reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza

Gosiaczek1995

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Październik 2017
Postów
32
Mam takie pytanie jestem w 7 tyg ciąży i jeśli zjem hamburgera i frytki czy to może zaszkodzić dziecku. To moja pierwsza ciąża i nie za bardzo wiem co mogę jeść A czego nie
 
reklama
reklama
Sama należę do grona panikar ale większej głupoty niż uduszenie płodu tłuszczem nie słyszałam :D no i hamburger o ile jest prawdziwym burgerem to nic innego jak mięso, bułka, warzywa i sosy. Ja raz na tydzień jem nawet w McDonald's i żyję ;) jedyne czego nie możesz jeść to surowe mięso, niepasreryzowane sery i mleka, surowe sushi, owoce morza.. pamiętaj aby dokładnie myć owoce i warzywa
 
Nie martw się nie ma takiej opcji jeśli za bardzo będziesz przybierała na wadze lekarz na pewno na to zwróci uwagę ale nie ma opcji udusić dziecka. Co wizytę powinnaś mieć sprawdzaną wagę i zapisywaną przynajmniej ja tak mam i dzieki temu wiedzialam czy nie przybieram zbyt dużo czy zbyt mało a co do wagi to pamiętaj że każda kobieta przybiera inaczej ja zaraz zacznę 9 miesiąc przytylam jak na razie 9 kg koleżanka 15 a teściowa 28kg przez całą ciążę więc jak widać każda kobieta inaczej. Nie martw się bo jeszcze długa droga przed Tobą i prędzej osiwiejesz ;)
 
Nie jedz tylko surowizny: ryb, mięsa, lub mleka niepasteryzowanego np sery pleśniowe, unikaj napojów gazowanych, wędzonych mięs i ryb bo zawierają dużo soli jak tanie niskiej jakości wędliny. Ogolnie wszystko można byle nie surowe mięso ryby i ser pleśniowy tak naprawdę. Ja czasami tez napije się coli czy jem w mc donaldzie nie ma siły chce się i już. Heh. Codziennie jem białe pieczywo masło, jem smażone rzeczy. Byle z umiarem. Stram się jesc rybę 2 razy w tygodniu łykam tran, więcej warzyw niż zwykle. Cukier zastąpiłam owocami nie słodyczami i słodzikami co nie oznacza ze w ogóle nie jem słodyczy. Jestem w 20 tyg ciazy przytyłam 6kg ale nie zwracałam uwagi na wage. W ciazy nie dba się o talie i lubię tylko o to co się je i jakie wartości dostarczać. Trzeba jesc dla dwoje nie za dwoje.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry