reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
nie pytalam,myślałam ze jak nie mówi to sam nie wie.Tak było tez 12 lat temu jak mi powiedzieli ze nie są pewni dlatego nie będą zapeszac.
E trudno nie płeć tutaj jest wazna.Obojętne co ważne ze zdrowe.
Co lekarz to inne podejście, wiem że ważne że zdrowe ale ta ciekawość zawsze jest 🙂a masz jakieś zdjęcia? Może my tu coś wypatrzymy 🙂
 
Nic nie dostalam jedynie skierowanie na krew i cukier. Nawet mi nie posiedzial jakie USG mi robił.Wiem ze długo się wpatrywal w ekran potem stwierdził ze ciąża prawidłowo się rozwija.Czy jeśli byłby to np. Zespół Downa to by mi chyba powiedział ?czy po prostu chodziło mu ze płuc prawidłowo rozwinięty ale wady genetyczne to swoja droga?
 
Gdyby wypatrzył cechy jakiejś choroby genetycznej, to na pewno by coś powiedział. A swoją drogą, czasem trzeba po prostu zapytać. Ja to z tych pytających o wszystko, co uważam za ważne. Mówią że nie ma głupich pytań.
Ja płeć poznałam w 16 tc. Lekarz od razu mi powiedział, jak tylko głowicę do USG przyłożył - akurat trafił nas miejsce między nóżkami🙂Wcześniej nie pytałam, bo wiem, że nawet jeśli coś widać, to jeszcze nie pewne...
Ze zwierzaków mam duże akwarium - obecnie tylko z jedną rybą, bo inne chyba ze starości stopniowo padały, a ta jedna jest tak wielka, że boję się dołożyć do niej małe rybki, bo zje, albo zagoni na amen. Jak ta padnie, to kupię znów z 10-15 małych, ale sama nie mam serca jej usunąć - to przecież żywe stworzenie. A tak w ogóle to akwarium było moim marzeniem i teraz jak mam (już ponad 10 lat) to je uwielbiam😀a żebyście wiedziały jaki to uspokajacz dla dzieci - wystarczyło w leżaczku przed akwarium położyć i dziecko dłuższy czas zajęte 😁 kolory, bąbelki, ruch i lekki szum... Czego więcej trzeba?
 
Nic nie dostalam jedynie skierowanie na krew i cukier. Nawet mi nie posiedzial jakie USG mi robił.Wiem ze długo się wpatrywal w ekran potem stwierdził ze ciąża prawidłowo się rozwija.Czy jeśli byłby to np. Zespół Downa to by mi chyba powiedział ?czy po prostu chodziło mu ze płuc prawidłowo rozwinięty ale wady genetyczne to swoja droga?
Jeden lekarz wszystko ładnie pokaże i powie co widzi a innego trzeba ciągnąć za język i dopytywać, ale jeśli powiedział że wszystko w porządku to nie ma się czym martwić, a na kolejnym usg popytaj sama
 
Nic nie dostalam jedynie skierowanie na krew i cukier. Nawet mi nie posiedzial jakie USG mi robił.Wiem ze długo się wpatrywal w ekran potem stwierdził ze ciąża prawidłowo się rozwija.Czy jeśli byłby to np. Zespół Downa to by mi chyba powiedział ?czy po prostu chodziło mu ze płuc prawidłowo rozwinięty ale wady genetyczne to swoja droga?
Najważniejsze, że wszystko z dzieckiem ok. Na pewno jak cos jest nie tak, to mowią.
Ja też jestem z tych co pytam, pytam, pytam i mam zwątpienia. Jak mi kiedyś zapisał jakieś leki to też o wszystko pytałam. I wtedy powiedział, że on jest poloznik prowadzący i muszę mu zaufać, choć trochę. 🤷‍♀️
 
Ja nie zdążyłam zapytać a około 12-13 tyg mi mówili płeć także 18 lat temu. Ale z córką powiedział, że na 100 procent powie na połówkowym.
Co do wad to na zwykłym usg nie zawsze wyłapią, prentslne jest dokładniejsze. A i te nie dają pewności.
U mnie było ok a i tak zrobiłam amnio i mimo że genetycznie było ok, prenatale super, mały urodził się z wada i trochę to trwało zanim znaleźli...
 
Nic nie dostalam jedynie skierowanie na krew i cukier. Nawet mi nie posiedzial jakie USG mi robił.Wiem ze długo się wpatrywal w ekran potem stwierdził ze ciąża prawidłowo się rozwija.Czy jeśli byłby to np. Zespół Downa to by mi chyba powiedział ?czy po prostu chodziło mu ze płuc prawidłowo rozwinięty ale wady genetyczne to swoja droga?
Ja już sama nie wiem :(. Mojego męża siostra w wieku 28 lat urodziła córkę z Zespołem Downa i przez całą ciążę nikt Jej nie mówił, że mała jest niepełnosprawna. Myślę, że lekarka nie przyłożyła się do badań. Wszystko wyszło po porodzie no i oczywiście wielki szok, bo to pierwsze dziecko i nie było czasu oswoić się z tą myślą :(
 
reklama
Napiszcie mi w którym tyg. podaje się płeć?ja byłam w 21tc i mi tylko powiedział ze ciąża prawidłowo się rozwija.
Mi lekarz powiedział w 13 tyg, na badaniach prenatalnych. Zdziwiłam się bo juz mi powiedział, że na 100 %. Na kazdej wizycie potwierdza. Moj lekarz tez z tych malomownych, zreszta chyba zależy u niego od dnia,czasami sam opowiada. Ale ja to się zawsze dopytuję i musi mi potwierdzać, że jest w porzadku. Wiem, że jest dobrym specjalista i ma dobry sprzęt dlatego mam do niego pełne zaufanie. Prowadził tez moją pierwszą ciążę. Strach, że może byc coś nie tak i tak zawsze jest, wiem, ze nie wszystko może lekarz zobaczyć. Największy stres miałam kiedy robiłam test pappa i na usg prenatalnym. Właściwie przed każdą wizytą się stresuję.
 
Do góry