reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Nadrobiłam zaległości, 2 dni mnie nie wpuszczalo na forum [emoji848] z tą wagą waszych maluchów to mnie dobiłyście, pewno duże się urodziły. Moja kruszynka ma 3 msc waży 4900. Prawie nic nie przybrała za 2 tyg. Mleka w cycach jest a ona 5 min i się już uśmiecha i nie chce więcej. Na razie mam czesto ja przystawiać i kontrola . Zestresowałam się , @kwiatek już wiem co czułaś [emoji847]
Ja szczepie na wszystko. Szczepionka 5w1, rotawirusy + pneumokoki płatne Prevenar 13 już mamy podaną pierwszą dawkę. Jeszcze meningocoki zostały. Moja pediatra twierdzi że szczepionka na pneumokoki darmowa powoduję dużo odczynów poszczepiennych i że swojego dziecka by tym nie zaszczepiła. Dlatego kupiłam tą 13walentną. Wszystkie są drogie, ale boję się tych chorób, wolę szczepić. Na razie znosi dobrze.
Dziewczyny ja nakupilam dużo ślicznych ubranek a prawda jest taka że ubieram tak jak pisała Arona. W domu spiochy, bodziaki, do spania są takie fajne półśpiochy, wygodne do zmiany pieluchy, mięciutko i wygodnie. A sukieneczki, dżinsiki , bluzy to na wyjście lub do zdjęć bo tak mało się wychodzi z dzieckiem teraz w odwiedziny .
Ja kupowałam też używane ciuszki, stan idealny, bo czasami ubierzesz np 1x sukienkę i już wyrośnie.
Trzymam kciuki za starające się mamusie i wypatruję wiadomości od Kawoszki [emoji8][emoji8]
@Teredka, moja to tyle teraz zaczęła jeść, że wolę jej nie ważyć.... mleka mam wiecej w cyckach, to więcej zjada, a i tak potem domaga się jeszcze butli😱🤔😜😍
 
To moje pierwsze dziecko i niestety nie mam żadnego doświadczenia🙂
Mi 13 lat temu koleżanka doradziła. I tak się trzymam tego.
Lozeczko z ochraniaczem ,przewijak który naprawę ułatwia życie,kreatywna,wózek ale taki stabilny nie te takie za ponad 1tys. bo te nie są praktyczne np dziecko ci szybko wyrośnie na zakupach nie powkladasz żadnych siatek itp.
nakładki do karmienia i jedna tetra do podwójnego pieluszkowania.Lepiej nie iść z duchem czasu bo rynki oferują nieraz głupoty.A jeśli chodzi o karuzelke to dziecku to na razie nie potrzebne bo i tak najpierw widzi plamy.
 
Serio?
Mówicie, że szanse na bliźniaki są?
Zawsze są 😉 a jeśli lekarz widział u ciebie 2 takie same pecherzyki , to wydaje mi się, ze tym bardziej masz spore szanse 🙂
A chciałabyś? 😘

Zrobiłam dziś mój wypasiony elektroniczny test 😉🙂
D573F17A-7C52-4B31-88B1-81F4BCF191F1.jpeg
wg ulotki 2-3 tyg. od zapłodnienia - odpowiada 4-5 tyg. od miesiączki 🙂
Teraz muszę kupić jeszcze jeden i za tydzień sprawdzić czy będzie 3+ czy nie daj Boże mniej. Mam nadzieje, ze uda mi się tez doprosić o bhcg. Dziś będę dzwonić .
Ciekawa jestem co u @Kawoszka81 🤔 Jak tam malutka 🙂
 
Co do wyprawki, fajne są te komplety bodziaki i spodenki, czasem są świetne wzory a zarazem to wygodne i delikatne.
Warto kupić też kilka prześcieradeł do wózka czy łóżeczka bo taki noworodek to ciągle ulewa. Tetrowki też użyteczne, podłożyć nawet sobie na ramię do odbijania czy dziecku w wózku.
Jak bierzecie te słodkie bluzy czy sweterki z kapturkiem to pamiętajcie, że maluch leży więc można tylko założyć kaptur na główkę inaczej niewygodnie.
Pajace z zamkiem też są średnio wygodne bo trzeba całość otwierać by zmienić pampka.
Jak brać jakieś jeansy czy inne ciuszki ekstra to warto używane czy z promo bo tego się użyje kilka razy i za małe a kosztuje.
Nelja mam nadzieję, że te plamienia były implantacyjne i czeka cię 9 mc nudnej ciąży ❤️
Teredka tobie się fit córeczka trafiła 😁
Oby jednak przybierała ile trzeba, może skoczy zaraz.
 
Zrobiłam dziś mój wypasiony elektroniczny test 😉🙂
Zobacz załącznik 1252572
wg ulotki 2-3 tyg. od zapłodnienia - odpowiada 4-5 tyg. od miesiączki 🙂
Teraz muszę kupić jeszcze jeden i za tydzień sprawdzić czy będzie 3+ czy nie daj Boże mniej. Mam nadzieje, ze uda mi się tez doprosić o bhcg. Dziś będę dzwonić .
Ale super😄 kto by pomyślał, że czlowiek az tak potrafi sobie wszysto zaplanować. Ja 13 lat temu nie wiedzialam tyle o swoim ciele i swoim cyklu co teraz.
No i o testach owulacyjnych też nie pomyślałam😳
 
Będziecie szczepić na pneumokoki lub tam inne takie dodatkowe?
Ja na wszystkie zalecane. I nie zamierzam korzystać ze szczepionek skojarzonych, biorę te które są w pakiecie plus odpłatnie zalecane. Skojarzone to tylko 9 wkłuć mniej, co przy takiej ilości raczej nie robi różnicy. Za to, pomimo tego że to chłopiec dostanie m.in. przeciw HPV, co by nie roznosił. A jak Ty?
 
reklama
Zawsze są 😉 a jeśli lekarz widział u ciebie 2 takie same pecherzyki , to wydaje mi się, ze tym bardziej masz spore szanse 🙂
A chciałabyś? 😘

Zrobiłam dziś mój wypasiony elektroniczny test 😉🙂
Zobacz załącznik 1252572
wg ulotki 2-3 tyg. od zapłodnienia - odpowiada 4-5 tyg. od miesiączki 🙂
Teraz muszę kupić jeszcze jeden i za tydzień sprawdzić czy będzie 3+ czy nie daj Boże mniej. Mam nadzieje, ze uda mi się tez doprosić o bhcg. Dziś będę dzwonić .
Ciekawa jestem co u @Kawoszka81 🤔 Jak tam malutka 🙂

Ja tez tak bym pomyslala. Skoro takie pęcherzyki widział lekarz, to szansa jest na pewno 😊
Owocnych starań 🤩
Nie na szans na bliźniaki z tych 2 jajeczek, bo nie mam jednego jajowodu.
 
Do góry