reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
kasinka- super kochana... szybkiego i szczesliwego porodu zycze z calego serduszka... oby malenstwo bylo zdrowe...

medio- zapraszam kochana...starczy i dla ciebie...

karolinka- witaj u nas... super pisz co u ciebie??? jak sie czujesz? czy wiesz czy to chlopiec czy dziewczynka? jak dlogo tu jestes?
 
czesc dziewczynki
asinka - powodzenia kochana
moze sie to niektorym wyda glopie pytanie ale to moje pierwsze doswiadczenie ciazowe i wszystko jest dla mnie nowe, o co chodzi z tym czopem?
czy to jest normalne ze dosyc czesto czuje takie klucie w podbrzuszu lub pachwinie, a zwlaszcza jak szybko wstaje?
 
Cześć

Ja jeszcze czekam wody odeszły a skurcze bardzo rzadkie więc po kontroli w szpitalu stwierdzili, ze jak nie będą częste to nie mam co przyjeżdżać i się męczyć
Jak do rana nie będzie skurczy to o 8.30 idę na wywołanie.
Pierwszy raz przeżyłam taka panikę jak wody odeszły a tu musiałam się ogarnąć ze względu na męża. Jak byłam w szpitalu to mąż słyszał jak na porodówce obok urodziło się maleństwo i już chce iść ze mną bez problemu.
 
Melka79 - czop sluzowy jest to przezroczysta galaretka ktora zamyka wejscie szyjki macicy, przed porodem ten czop wypada, czasami mozesz tego nie zauwazyc szczegolnie przy pierwszej ciazy. Jezeli ten czop wyjdzie razem z krwia trzeba byc czujnym, bo w przeciagu kiku dni lub godzin moze rozpoczac sie porod. Tutaj w anglii nie zwracaja uwagi na to, ale w polsce lekarze przewaznie zostawiaja kobiete w szpitalu, bo czasami moze wdac sie zakazenie. Przy wypadnieciu czopa przewaznie robi sie rozwarcie i rozpoczyna sie porod, oczywiscie nie jest to regula, jak to ma miejsce w moim przypadku.
pozdrawiam
 
witaj karolinka! gratuluję i zachęcam Cię do pisania, dziewczyny są super i można się tu wiele dowiedzieć:)
melka te klucia są jak najbardziej normalne; Twoja macica ciągle się powiększa, dno macicy stale się podnosi, a mięśnie berdzo się rozciągają, ale jak się martwisz to porozmawiaj ze swoją położną to będziesz spokojniejsza:0
A co do czopa to jest to śluz, który wypada, gdy szyjka macicy zaczyna mięknąć i się kurczyć. obiawia się śluzową wydzieliną czasami zabarwioną na różowo lub czerwono, a zwiastuje rozpoczęcie porodu, choć czasami trzeba jeszcze trochę poczekać:) buzka
 
reklama
dziewczyny mam pytanko???
na ostatniej wizycie u gina wPL bylam w 27 tygodniu i dzidzia byla glowa w dol...
teraz juz jest 31 tydzien i we wtorek mam wizyte u poloznej... nie wiem w jakiej pozycji jest teraz dzidzia... czy ona mi powie??? boje sie troszke CC... nie wiem co myslec... czy oni jakos to sprawdzaja czy nie i na sam koniec decyduja o cesarce... boje sie strasznie...
 
Do góry