reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Screenshot_20210311-140051.jpg
 
reklama
To może i ja do was dołączę, bo miło tu u was. Czytam już jakiś czas, dodaję sobie otuchy. Mam 44 lata we wrześniu skończę 45. Na pokładzie czwarte dzieciątko. Nawiasem mówiąc drugie po czterdziestce. Starsze 19 syn i 17córa, młoda w tym roku skończy 5. Teraz 13+3. Czyli na urodzinki będzie prezent. Do tego 4 koty w domu. Jednym słowem pełna chata. No i mąż. [emoji4] Dobrze że jesteście na ogólnym forum a nie na jakimś zamkniętym, bo pewnie bym was nie spotkała. Dobrze sobie przypomnieć co mnie jeszcze czeka... Też boję sie tego gadania wszystkich wokół choć tak naprawdę przecież macierzyństwo jest piękne, a to ze w tym wieku jeszcze się może i chce to powód do dumy a nie wstydu.
Cudownie się to czyta [emoji3590]
Gratulacje [emoji7]
 
Dziękuję,że to napisałaś!! Ja chcę do końca tego tygodnia dociągnąć i daję sobie spokój, no chyba, że w tym czasie hakiś cud się zdarzy i moje cycki buchną mlekiem jak gejzery,inaczej ja pasuję...
Od laktatora užywanego co 2-3h, brodawki mnie gorzej bolą, niż wtedy jak miałam je poranione zaraz po porodzie, gdy malutka ssała je non stop!
Biorė médicaments, piję wodę litrami, herbatki , sratki, a to nic nie daje. Córka moja ssie prze 30-50 min, a potem płacze z głodu i jest w stanie wypič nawet 90ml mleka z butelki[emoji16][emoji123][emoji2368]....lekarz kazał nam dać jej w butelce 90ml, żeby się przekonać ile z tego wypije...., wypiła wszystko jednym duszkiem[emoji2956][emoji10]. Moja mama się śmieje i mówi, że biedne dziecko bon siė, że znowu ją bėdziemy głodzić, to robi zapasy[emoji2356][emoji2356].

Ja też bardzo chciałam piersią karmić, właściwie w ogóle nie wzięłam pod uwagę, że może się inaczej stać i trudno mi było i jest zaakceptować ten fakt..., ale dosyć tego cyrku, tak postanowiłam wczoraj wieczorem.
Potrafi psychicznie przeorać jeśli się chce karmić piersią a z jakiegoś powodu nie idzie...
Pomimo tego, że potrafimy sobie wytłumaczyć, że mm jest tak samo dobre [emoji3590] I my jesteśmy tak samo wspaniałymi mamami [emoji3059]
 
Hej
Dziewczyny wracam od endo. Pokazałam mu wyniki trombofili, powiedział, że vleiden w hetero jest ok gorzej jakby był w homozygocie i zdebialam gdy powiedział, że mutacje MTHFR to Komercja!!!
Ponoć afera była jak poznańska klinika ginekologiczna za duże pieniądze robiła wyniki na te mutacje i leczenie, nawet znana hematolog wtedy się odezwała na forum....
Co do tsh też nieprawda jest, że ma być w okolicach 1. Nie ma znaczenia przy staraniach czy masz 1 czy 4 do 4 jest prawidłowe.
Czytałam jakiś czas temu o tym...albo coś podobnego. Że jest to najczęstsza mutacja i ma ją duży procent społeczeństwa.
Więc niby nie ma aż takiego wpływu na utrzymanie ciąży.
 
Nadgonić Was nie ma szans jak się tylko na dzień forum opuści [emoji16]
Witajcie Dziewczyny nowe tutaj! [emoji847]

Mam pytanie o kropelki na brzuszek, kolki, pierdki.
Dzisiaj coś widzę, że pierdki ciężko idą. Czy podajecie coś?
Pediatrę mamy dopiero końcem miesiąca
Mojej dziś już 3 miesięcznej córeczce nie podawałam żadnych kropelek na brzuszek. Ani probiotyków żadnych.
Tak 1-2 razy dziennie bączki ją troszkę męczyły do ok. 2 miesiąca życia...ale wystarczały masaże brzuszka dłonią, okrężnymi ruchami...i podginanie nóżek...kolana do brzuszka.
Nie było wielkiego płaczu przy tym odnrazu dodam...kilka krzyków przy bąku czasami.

Pewnie jakbym widziała, że męczy się mocno to coś bym podała.
Ale prędzej Espumisan niż jakieś inne wynalazki.
 
O i ja się podepnę pod pytanie co na kolki, bóle brzuszka. Ten czas jeszcze przede mną , ale mojej siostry dzieci miały okropneee kolki do 7 miesiąca. Znajoma mówiła o jakichś rewelacyjnych kroplach dostępnych w Niemczech [emoji848]
Pewnie chodzi o Sab Simplex.
W Polsce to Espumisan [emoji4]
Ta sama substancja czynna - symetikon.
 
@Magdalena76 witaj, jesteś z mojego rocznika. Czytając Twój wpis przypomniała mi się moja historia z przed prawie roku. Moja panika była ogromna. Do tego mylnie postawiona diagnoza na pierwszych prenatalnych była ogromnym stresem. W grudniu urodziłam śliczną zdrową kruszynkę, która jest teraz oczkiem całej rodziny i nowym sensem mojego do tej pory już ułożonego,prawie że nudnego życia . Nie brakuję mi sił, jestem bardziej wypoczęta niż przy tamtych dzieciach, bo priorytety już inne. Nauczyłam się odpuszczać, cieszę się macierzyństwem . Pewno gorzej będzie jak trzeba będzie za nią biegać cały dzień, ale nie martwię się na zapas [emoji6]
Ludzie..strasznie się wstydziłam że trafiło się na stare lata, teraz mam to gdzieś. Z dumą spacerujemy z wózkiem i czasem śmiać mi się chcę jak widzę miny znajomych którzy dowiadują się o dziecku. Nikt w oczy nic złego nie powie, a co tam gadają to mniejsza o to.
Życzę Ci radosnej i "nudnej" ciąży
Podpisuję się obiema rękami pod tym co napisałaś [emoji3590]
Wczoraj z mężem ruszyłam na spacer...mijalismy młodszych rodziców...i taka nas duma rozpierała [emoji13] a niech patrzą [emoji3059]
 
reklama
Hej dziewczyny. Poniżej moj przepis na zakwas z buraków dla zainteresowanych. 2 lub 2,5 kg burakow, 20 ziaren ziele angielskie, 30 ziaren czarnego pieprzu, 4 marchewki ,1 jablko; 0,5 glowki czosnku, jeszcze 5,6 liści laurowych. Na 1 l wody przegotowanej ostudzonej 20 g soli klodawskiej (najlepiej zielone opakowanie ).Wszystko kroje w cienkie paski do słoika. Ja mam sloik 5 litrowy. Potem zalewam woda z sola az do nakretki i gotowe po 5-6 dniach.W trakcie Nie otwierac!!! .Smacznego ☺
Mi wychodzi po zlaniu ok 2-2,5 l soku.
 
Do góry