie musial jechac do domu, ale midwife powiedziala ze moze nocowac ze mna. nastepnej nocy tez mogl zostac ale cala trojka wrocilismy do domciu :-D nikt go nie wyganial jak w polsce .... (sa ustalone godziny wizyt). nie wiem jak jest z goscmi, bo moja siostra przyszla o 12 a o 18 juz nas nie bylo w szpitalu :-)
 
reklama
Do góry