reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

U mnie też ostatnio był cykl z dużą ilością sluzu. W ostatniej ciazy np. miałam niewiele sluzu bynajmniej na bieliznie nie było go praktycznie wcale. Myśle, że sluz nie jest wyznacznikiem bycia lub nie w ciazy. Z resztą każda może być inna. Coś o tym wiem, a mialam ich kilka do porównania[emoji38]
Zrobiłam test wyszedł negatywny dziś jedna kreska wiec chyba się spóźniać bo tak mi się pomieszało po tej stracie :( tylko skąd tyle śluzu ?? Nie wiem mam dola kurczę :(
 
reklama
Madzia spokojnie...nic na siłę. Poczekaj cierpliwie, co ma być to będzie. Nie teraz to pozniej.
Obawiam się ze to może nie być wogole :( kurczę zawsze miałam regularne miesiączki a dziś 30dc i nic kurczę :( a jak wszystko się rozregulowało ?? Czemu jej nie ma? Skoro test negatywny to co się ze mna dzieje?
 
Po co ???? Wystarczyło zrobić dodatkowo badanie wolnego DNA płodu. Wtedy ma się pełna informację i o łożysku i o dziecku. I zero stresu. No przez tydzień - tyle się czeka na wynik. A wynik to 99.9 pewnosci!
Wolę tydzień oczekiwania niż 9 miesięcy myślenia. Bo nie oszukujmy sie, nawet bez badań każda z nas martwi się czy dziecko jest zdrowe. W pierwszej ciąży miałam 24 lata i też się martwiłam :( teraz mam prawie 42 i jestem mądrzejsza o 3 ciąże. I zrobiłam badania. Właśnie dlatego że nie chce wielu miesięcy niepewności. Czekam na wyniki i nie stresuję się specjalnie. Nie zalewa mnie kortyzol.
Pamiętam ten spokój z poprzedniej ciąży kiedy odebrałam wynik wolnego DNA płodu. Bezcenne.
Ja nie planuje robić dodatkowych testów, bo nie przekonuje mnie spokój po wykluczeniu jednego typu chorób (genetycznych) jest jeszcze wiele rodzajów schorzeń.. i żaden test mnie nie zapewni o 100% zdrowia dziecka. Chciałabym żeby było zdrowe, jak każda z nas..
To dziecko to dla mnie cud, wywalczony przez nas przez lata i będę kochać czy zdrowe czy chore. Jakieś dodatkowe badania myślę, że tylko jeśli okazałoby się że trzeba szybko działać z jakąś interwencją medyczną, w moim łonie lub tuż po narodzeniu.
 
Ostatnia edycja:
Zrobiłam test wyszedł negatywny dziś jedna kreska wiec chyba się spóźniać bo tak mi się pomieszało po tej stracie :( tylko skąd tyle śluzu ?? Nie wiem mam dola kurczę :(
Jak ja nie lubię tych testów - ciągle pokazują nie to co chcemy.
Może za wcześnie , jak nie dostaniesz okresu powtórz .
 
Obawiam się ze to może nie być wogole :( kurczę zawsze miałam regularne miesiączki a dziś 30dc i nic kurczę :( a jak wszystko się rozregulowało ?? Czemu jej nie ma? Skoro test negatywny to co się ze mna dzieje?
Skoro się rozregulowało to równie dobrze możesz być jednak w ciąży... Bo może owulacji była dużo później.. Nie pamiętam czy kontrolowałaś kiedy była..
 
Skoro się rozregulowało to równie dobrze możesz być jednak w ciąży... Bo może owulacji była dużo później.. Nie pamiętam czy kontrolowałaś kiedy była..
Ogólnie nie kontrolowałam jakoś od 10.03 miałam ból w jajniku 12.03 byłam u gin i był pęcherzyk niby miał 20 mm to był wtorek w sobotę 16.03 miałam dziwne plamienie jakby śluz z nitkami krwi takie minimalne i bolał mnie brzuch znaczy jajniki i podbrzusze 22.03 byłam u lekarza to był 25 dc i on widział tez jakiś pęcherzyk wiec dziwne trochę dwie owulacje ?? Sex był dwa dni przed ta wizyta i dzień i dwa dni później znaczy wcześniej tez był ... kurczę także to jedna wielka zagadka. Nie wiem właśnie czy teraz mi się spóźnia bo się rozregulowało czy co?? Miesiaczke po poronieniu miałam wywołana duphastonem bo coś nie chciało poleciec także dostałam po 6-7 tyg od poronienia.
 
reklama
Po połogu odrazu dostałam okres i też miałam nieregularne miesiaczki, zdarzały się co 40 kilka dni i co 30 kilka dni. Teraz już mam przewidywalnie[emoji4][emoji6]ale co się wcześniej stresu najadłam, mało na zawał nie zeszłam[emoji38]w mojej sytuacji to tylko pozostało mi czekać z utęsknieniem na okres.
U Ciebie jeszcze może wszystko się nie uregulowało, daj czas organizmowi, bo wie lepiej kiedy będziesz w pełni gotowa.
Obawiam się ze to może nie być wogole :( kurczę zawsze miałam regularne miesiączki a dziś 30dc i nic kurczę :( a jak wszystko się rozregulowało ?? Czemu jej nie ma? Skoro test negatywny to co się ze mna dzieje?
 
Do góry