reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża we Francji 2014

reklama
Witam Serdecznie... Lesna32 czy wiesz może czy kazda kobieta we Francji kierowana jest na test PAPP-A ?
 
witaj Eliane o ile mi wiadomo to tak ja przez mego lekarza nie mialam skierowania i potem po pierwszym usg zaczeli sie mnie dopytywac o ten drugi test i naszybkiego go robilam i cale szczescie bo w szpitalu ciagle o niego pytali pozdrawiam
 
Dziekuje LESNA32, ja sie troszke zmartwilam ze dostalam takie skierowanie, myslalam ze moze to swiadczyc o jakis podejzeniach, ale skoro wszystkie kobiety tu dostaja to juz jestem spokojniejsza. Pozdrawiam
 
Ja dopiero czekam na wizytę i rejestrację ciąży 27 marca, nie mam pojęcia jak będzie wyglądać co gdzie i jak, co później. Dla mnie to pierwsza ciąża i jeszcze Francja mam nadzieję że dam rade i jakoś to ogarnę za wszelkie rady z góry dziękuję
 
Czesc dziewczyny :)))
bardzo sie ciesze ze powstal taki temat :))) ja rowniez jestem w ciazy obecnie w 14 tygodniu :) moja sytuacja jest troszke bardziej skomplikowana poniewaz obecnie mieszkam w UK ale planuje przeprowadzke do Francji na 6 tygodni przed porodem :) Oczywiscie nie wiem wiele i za kazda rade bede wdzięczna :)) przeprowadzamy sie do Tuluzy na czas mojego macierzyńskiego nastepnie zdecydujemy czy zostajemy we francji czy wracamy do anglii :) jesli mozecie udzielic mi jakichkolwiek informacji bedzie mi latwiej dodam jeszcze ze mam 6 letnia corke i tu rowniez nie wiem np jakie dokumenty powinnam przygotowac zapisujac dziecko do szkoly itp... prosze o wszystkie rady jakie macie :)))) i gratulacje dla wszystkich brzuszków !!!:)))))))
 
Ja przyjechalam do francji w szostym miesiacu ciazy,nie bylo problemow,jedynie musialam powtorzyc wszystkie badania jakie mialam robione w polsce.Wykupilam mutuelle i po problemie,wszystko za darmo i o nic sie nie trzeba martwic.Zeby wyslac dziecko do szkoly to musisz isc do merostwa po skierowanie i liste potrzebnych dokumentow,potem rdv w szkole i juz
 
reklama
Dziekuje Tobie bardzo za odpowiedz :)))) martwie sie troszke jak dam rade :) i z jezykiem kiepsko musze szukac anglojezycznej poloznej bo inaczej nie wiem jak to bedzie :))) mamy wsparcie rodziny ale oni nie wiedza jakie przed nami problemy bo sa polakami z 3 pokolenia wiec sa francuzami (bez znajomosci jezyka polskiego) i nie maja pojecia co musimy dokladnie pozalatwiac :) a ile kosztuje to ubezpieczenie ?? ja jeszcze sprawdzam czy moje ubezpieczenie bedzie obowiazywac poniewaz pracuje i wyjade dopiero na macierzynskim - dlatego tak pozno przyjade, bede miec ubezpieczenie brytyjskie ktore pokrywa 100% platnosci za badania i leki na recepte ale nie jestem pewna jak oni to rozliczaja we fracji. napisz mi prosze jeszcze czy potrzebowaliscie przetlumaczone akty urodzenia przez tlumacza przysieglego na francuski ? chodzi mi o wszelkie sytuacje papierkowe szkola, praca, wynajem mieszkania itp... a mieszkasz bardzo blisko :))) jak sie tam czujesz ??? chodzi mi o podejscie ludzi, klimat??? ja juz nie moge sie doczekac ale tez bardzo sie denerwuje tyle sie dzieje :))) dzieki bardzo :))))
 
Ostatnia edycja:
Do góry