reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Mam pytanko do tych które ćwiczą lub ćwiczyły w ciąży miesniekegla.Czy bolalo was podbrzusze lub krzyż po takich Ćwiczeniach?mi twardnieje.
 
Będziecie szczepić na pneumokoki lub tam inne takie dodatkowe?
Szczepienie 6w1 i będę dokładać meningokoki- zalecenie lekarki.
Serio? Platne i obowiazkowe? 🤯 a jak ktos nie ma kasy?
To u nas na szczescie odwrotnie, nieobowiazkowe a gratis.
Obowiązkowe,ale nie płatne. Tylko mniejsza ilość szczepów czy jakoś tak 😅
Mi 13 lat temu koleżanka doradziła. I tak się trzymam tego.
Lozeczko z ochraniaczem ,przewijak który naprawę ułatwia życie,kreatywna,wózek ale taki stabilny nie te takie za ponad 1tys. bo te nie są praktyczne np dziecko ci szybko wyrośnie na zakupach nie powkladasz żadnych siatek itp.
nakładki do karmienia i jedna tetra do podwójnego pieluszkowania.Lepiej nie iść z duchem czasu bo rynki oferują nieraz głupoty.A jeśli chodzi o karuzelke to dziecku to na razie nie potrzebne bo i tak najpierw widzi plamy.
U mnie przewijak sie nie sprawdził. Wolę położyć dziecko na łóżku i usiąść koło niego- wygodniejsze na dłuższy czas. Polecam laktator, nawet odkupić od kogoś. Dużo ciuszków mam od sis i bratowej. Trochę nowych dostaliśmy od babci. Kupiłam tylko kilka rzeczy. Karuzelka fajna sprawa- używamy jako wieczorny wyciszacz- tylko szum, coś jak szumiś ale max 15 min.
 
Dzióbek, Ty też masz termin na maj? Jakoś nie ogarnęłam, fajnie😀
Ja mięśni Kegla nie ćwiczę, na szczęście mimo tylu ciąż nie mam żadnych problemów jeśli chodzi o popuszczanie moczu.
Natomiast zastanawiam się poważnie nad masażem krocza. Nigdy tego nie robiłam, a marzy mi się poród sn bez nacinania krocza.
Czy któraś to robiła? Czytałam trochę na ten temat w necie, za tydzień zamierzam zapytać mojego gin, póki co ciekawa jestem Waszych doświadczeń?
 
@Teredka, moja to tyle teraz zaczęła jeść, że wolę jej nie ważyć.... mleka mam wiecej w cyckach, to więcej zjada, a i tak potem domaga się jeszcze butli😱🤔😜😍
Super! Niech je na zdrowie 😍
Ale super😄 kto by pomyślał, że czlowiek az tak potrafi sobie wszysto zaplanować. Ja 13 lat temu nie wiedzialam tyle o swoim ciele i swoim cyklu co teraz.
No i o testach owulacyjnych też nie pomyślałam😳
Dokładnie, ja tez nie wiedziałam i żyłam w błogiej nieświadomości 😉
Czesc Dziewczyny
Mam 41 lat.Od roku jestem szczesliwa mama Nikodema.Mam corke 10 letnia.9 lat zeszlo nam na podjecie decyzji o pojawieniu sie Malego.Byla to najlepsza decyzja w zyciu.Dziecko dalo nam kopa, mnostwo radosci.Ciaza bezproblemowa, szybki porod. Jesli zdrowie pozwala nie ma sie co bac poznej ciazy. Spotkalo mnie wiele nieprzychylnych opinii, ze tak pozno to dziecko...Teraz wiem, ze nie ma sie co przejmowac.To nasze zycie i nasze wybory.
Uwielbiam takie posty 🙂 Bo ja mimo iż bardzo chciałam, bardzo chce i mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze , to czasem dopada mnie niepohamowana panika / strach , ze jak to będzie, ze ludzie będą gadać, ze może starszym dzieciom coś zabiorę , no i oczywiście najbardziej boje się , ze dziecko będzie chore. Boje się , ze będę musiała podejmować decyzje, których podejmować bym nie musiała gdyby nie nasz „pomysł” 😳
Bardzo bym chciała, żeby wszystko było dobrze
 
U mnie przewijak sie nie sprawdził. Wolę położyć dziecko na łóżku i usiąść koło niego- wygodniejsze na dłuższy czas. Polecam laktator, nawet odkupić od kogoś. Dużo ciuszków mam od sis i bratowej. Trochę nowych dostaliśmy od babci. Kupiłam tylko kilka rzeczy. Karuzelka fajna sprawa- używamy jako wieczorny wyciszacz- tylko szum, coś jak szumiś ale max 15 min.
A dla mnie przewijak to "must have"😀
Tylko zastanawiam się, czy na węższym łóżeczku (50 cm) będzie stabilny, bo te przewijaki mają 70. Jeśli nie, to na stałe na pralce zainstaluję i będę tylko w łazience przewijać, nawet w nocy😀
 
Super! Niech je na zdrowie 😍

Dokładnie, ja tez nie wiedziałam i żyłam w błogiej nieświadomości 😉

Uwielbiam takie posty 🙂 Bo ja mimo iż bardzo chciałam, bardzo chce i mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze , to czasem dopada mnie niepohamowana panika / strach , ze jak to będzie, ze ludzie będą gadać, ze może starszym dzieciom coś zabiorę , no i oczywiście najbardziej boje się , ze dziecko będzie chore. Boje się , ze będę musiała podejmować decyzje, których podejmować bym nie musiała gdyby nie nasz „pomysł” 😳
Bardzo bym chciała, żeby wszystko było dobrze
Teraz to już chyba na zmianę decyzji za późno😉 Maleństwo jest i oby zdrowo rosło ku radości rodziców i całej rodziny🥰
 
reklama
Super! Niech je na zdrowie 😍

Dokładnie, ja tez nie wiedziałam i żyłam w błogiej nieświadomości 😉

Uwielbiam takie posty 🙂 Bo ja mimo iż bardzo chciałam, bardzo chce i mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze , to czasem dopada mnie niepohamowana panika / strach , ze jak to będzie, ze ludzie będą gadać, ze może starszym dzieciom coś zabiorę , no i oczywiście najbardziej boje się , ze dziecko będzie chore. Boje się , ze będę musiała podejmować decyzje, których podejmować bym nie musiała gdyby nie nasz „pomysł” 😳
Bardzo bym chciała, żeby wszystko było dobrze
Tego Ci zycze.Tez sie balam.Na badania prenatalne szlam ledwo zywa...Wszystko skonczylo sie dobrze.Zycze Wam wszystkim takiego trybu❤❤❤😊😊😊😊
 
Do góry