reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciążowo - dzieciowe zakupy:)

Już była propozycja stworzenia wątku o kącikach ,pokoikach .Czy taki powstanie? Czy poprzestaniemy na tym o zakupach?
 
reklama
Skoro wszystkie ciuszki,nawet nowe pierzemy w proszku dla dzieci, to kocyki, pościel też? Może głupie pytanie, ale wydaje mi się to logiczne :-D
 
Odnośnie leżaczków do 18miesiecy to dla mnie jest trochę szkoda kasy własnie na takie. Dziecko dużo wcześniej zaczyna siadać,raczkować i wtedy nie chcę siedzieć w leżaczku bo poznaje świat i woli się poruszać. Natasha dość późno zaczęła raczkowac bo jak miała ok 9-10 miesięcy dopiero ale od tego czasu nie było nawet mowy o tym aby ją w leżaczku "unieruchomić". Nie mówię tego tylko z mojego doświadczenia ale tez po rozmowach z innymi mamami wiem,ze jak dziecko staje się mobilne to przestaje chcieć przebywać w takim leżaczku. Więc kupowanie jakiś wypasionych które rosną wraz z dzieckiem jest dla mnie trochę bez sensu bo nie sądzę aby jakaś mama ponad rocznego dziecka (już nie wspominając o 18 miesięcznym) takiego używała.
 
dziewczynki, mam takie pytanko, moze i glupie ale zapytam bo juz glupieje :) duzo macie ubranek takich pierwszych dla dzidzi? pytam zwlaszcza te mamy, ktore kompletowaly wyprawke od podstaw. ja nic od nikogo nie dostalam a to moja lista na chwile obecna:
pajace - 4szt.
spiochy - 1szt.
bluzeczki dl. rekaw - 7szt.
bluzeczki kr. rekaw - 4szt.
polspiochy - 3szt.
czapeczki - 4szt.
body dl. rekaw - 6szt.
body krotki rekaw - 4szt.
mi sie wydaje troche malo, ale wiekszosc osob naokolo mnie twierdzi ze to wystarczy na poczatek. ja jeszcze chce dokupic napewno jakias bluze albo sweterek na dlugi rekaw. co o tym myslicie?
 
Odnośnie leżaczków do 18miesiecy to dla mnie jest trochę szkoda kasy własnie na takie. Dziecko dużo wcześniej zaczyna siadać,raczkować i wtedy nie chcę siedzieć w leżaczku bo poznaje świat i woli się poruszać. Natasha dość późno zaczęła raczkowac bo jak miała ok 9-10 miesięcy dopiero ale od tego czasu nie było nawet mowy o tym aby ją w leżaczku "unieruchomić". Nie mówię tego tylko z mojego doświadczenia ale tez po rozmowach z innymi mamami wiem,ze jak dziecko staje się mobilne to przestaje chcieć przebywać w takim leżaczku. Więc kupowanie jakiś wypasionych które rosną wraz z dzieckiem jest dla mnie trochę bez sensu bo nie sądzę aby jakaś mama ponad rocznego dziecka (już nie wspominając o 18 miesięcznym) takiego używała.
Kochana potem leżaczek zamienia się w fotelik do karmienia i też służy dalej ;-):-):-)
Ja używałam swojego fotelika gdzieś do 2 lat jak nie dłużej .
Potem już kupiłam krzesełko ;-):-):-)
 
dziewczynki, mam takie pytanko, moze i glupie ale zapytam bo juz glupieje :) duzo macie ubranek takich pierwszych dla dzidzi? pytam zwlaszcza te mamy, ktore kompletowaly wyprawke od podstaw. ja nic od nikogo nie dostalam a to moja lista na chwile obecna:
pajace - 4szt.
spiochy - 1szt.
bluzeczki dl. rekaw - 7szt.
bluzeczki kr. rekaw - 4szt.
polspiochy - 3szt.
czapeczki - 4szt.
body dl. rekaw - 6szt.
body krotki rekaw - 4szt.
mi sie wydaje troche malo, ale wiekszosc osob naokolo mnie twierdzi ze to wystarczy na poczatek. ja jeszcze chce dokupic napewno jakias bluze albo sweterek na dlugi rekaw. co o tym myslicie?

Wydaje mi sie ze sweterek albo bluza bedzie potrzebna na chlodniejsze dni. A tak z twojej listy to moze Ci przybraknac jakiegos spioszka bo przeciez nie bedziesz prac codziennie jak zabraknie i koniecznie kup skarpetki :-D nie wiem co inne dziewczyny twierdza, moze doswiadczone mamy sie wypowiedza :-)
 
Ostatnia edycja:
joasiu z tego tez wzgledu nie kupuje lezaczka. To jest przydatne na pierwsze 2-3 miesiace, pozniej dziecko juz ruchliwe jest. Na takie 'posiadowki' w domu bedzie fotelik a krzeselko do karmienia od 6 miesiecy.

she ja juz mam wyprawne wszystko i czesc wyprasowane wiec Ci mniej wiecej powiem.
body z krotkim- 20 szt
z dlugim - 10szt
czapeczki- duzo, ale pewnie uzyje ze dwoch, bo to maj wiec nie beda az tak potrzebne

Poza tym mam polarki rozne na wyjscia.

No i wg mnie masz troche tego za malo, bo malucha czasami 3 razy w nocy trzeba przebierac, wiec trzeba miec tego spory zapas. Ja z Patrykiem mialam duzo wiecej niz teraz a czasami nie wyrabialam na zakretach z praniem. Takze dokup jeszcze troche bodziakow i pajacow, chocby na noc i po domu, bo wiadomo ze pajace to nie na wyjscia za bardzo.
pajace-9
legginsy/polsiochy- 6szt
spiochy-2 szt (dostalam wiec mam, ale nie lubie wiec dobrze ze tylko tyle).
 
reklama
She pisze jak wg mnie to wygląda, napewno za mało:tak:
pajace - 4szt. - moze wystarczy bo ja z 1 dzieckiem wogole nie lubilam uzywac
spiochy - 1szt. - miałam pewnie z 10 i sie przydaja
bluzeczki dl. rekaw - 7szt.- wystarczy z powodzeniem
bluzeczki kr. rekaw - 4szt.- tez wystarczy bo praktyczniejsze sa body jednak
polspiochy - 3szt.
czapeczki - 4szt.- o 2 za duzo nawet:-D
body dl. rekaw - 6szt.- mam pewnie ponad 10 albo lepiej, ale na styk moze da rade
body krotki rekaw - 4szt. - jak beda upały przyda sie wiecej
:-D:-D:-Dale zrobisz jak uwazasz:tak:
 
Do góry