reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
Czesc dziewczyny! Super, ze znalazlam ten watek :) Mam termin na styczen, to moja pierwsza ciaza. Ide sie tu u Was rozejrzec :)
 
Strasznie duzo do poczytania :) mam pierwszy skan za tydzien na NHS
Wczesniej bylismy z mezem prywatnie, bo mialam ostre bole I bralam sie, ze cis Nie tak:( czy na tym stanie bedzie samo USG czy jakie's dowcipne badamia tez? Bo Nie wiem na co sie nastawiac.
 
Będzie samo badanie USG w 12 tc. nie jestem pewna czy na tym scanie jest test na zespół Downa czy na następnym.
Tu nie robią takich badań jak w Polsce tu robią tylko 2 USG, badają mocz, ciśnienie oraz krew jeżeli wszystko jest wporządku. Przynajmniej ja tak miałam.
 
Nie bede sie nakręcac, bo w necie to wyczytam sobie wszystkie choroby Swiata he he chyba maja jakieś standardy, (mam nadzieje) :-) to moje pierwsze dziecko, jestem po dwóch poronieniach wiec i tak jestem w strachu:-) lekarka mnie prowadzi w Londynie bo angielskim lekarza do końca nie ufam, w pierwszej ciazy 3 tygodnie mnie przenosili z obumarla 10 tyg. ciaza a do 5 tygodni dla kobiety moze byc śmiertelna, mogli mnie załatwić sepsa, za drugim razem z krwotokiem trzymali mnie ponad 2h zanim mnie przyjęli, w rezultacie skończyło sie w toalecie, a wyniki podali mi przez telefon i życzyli szczęścia przy następnym, w tej ciazy 5 miesiecy brałam leki na podtrzymanie bo progesteron miałam za niski, bez progesteronu nie rozwija sie lozysko! ( oczywiście dla nic wszystko oki!!!) i gdyby nie moja lekarka to nie wiem jakby to sie dla nas skończyło :-) jeżdzę do niej na kontrole co 4 tygodnie :-) dzieki niej juz jesteśmy w 26 tygodniu :-) Z niecierpliwością czekam na chwile kiedy naszego Adrianka bede miała juz na rękach :-)
 
Na pierwszym scanie jest test na downa :-) ok 12 tyg, w 20 jest kolejny i ostatni, sprawdzaja dziecko czy sa jakieś anomalia no i oczywiście płeć dzidzi :-) pozdrawiam
 
Nie bede sie nakręcac, bo w necie to wyczytam sobie wszystkie choroby Swiata he he chyba maja jakieś standardy, (mam nadzieje) :-) to moje pierwsze dziecko, jestem po dwóch poronieniach wiec i tak jestem w strachu:-) lekarka mnie prowadzi w Londynie bo angielskim lekarza do końca nie ufam, w pierwszej ciazy 3 tygodnie mnie przenosili z obumarla 10 tyg. ciaza a do 5 tygodni dla kobiety moze byc śmiertelna, mogli mnie załatwić sepsa, za drugim razem z krwotokiem trzymali mnie ponad 2h zanim mnie przyjęli, w rezultacie skończyło sie w toalecie, a wyniki podali mi przez telefon i życzyli szczęścia przy następnym, w tej ciazy 5 miesiecy brałam leki na podtrzymanie bo progesteron miałam za niski, bez progesteronu nie rozwija sie lozysko! ( oczywiście dla nic wszystko oki!!!) i gdyby nie moja lekarka to nie wiem jakby to sie dla nas skończyło :-) jeżdzę do niej na kontrole co 4 tygodnie :-) dzieki niej juz jesteśmy w 26 tygodniu :-) Z niecierpliwością czekam na chwile kiedy naszego Adrianka bede miała juz na rękach :-)

Magda - to się nie dziwie, że w strachu jesteś sama tez bym była na Twoim miejscu. Mogę dać Ci dobrą radę nie czytaj w necie wszystkiego im mniej wiesz tym jesteś zdrowsza a razem z Tobą maluszek, a polowa z rzeczy w necie to bzdury a jak już coś "normalnego" to przecież każdy jest inny i inaczej wszystko przechodzi. Więc głowa do góry trzymam kciuki żeby wszytsko dobrze się skończyło i maluszek był z Wami cały i zdrowy :)
 
reklama
Kaliena ja chodziłam na prywatny scan do hello baby i bardzo ale to bardzo sobie chwale. Brałam hd bardzo często w promocji. Chodziłam do stałej babeczki, robiła nam mnóstwo zdjęć ale jak sama nazwa mówi, tam idzie się pooglądać dzidzie a nie ją badać. Oczywiście, zawsze pomierzyła, sprawdziła czy nie ma problemów ilość wód etc ale to nie jest medyczny scan. Na taki musisz się prywatnine zapisać np w mothercare o ile dobrze pamiętam. Mają swoje oddziały i tam robią scany z badaniami ale ceny są zas kosmiczne.

Jak z maluchem jest wszystko ok to tu nie potrzeba więcej scanów.. bo i po co? Tak samo badań.
Jeśli Cię coś martwi to powiedz o tym i już, albo idź na ip.
W jakim szpitalu będziesz rodzić?


GBS to wymaz się robi a nie krew..


Co do scanu to pierwszy miałam w 9tc potwierdzający, że wsio ok, od razu dostałam też leki przeciwwymiotne i badania, spędziłam u położnej pół dnia i to było 31.12 :-D

Następny jak piszę w karcie ciąży, wtedy jak się zgodziłyście robią wam od razu też testy z krwi plus wiadomo, badanie przezierności etc. Kiepsko wspominam ten scan bo mnie babka olała i uczyła jakąś nową. Ale wyniki ok.

Następny to wiadomo połówkowy, dokładny. I jak wszystko ok to chyba zależy od szpitali, sama nie wiem.

Mam niskie łożysko to jakoś nie mam problemu, skaczą koło nas etc. Scan miałam w 28t, 32t i teraz idę znowu w 36t. Poprosiłam o badanie szyjki nie było problemu, normalnie robią to drugie usg dodatkowo po zwykłym i mierzą to i owo.
Jak się skarżyłam na bóle w pochwie to też mogła zbadać, tylko ja nie chciałam bo nie znoszę a i po co..

W 9tc chyba miałam wszystkie możliwe wymazy robione, badania krwi inne u lekarki inne w gumie. Tam robią mi dodatkowo pełną morfo, toxo dodatkowo, tsh i co sobie zażyczę plus przychodzi mi piguła co tydzień sprawdza mocz i ciśnienie.
Położnej nie mam i nie miałam.

Z drugiej strony ja z tych lękowych, więc muszą dbać tak a nie inaczej..


Andzia nie mam pojęcia co to o czym piszesz, ja do 40 to tu na pewno nie donoszę bo cc mam za 3 tyg :-D no chyba, że będzie coś nie tak na scanie dalej to jednak wcześniej..





Verita, grrr linka nie mogę znaleźć :-D
Jeszcze mam tą oferte z bounty i emmas diary ale tam cen nie sprawdzałam..
Będę szukać tego o którym mówiłam, heh.


Mam :D

Baby Photography Southport | Jo Rutherford Photography
Photography in Wirral and Cheshire | Jennie Miles Photography
Professional Photographer Manchester, Cheshire and Lancashire UK


Do tego pierwszego mam jeszcze zniżkę 50%..
 
Ostatnia edycja:
Do góry