reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

do Myleene, nie martw sie, moj maluch ma 5 tygodni, wazy 5kg300 i tez ciagle je. 125 ml z butli potem piers potem butla i tak na okraglo. nie przejmuj sie. ja z poczatku nie dawalam butli a maly plakal ciagle----z glodu. poprostu dzidzia jest duza i potrzebuje wiecej pokarmu, HV mowi, ze wszystko ok!!!!!!!!!
 
reklama
No ale jak kontrolowac ta wage? Powiedzmy, ze daje na zadanie, a dzecko przybiera zbyt duzo. To w jaki sposob to kontrolowac?! Przeciez, nie bede go odchudzac, zabierajac butle...Boze, ale panikara ze mnie:baffled:
 
Myleene póżneij dzieci juz mniej przybierają, a zobaczysz,że Twój maluszek niedługo zacznie machac mocno rączami i nóżkami, przekręcać się to i kalorie spali, zaufaj trochę instynktowi dziecka, byleby nie był za chudy, o resztę się nie martw, Karolek w wieku 5 tyg.ważył 6 kg na przykład.
 
sorki ale wlasnie musialam nakarmic, no tak wage zaczniesz kontrolowac jak maluszek pojdzie na nózki, troche ruchu zazna i nadmiary ewentualne spali
 
no chyba ze zauwazysz naprawde znaczny skok wagi wtedy zaczniesz sie martwic, moj maluch jesli naprawde za duzo zje to calą nadwyzke uleje, tak mi sie wydaje no i robi czesto kupy.....bardo czesto
 
Myleene : zapomniałam dodać że dwa razy dziennie dostaje mleko Aptamil2 extra hungry bo tak to śpi po 20 min a po tym mleko 2 godziny:-D
 
reklama
ostraszka ja urodziłam 9 dni po termine a na wywołanie umawiaja 12 dni po terminie.wszytsko u mnie było ok,wody czyste,mały zdrowy więc sie nie martw,na pewno wszytsko będzie ok.
Mi dziewczyny radziły i polecam tez, kapiel 30min później spacer 30 min znowu kąpiel 30 min i spacer i tak 3 razy wszytstko powtórzyć tego dnia co tak zrobiłam w nocy pojechalam na porodówke a rano urodziłam:tak:
medio no mały bilardzista z tego mojego synusia
ime ,asinka,myleene mój mały odkąd zaczął być na mleku zawsze jadł to mleko to dla glodniejszych dzieci i zawsze jadł dużo według mnie. Co 4 godziny tak mu daję jeść do tej pory czasem dłuższy odstęp się zdarzy jadł po 3 miesiącu po 120-180ml poźniej zaczełam dodawać kaszki i myślałam,że będzie jadł mniej ale gdzie tam cały czas to samo. Na noc ok20-21.00 zjada 200-230 ml z kaszka i ładnie śpi do ok 3.00 zje i do 8-9.00 śpimy,jak natomiast oszukałam go i dałam mu samo mleko to wstawał w nocy 3 razy,czyli nie najadał sie teraz dostaje mleko z kaszka zawsze,a w dzień urozmaicam mu zupkami deserkami itp.
Więc nie martwcie się że dużo jedza,dobrze,że maja apetyt gorzej jakby nie miały apetytu. Mój ma teraz 5,5 miesiąca i waga jest w normie a jak zacznie chodzić czy najpierw raczkować to pewnie zrzuci troszke. A i jeszcze mój przybierał 1-1,5 na miesiąć.
waga mojego synka:
urodzenie 3.430
3tyg. 3.600
2 miesciące 5.500
2 miesiące i 3 tyg 6.200
4 miesiące 7.000
5.5 miesiąca 8.200
w takich wymiarach wagowych podobno wszytsko było w normia,wiadomo troche więcej troche mniej tez będzie ok.
myleene w Londynie tez raz w tygodniu jest HV,tyle,że koło mnie sa 4 przychodnie i każda jest w innym dniu otwarta i przyjmuja HV,a tak jak u mnie było to połozna tylko na poczatku przychodziła do odmu i wazyła później musisz sama chodzić i maleństwo ważyć
 
Ostatnia edycja:
Do góry