reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
Nie, polozne nie robia USG. W czasie calej ciazy masz 2 USG: w 12 I 20 TYG ciazy. Jesli podejrzewaja jakies komplikacje albo w przypadku ciazy mnogiej ma sie wiecej USG.

Na pierwszej wizycie bedziesz miala taki ogolny wywiad o swoich chorobach, chorobach w rodzinie, wrazenie itp. Nawet pytaj czy nie doswiadczas przemocy domowej :) zaloza ci red book ( taki plik w ktory bedziesz miala cala historia ciazy, z tym plikiem musisz chodzic na w szystkie wizyty u poloznej czy na USG I inne badania, no I na koniec na porodowke). Dostaniesz tez skierowanie na badania krwi. I to chyba,wszystko. Pozniejsze wizyty juz beda mniej szczegolowe I bardziej rutynowe, polozna bedzie Ci mierzyc brzuch I badac mocz.
 
Ja to tal sie boje tej ciazy tutaj jak to wszystko widze ze nawet nie wiesz jak barzo :( ale staram sie byc dobrej mysli i wszystko bedzie ok no I tak po cichu mysle ze tym razem dziewczynka ale wiesz wszystko bedziemy kochac ;)
 
Gina, na USG sie idzie do szpitala, powinnas dostac list z terminem I miejscem badania.
Nie martw sie, wszystko bedzie dobrze. Nawet sie nie obejrzysz, a juz bedziesz tulic swoje malenstwo i z sentymentem wspominac ciaze i te wszystkie obawy :) Jakby co to pytaj, jestem w miare na biezaco :)
 
Hej jak tam przygotowania do swiat ? U nas pomalutku dzis to ja za bardzo chodzic nie moge tak strasznie bola mnie biodra ze to jest poprostu masakre
 
Gina, my nie swietawalismy. W tym roku siedzielismy sami z malym tutaj. Poza tym my na Boze narodzenie to jeszcze cos szykujeny, jest tak bardziej tradycyjnie I nastrojowo, a na wielkanoc to taki zwykly urlop.
Mialas juz skan 12 TYG?
 
Hej hej a no nie mialam wizyte mam teraz 16 u poloznej to zobacze co mi powie :) kurcze mamnadzieje ze bedzie ok i wezmie pod uwage moje przeszlosc ginekologiczna
 
Witam przyszłe i obecne mamy:-)
Ja również mieszkam w Uk i jestem w 27 tyg ciazy. Będę mieć córeczkę i jestem na etapie kompletowania wyprawki :-) Pozdrawiam was serdecznie.
 
reklama
Do góry