reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
@kwiatek250 ja syna karmiłam piersią tylko trzy miesiące. Mimo, że pokarmu miałam dużo on i tak był cały czas głodny, w nocy nie spał itp. Przeszłam na mleko modyfikowane i wszystko się uspokoiło. Teraz jest zdrowym już pełnoletnim chłopakiem. Zawsze jestem zdania, że nic na siłę. Oczywiście usłyszałam od ciotek i rodziny, że źle robie, bo przestałam karmić...
 
Tojaka, ile mogę dać w butelce dla 3tygodniowego dziecka. Położna kazała mi dawać 3x60ml, dzis lekarz powiedział, że możemy dawać 3x90ml, ale moim zdaniem mała jest ciągle głodna..., więc ja się zastanawiam czcy nie dawać jej mleka częściej.....
Jetem pogubiona w tym karmieniu. Była u mnie znowu plozna w czwartek i okazało się, że mała w trzy dki za dužo przybrała 175gr....., zastanawiam sie czy ona nie ma coś nie tak z tą swoją wagą. Trzy ostatnie dni spędziłam na główkowaniu co zrobić z tym karmieniem, boja jestem padnieta, cycki od laktatora mnie bolą, mała nie dojada, a ja nie mam czasu na.nic, więc samopoczucie mam do dupy. Daję sobie ostatnie dni i albo się to unormuje, albo przechodzę definitywnie na mleko modyfikowane...

Kochana, jeśli dajesz butelkę po cycku to jej 60ml wystarczy a jak samą butelkę to 90ml. Jak często to ja nie będę doradzać bo moje dzieci to wielkie śpiochy. Oliwiera od małego spał po 4-5 godzin a teraz ma 5 miesięcy i śpi od 19 do 6. Nie miał żadnych dolegliwości typu kolki więc jak płakał to był po prostu głodny. Co do wagi to położna go w ogóle nie widziała a lekarka po 3 miesiącach dopiero. Zaufaj swojej intuicji. Jedyne co mogę doradzic to nie rezygnuj zbyt szybko z KP, mój Mały nie jest jakimś super zwolennikiem i dlatego pokarmu mam już mało ale przed butelką mu daję choć parę łyków. Nie denerwuj się i nie stresuj później będzie dużo lepiej wyczujesz albo sama da Ci znać kiedy i ile chce. Oliwier jak ma za dużo w butelce to wypycha językiem a jak za mało to od razu po skończeniu płaczę, już wkrótce u Ciebie też tak będzie.
I tak jak pisze arona, zawsze jest tak samo ważona? Pielucha, body? To też robi różnicę.
Jako matka 4 dzieci mogę Ci z czystym sercem napisać SPOKOJNIE. Moja najmniejsza miała wagę urodzeniową 1850 i zapewniam Cię, że jakbym ją tak ważyła regularnie to pewnie nic nie było w normie ale ja tak mam, że normy normami a dziecko to jest dziecko, jedno tak a inne inaczej.
 
A ja mieszkam w mieście na Śląsku, nic pięknego ale mamy swój mały własny kawałek świata w Beskidzie Niskim i zapewne tam z czasem uciekniemy na stałe.
Co do zwierząt to u nas kot ale podwórkowy a w domu: królik, chomik, papugi i rybki.
Teredka jeż pigmejski? Napisz coś bliżej bo moje dzieci liczył ostatnio i wyszło na to, że Oliwier nie ma swojego pupila więc coś mnie jeszcze wkrótce czeka ;)
 
Kwiatek a ona zawsze w tym samym momencie wazy ? Np po 3godz przerwie jedzeniowej i nago?
Mala juz nie chce piersi czy laktator na pobudzenie?
Nie, waży ją wtedy, gdy przyjdzie, czyli raz o 11, a innym razembo 16.00m,zawsze w pieluszce, ale suchej pieluszce.
Mała jak najbardziej kocha moje cycki i mleczko, tylkojest tego tak mało, że działam kaktatorem na pobudzenie i g.... to daje, a ja nie chcę, żeby ona głodowała. Jeszcze się przestanie dobrze rozwijać.
 
@kwiatek250 my tu piszemy ,ale Ty sama musisz wyczuc vo i jak .Sa dzieci ktore pija co 3 h jak w zegarku .Ja tak nie mialam.Moj mleko pije tylko na spiocha,a najlepsze to jest tylko do 5 nad ranem .Potem nie chce i spi dalej .Ktos mi powiedział ze nie wyobraza sibie na spiocha ja daję i jakos leci.Ty nas poczytaj ,ale Ty musisz wybrac to co wlasciwe dla Was .No i jak przestaniesz dawac cycka to pamietaj by przepajac woda .
 
Nie, waży ją wtedy, gdy przyjdzie, czyli raz o 11, a innym razembo 16.00m,zawsze w pieluszce, ale suchej pieluszce.
Mała jak najbardziej kocha moje cycki i mleczko, tylkojest tego tak mało, że działam kaktatorem na pobudzenie i g.... to daje, a ja nie chcę, żeby ona głodowała. Jeszcze się przestanie dobrze rozwijać.
Chodzi o to, ze raz moze miec pusty zoladek raz pelny, raz akurat zrobila kupke drugi z pelnymi jelitkami. Wtedy te pare gram roznicy moze byc.
Skoro ci te butle, zjada , ssie , nie wymiotuje, to wazne by przybierala. Raz bedzie mniej raz wiecej, dzieci rosna skokowo. Moi pierwsze miesiace to co chwile ssali , placz byl ciagle ale co miesiac waga w gore. Tylko sie balam , szczegolnie z corka czy bedzie rosla bo spala po pare minut ...
Ps ty sie martwisz i boisz , super, ze facet to rozumie i wspiera ❤
 
@kwiatek250 my tu piszemy ,ale Ty sama musisz wyczuc vo i jak .Sa dzieci ktore pija co 3 h jak w zegarku .Ja tak nie mialam.Moj mleko pije tylko na spiocha,a najlepsze to jest tylko do 5 nad ranem .Potem nie chce i spi dalej .Ktos mi powiedział ze nie wyobraza sibie na spiocha ja daję i jakos leci.Ty nas poczytaj ,ale Ty musisz wybrac to co wlasciwe dla Was .No i jak przestaniesz dawac cycka to pamietaj by przepajac woda .
Ja w ciągu dnia daję cycka na żądanie, czyli często, bo moja tak co 2 h chce, lub nie chce z niego w ogóle schodzić, plus ze 2-3 razy mleko. W nocy kolo23.00, 3.00 i 6.00 - częściej nie dam rady, bo ona śpiiszkiem jest, pod warunkiem, że nie płacze, bo jest głodna..., ale teraz juz to wiemy i dajemy kolejną butlě.
 
reklama
Nie, waży ją wtedy, gdy przyjdzie, czyli raz o 11, a innym razembo 16.00m,zawsze w pieluszce, ale suchej pieluszce.
Mała jak najbardziej kocha moje cycki i mleczko, tylkojest tego tak mało, że działam kaktatorem na pobudzenie i g.... to daje, a ja nie chcę, żeby ona głodowała. Jeszcze się przestanie dobrze rozwijać.
Pierwsze tygodnie to nieustanne karmienie, zwłaszcza jak dziecko na cycu, też mialam wrażenie że mała może nie dojada, może jest głodna, że mam za mało pokarmu, niestety na cyckach nie mamy miarki ile dziecko wypiło, a maluszek też lubi sobie possac nawet jeśli nie jest głodny. Laktator nie jest wyznacznikiem ile jest mleka, ja jak chciałam odciągnąć i zostawić bo miałam coś załatwić to nic nie chciało lecieć, ledwo na dnie butelki naciaglam, a jak mała się przyssala to od razu mrowienie i leciało mleko. Potem kupiłam taki dzbanuszek laktacyjny, jak z jednej piersi ją karmiłam to z drugiej kapało do dzbanuszka,było to bardzo proste i wygodne, uzbierało się 50-60ml bez wysiłku, robiłam to nad ranem, po nocy najwięcej leciało, i zamrazalam, cycki to nie magazyn tylko produkcja na bieżąco, dziecko ssaniem najlepiej je stymuluje. Po prostu najlepiej nastawić się ze te ierwsze miesiące tak właśnie wyglądają, dziecko chce ssać i czuć bliskość mamy, inne rzeczy zostaną na później, gorzej jak się ma inne dzieci którymi trzeba się zająć, no to już hardkor i dobra organizacja. Kochana jeśli mała przybiera to znaczy że się najada, rozumiem z tym Laktatorem bo sama bym wywaliła przez okno 😅daj sobie jeszcze trochę czasu a jeśli masz się za bardzo stresować i dasz butelkę, to nie koniec świata, dziecko ma być najedzone a mama szczęśliwa, to jest najważniejsze ❤️
 
Do góry