reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
Witajcie mamuski.
Ja dzis kolejna noc przepalam bez wiekszych problemow i mam nadzieje ze to nie tylko chwilowe:-)
Junia no to sobota Ci sie udala-czasami fajnie tak sobie wyskoczyc sam na sam jak ma sie kto zaopiekowac dzieciaczkami.
Pixi ja tez nie wiem czym oni sie kieruja,mam nadzieje ze po tym liscie szybko mi dadza.
Mamunia ja tez nigdy nie mialam problemow z zadnymi papierami i kasa,zawsze wszystko szlo gladko i szybko-pierwszy raz tak czekam i czekam:szok:
Sara wiesz ze ja tez tak mam.Raz mnie wszystko denerwuje i najlepiej jakby nikt sie do mnie nie odzywal a raz jestem w dobrym humorze i nic mi nie przeszkadza.
Musze sie wam pochwalic ze juz 5 tygodni jestem bez mojego D i jeszcze zostaly mi 4 tygodnie:-)Mam nadzieje ze zleci to szybciej niz tamte tygodnie:tak:
 
Witam,
a u nas w miare ok. Bylismy dzis na zakupkach, bo poki meza nie ma to mozna szalec i kupowac, to na co sie ma ochote. Nikt nie stoi i nie jeczy, ze juz za duzo i niepotrzebne to jest. Dokupilismy reszte rzeczy do ubrania naszej choinki. W tym roku musi byc wyjatkowo piekna, bo to pierwsza we troje:)

Kamilalopez no ja juz 2 tygodnie bez meza i jeszcze 4 zostaly. Wiec mozemy razem odliczac. ;-)
Sara no ja tez w 42 tygodniu ze strachu chyba urodzilam, bo nie znosze szpitali. Co do masazu, to polega on na tym, ze samuja cie "tam" specjalnym zelem, lub czasem wkladaja tabletke. Zwyczajnie wklada ci polozna palca najglebiej jak sie da i masuje. Nie nalezy to do przyjemnosci. Ja mialam. Masaz mialam w czwartek, a urodzilam w niedziele.
 
Myleene papier o housing benefit mozesz dostac w councilu.
Zasiłki te uzależnione są od sytuacji finansowej obiegającego się i wypłacane są przez lokalne władze osobom o niskich dochodach celem pomocy w pokryciu wydatków na czynsz i podatek lokalny (Council Tax).
Pod uwagę bierze się łączny dochód na rodzinę, który nie może przekroczyć £16 000.
Władze lokalne obliczają maksymalną wysokość dodatku do jakiego uprawniony jest ubiegający się, następnie od maksymalnej wysokości zasiłku mieszkaniowego odliczają 65% dochodu, który jest wyższy od maksymalnej wysokości dodatku oraz 15% od maksymalnej wysokości zasiłku na podatek lokalny (Council Tax Benefit).
Niezbędne dokumenty to:

  • zaświadczenie o dochodach,
  • karty płacy (payslip),
  • kopia umowy najmu,
  • dowód tożsamości, np. paszport lub prawo jazdy,
  • NIN (National Insurance Number).
Wniosek o obydwa zasiłki wypełnia się na jednym formularzu, który dostępny jest w siedzibie władz lokalnych.
Zasiłek mieszkaniowy (Housing Benefit) wypłacany jest osobie, której został przyznany lub bezpośrednio wynajmującemu. Cały proces jest poufny, a wynajmujący nie musi wiedzieć o przyznanym zasiłku.
 
Hej Babolki,

ja tylko wpadłam powiedziec, że żyję , tylko kuruję siebie i starszą pociechę z totalnego przeziębienia :(

Może potem, jak mała zasnie uda mi się więcej skrobnąc. Poczytałam ;)
 
Kamilalopez dzieki za odpowiedz, ale bardziej tego nie moglas zamieszac kochana:) Ja wiem, ze takie sa procedury przyznawania...ale moze jakos prosciej jak to sie oblicza??
 
Myleene dokladniej to to jest tak,ze sprawdzaja ile razem zarabiacie i ile placicie za mieszkanie i nie jestem pewna ale mozliwe ze pytaja tez ile wydajecie na rachunki,jedzenie itp.Na tej podstawie jakos to obliczja i albo przyznaja,albo nie.Kwoty moga byc rozne-moga doplacac wam np.£5 albo £200.
trzeba wziasc wniosek z councilu,wypelnic i na odpowiedz sie czeka niby do 8 tygodni.Sprobowac zawsze mozna:tak:
 
Hej dziewczyny
Ja padnieta po pracy wiec zaraz ide kapiel sobie zrobic i do lozka, nie mam na nic sily.
Jutro wysylam popiery na te 190 funtow i zobaczymy ile ja bede czekac na to.
Co do Housing Benefit to tez sie zastanawiam czy nam przyznaja, Mieszkamy w domku - 3 sypialnie, z czego ta trzecia to taka klitka ze jedynie graciarnie tam mamy. Poki co mieszka z nami kuzynka, ale w przyszlym roku bedzie sie wyprowadzac. No i mam nadzieje, ze dadza nam jakas kase z counsilu bo ciezko bedzie samemu wszystko oplacic...Najwyzej sie przeniesiemy sie na jakis maly domek albo mieszkanko, ale wolelibysmy tu zostac...
 
reklama
Mamunia2 duze sa wymogi by dostac housing benefit? Co nalezy spelnic? I skad papiery wziac?
Myleene- wszystko zależy od tego jak dużo zarabiacie(podaje się również wysokosć benefitów jeżeli pobierasz) i ile wynosi wasz rent o raz tax oraz ile macie dzieci. Przykładowo my na trzy sypialnie i czteroosobową rodzinę dostajemy miesięcznie 55% czynszu i jakies 65% taxu,więc nie mogę narzekać, bo spodziewałam się dużo mniejszej dotacji.
 
Do góry