reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża we Francji 2014

Witaj :) nie wiem czy ten wątek jeszcze trwa, ale mam nadzieję że tak. Mieszkam we Francji z mężem i jestem w ciąży w 13 tygodniu, dwa dni temu zrobiłam badania USG i dostałam od ginekologa papiery do wysłania do CAF-u, tylko teraz mam wątpliwości, a nie zapytałam się ginekologa czy te papiery wysłać do CAF-u czy do MSA, bo oboje z mężem pracujemy w rolnictwie i wszystkie ubezpieczenia mamy z MSA. Jeśli wiesz coś na ten temat to proszę o odpowiedź . Z góry dziękuję
Pozdrawiam
 
reklama
ja jeden wysyłałąm do cafu a drugi do ubezpieczalni. trzeci został w domu i tak mialo byc w 7 miesiącu dostałam 925e. becikowego. nie pamietam teraz gdzie wysłaąłm rózowy a gdzie niebieski ale tam na nich pisalo. poza tym teraz 39 tc.
 
Masz rację mamafr, wszystkie trzy trzeba wysłać do MSA, ale to dotyczy tylko nas z rolnictwa, ja wysłałam do Cafu i sami mnie przekierowali z tą niebieską kartką do MSA, a wszyscy spoza rolnictwa normalnie wysyłają do Cafu. Dziewczyny a jak tu jest ze szkołą rodzenia, od którego miesiąca się zaczyna i czy to w szpitalu trzeba się zapisać czy jakoś prywatnie cos szukać? Ja zaczynam właśnie 5 miesiąc. Pozdrawiam
 
Czy ktos moze wie gdzie mozna kupic chusty do noszenia dzieci w Paryzu i czy sa organizowane jakies workshopy? Szukam chust tkanych nie elastyczne. Dzisiaj myslalam, ze juz znalazlam jeden sklep ale jak tam dotarlam okazalo sie, ze jest od 3 lat zamkniety :). Bede wdzieczna za kazda informacje.

emilka25 z tego co wiem tutaj cos takiego jak szkola rodzenia nie istnieje. Jezeli mieszkasz w Paryzu mozesz dolaczyc do grupy www.messageparis.org i z tego co wiem oni organizuja zajecia w grupach. My mielismy pare spotkan indywidualnych z polozna.
 
Witam. Jestem w 5 tyg. ciąży, mieszkam na południu Francji. Szukam info dotyczących formalności związanych z ciążą właśnie. Mój mąż pracuje tu legalnie już od kilku miesięcy, ja wraz z naszymi dwoma synami przyjechaliśmy tu 7 tyg. temu. Obecnie czekamy na przyznanie nam ubezpieczenia o które mąż starał się już 3 mies temu. Wiem ze mam zgłosić ciążę do cafu ale zrobić to teraz czy poczekać aż przyznają nam ubezpieczenie? I czy po uzyskaniu tych świadczeń wizyty są bezpłatne czy później zwracane? Mam też pytanie jak uzyskać tzw. rodzinne na całą trójkę dzieci...? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Wątek czytałam ale mam wątpliwości czy jest to jeszcze w danym roku aktualne czy coś się zmieniło.Pozdrawiam.
 
reklama
Do góry