reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciążowo - dzieciowe zakupy:)

Ja Oilatum od razu kupuje, dla mnie bomba i super nawilzanie, juz nie trzeba niczym innym smarowac:-)

Jak dobrze, ze juz mam jakies doswiadczenie a nie jestem tak zielona jak przy P. ;-)
 
reklama
Ja Oilatum od razu kupuje, dla mnie bomba i super nawilzanie, juz nie trzeba niczym innym smarowac:-)

Jak dobrze, ze juz mam jakies doswiadczenie a nie jestem tak zielona jak przy P. ;-)

Ollena Oilatum fajna sprawa (kiedyś sama na sobie używałam) :tak: ale ostatnio kiedy zapytałam o nie teściową (jest lekarzem) powiedziała, że nie lubi tego kosmetyku ze względu na obecność w nim parafiny :baffled: ponoć w produkcji kosmetyków już się od niej odchodzi, ale Oilatum ją w sobie ma i nie polecała mi go dla mojego maluszka... a ja chciałam się w niego zaopatrzyć i chyba zrezygnuję...

Tylko ciężko znaleźć coś, co w składzie nie ma parafiny.... :| już sama nie wiem :(
 
Ostatnia edycja:
ja oilatum zakupie jeśli będzie taka potrzeba a na początek nivea normalne uważam że nie ma co od razu kosmetyków dla alergików stosować ale to tylko moja opinia:tak:
sudocrem mam już kupiony ale kupię też któryś z kremów co wymieniałyście. Moja siostra przy małym stosowała tylko sudocrem i była bardzo z niego zadowolona mały nie miał wysuszonej dupki po nim, moim zdanie wszystko zależy od skóry maluszka i musimy same testować kosmetyki bo każde dziecie inne:tak:
 
Póki co mam próbki z Johnsona i Musteli, i opakowanie emulsji do ciała Atoperal Baby (lubię tą serię, sama używałam emulsji do nawilżania, nie uczulała mnie, a jestem naprawdę sporym alergikiem, bardzo łatwo mnie cokolwiek podrażnia :baffled:).
 
a my ogladalismy wczoraj mebelki i oczywiscie nic nie wybralam. nie bylismy jeszcze w tej fabryce ATB ale juz napewno jedziemy we wtorek! mam 2 opcje - albo mebelki wlasnie z ATB (maja tam teraz wyprzedaze wiec moze uda sie cos taniej kupic) albo z Ikei bo okazalo sie ze jednak seria Leksvik jest w sprzedazy. Pani, ktora wyslala mi maila ze juz ich nie bedzie, wprowadzila mnie w blad. mam nadzieje ze w przyszlym tygodniu zalatwimy sprawe mebli bo juz mnie to zaczyna meczyc
 
Co do kremow na pupe my pwenie bedziemy stosowac bephanten(jest na sutki i na pupe):tak: Do kapieli kupie mala butelke jakiegos Oliatum,Olian lub innego specyfiku:tak:Seba mial klopoty ze skora i Misia tez wiec na wrazie "W"bede miala:tak:Na poczatek chyba tylko mydelko u nas i linomag w plynie(ale nie wiem czy jeszcze jest?)zamiast oliwki,bo nie lubie:tak:
Co do rozka to nie mam zadnego i chyba nie bede kupowac:no: Z porodowki i tak trzeba dziecko do fotelika wsadzic,a w domu to w kocyk bedziemy zawijac i tyle:tak:
 
reklama
Ollena pytałam dlatego czy nie wysusza pupy bo ja wlasnie jestem kosmetyczka i wiem ze ma działanie wysuszajace bo ma cynk w skladzie i przy dłuższym stosowaniu ten skladnik moze powodowac podraznienie skory. Sama sie zastanawiam co zakupic i mysle nad linomagiem, bo on bardziej nawilza lub krem penaten do codziennego stosowania. Linomag w masci lub kremie kosztuje jakies 7zl.
Pieszczoszka ja proponuje skrecic łóżeczko i sprawdzic czy jest kompletne, czy posiada wszystkie sruby i wkrety bo czytałam wiele opini przy łóżeczkach ze brakowalo elementow. Przy okazji zwietrzeje troche i nie bedzie czuc nowoscia. A kolor posieli to rzeczywiscie typowy buraczek bo u nich na aukcji bardziej bordowy był kolor. Ale idealnie pasuje do Twoich scian w pokoju. Nam na szkole rodzenia mowili ze lepiej zakupic rozek miekki bo bardziej idzie otulic dziecko a przy sztywnym juz tak sie nie dopasuje do cialka. A niemowlak lubi jak jest ciasno i cieplo.
Tez się zastanawiałam nad Penathenem. Poczekam, chyba z tymi zakupami maściowymi na zajęcia w szkole rodzenia i tam się dowiem, co lepiej. Ale linomag z tego co wiem jest wymagany na liście rzeczy obowiązkowych do zabrania większości szpitali.

Ja Oilatum od razu kupuje, dla mnie bomba i super nawilzanie, juz nie trzeba niczym innym smarowac:-)

Jak dobrze, ze juz mam jakies doswiadczenie a nie jestem tak zielona jak przy P. ;-)
Ja też juz zakupiłam Emolium, mam zamiar co 2-3dni stosować do kąpieli. Ponoć są bardzo polecane. Będę stosować pewnie na zmianę z serią Nivea, bo też juz się zdecydowałam konkretnie na tą markę.
 
Do góry