reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Anette79 pamietasz jak pisalam ci o koleezance ktora miala za wczesnie robione NT :) po tygodniu z 5,8 zeszlo jej na 2,2 i wszystko wyszlo w porzadku
genetyk jej tlumaczyl ze nie ma co robic za wczesnie bo dziecko moze miec obrzek ktory pozniej znika
mi lekarka ZAWSZE kazala przychodzic blizej konca terminu wyznaczonego na prenatalane czyli blizej 14tc ZAWSZE :) mowila ze lepiej widac i mniejsze ryzyko bledu :)
 
Anette79 pamietasz jak pisalam ci o koleezance ktora miala za wczesnie robione NT :) po tygodniu z 5,8 zeszlo jej na 2,2 i wszystko wyszlo w porzadku
genetyk jej tlumaczyl ze nie ma co robic za wczesnie bo dziecko moze miec obrzek ktory pozniej znika
mi lekarka ZAWSZE kazala przychodzic blizej konca terminu wyznaczonego na prenatalane czyli blizej 14tc ZAWSZE :) mowila ze lepiej widac i mniejsze ryzyko bledu :)
Obym miała już tylko takie wiadomości!!!
 
Oni z automatu kierują do feminy do Lubina. Ale pani profesor genetyk poleciła Wrocław. I tam też się umówiłam.
Przepraszam że się wtrącam, ale zagladam tu z sentymentu bo urodziłam w wieku 39 lat.
Prenatalne robił wspomniany doktor Karol.

Ryzyko podstawowe trisomii21 1:143, skorygowane 1:344, teoretycznie po usg był lepszy wynik, ale do ideału daleko.

Przeplakalam tydzień, chciałam robić Nifty, moj mąż spytał tylko co zrobię jak sie okaze że jest chore, wiedział że bez względu na wszystko urodzę, ale nie o tym chciałam.

Moj lekarz prowadzacy nie znajac mojego podejscia zasugerowal umówić sie na badanie polowkowe dosc wcześnie ok 18 tygodnia, to usg ma tak szerokie widelki jeśli chodzi o wiek ciąży, jest możliwość umówienia się w czasie , kiedy w razie złych wyników, można zrobić amnio i zmieścić się w czasie ustawowo dopuszczonym. Może lepiej poczekać jeszcze trochę, Bielasik powiedział że jak na polowkowym jest ok, to już mogę przestać się bać bo powinno być dobrze, urodziłam zdrową córkę . Pisze tylko dlatego że amnio jest obarczone sporym ryzykiem, a może do tego czasu uda się zrobić Nifty. Masz jeszcze czas, wiem że nerwy i stres są ogromne, ale może warto poczekać jeszcze trochę.
 
Wyslalam ci na priv namiary na doktorka.
Jak on powie ze masz isc na amino to wtedy idz. Jak powie ze nie trzeba bo możesz skakać z radości pod sam sufit. Bo on wie co mówi. Nigdy sie nie myli.
Jak bedziesz miała problem żeby sie do niego dostać daj mi znac. Zalatwie ci. Albo odstąpię swój termin 25.11. Bo umowiona Jestem na echo serca. Tyle ze ja latam do niego co 3 tyg, a mam.jeszcze 4 lekarzy prowadzących wiec dam rade z opoznieniem swojej wizyty. A Ty jedz dla swojego spokoju.
Amino to naprawdę ostateczności która tak.jak twoj powiedział wiele z zd nie potwierdza amino. A może uszkodzic dzidzie. I wtedy nie wybaczylabym sobie jakbym narazila dziecko, zdrowe dziecko. I cos by sie stało.
Znam.osobiscie kilka kobiet ktore tak straciły dzieci. Zdrowe dzieci
Dokładnie wstrzymaj się z amniopunkcją.Moja koleżanka z pracy robiła i wylądowała w szpitalu bo jej wody uciekały.
 
reklama
Do góry