reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
iście wakacyjny klimat - wszyscy powyjeżdżali ? :confused::-) :)

Ja się cieszę (przewrotnie ), że pogorszyła się troszkę pogoda . w tym klimacie znacznie łatwiej funkcjonować na tym etapie . jeszcze prawie 2 miesiące ech
 
Czesc dziewczyny! Tez myslalam, co tu tak cicho, a nie chce byc jedyna piszac ;).
Ja juz jestem po konsultacji profesorskiej. Dzieciaczek obadany -1200-1300 wagi. Inne parametry tez ok, szyjka zamknieta. Mam sie zglosic do szpitala 29.08. To juz mniej niz dwa miesiace do konca. Trudno mi w to uwierzyc, a tygodnie mijaja coraz szybciej. Jakos ta wizyta mnie uspokoila i chyba nawet nie bede sie buntowac na to cc, bo jednak najwazniejsze, zeby maluszek urodzil sie zdrowy.
Niestety u mnie jak nie urok to cos innego. Mam nawrot dolegliwosci ze strony hemoroidow- jest masakra: bol, trudnoaci w siedzeniu i chodzeniu a od dwoch dni krwawienie. Biore hemorectal (zalecil lekarz) kolezanka polecila criorectum, ale poprawa jest minimalna. Mysl o pojsciu do toalety jest przerazajaca. Boli nawet jak robie siku...wiem, ze w ciazy nie robi sie zabiegow, aale ja nie wiem jak mam dotrwac do konca :(.
Czy macie podobne doswiadczenia lub jakies rady?
 
Czesc dziewczyny! Tez myslalam, co tu tak cicho, a nie chce byc jedyna piszac ;).
Ja juz jestem po konsultacji profesorskiej. Dzieciaczek obadany -1200-1300 wagi. Inne parametry tez ok, szyjka zamknieta. Mam sie zglosic do szpitala 29.08. To juz mniej niz dwa miesiace do konca. Trudno mi w to uwierzyc, a tygodnie mijaja coraz szybciej. Jakos ta wizyta mnie uspokoila i chyba nawet nie bede sie buntowac na to cc, bo jednak najwazniejsze, zeby maluszek urodzil sie zdrowy.
Niestety u mnie jak nie urok to cos innego. Mam nawrot dolegliwosci ze strony hemoroidow- jest masakra: bol, trudnoaci w siedzeniu i chodzeniu a od dwoch dni krwawienie. Biore hemorectal (zalecil lekarz) kolezanka polecila criorectum, ale poprawa jest minimalna. Mysl o pojsciu do toalety jest przerazajaca. Boli nawet jak robie siku...wiem, ze w ciazy nie robi sie zabiegow, aale ja nie wiem jak mam dotrwac do konca :(.
Czy macie podobne doswiadczenia lub jakies rady?
Witajcie dziewuszki :)
W ciąży nie miałam takich kłopotów ale podczas drugiego porodu mnie dopadły i gdy mały się urodził to największy problem miałam właśnie z hemoroidami . Próbowałam różnych preparatów i diet a i tak czasem wracają bez żadnej przyczyny . Byłam nawet u chirurga naczyniowego i proktologia , ale nic nowego mądrego nie usłyszałam taka skłonność i uroda . Proktolog zalecił w momencie ataku szybka wizytę i nacięcie . Dał tez czopki Posterisan H ale sprawdziłam nie wolno ich w ciąży . Nie wiem jak można pomóc :( Też bardzo się boje , że jak zacznę mocniej przybierać na wadze to się zacznie . Na razie tylko czasem jakieś szczypanie albo pieczenie , wiem , że to może być początek . Trzymaj się cieplutko . Mam nadzieje że jakoś Ci przejdzie . Lekarka powiedziała banał : dużo picia i lekka dieta .
 
Ostatnia edycja:
Dziewuszki :) Faktycznie cisza tu u nas i spokój :) Zajrzałam dziś na forum listopadowe mamy . A tam ruch , że cały czas trzeba śledzić bo pogubić się można
A chciałam spytać czy ktoś może polecić dobry ośrodek najlepiej w Krakowie na badania połówkowe . Nasze zrobiłam w piątek tam gdzie pierwsze genetyczne i mimo , że doktor po 35-minutowym badaniu stwierdził ,że wg niego urodzę zdrowe i bardzo ładne! dziecko , mam jakiś niedosyt . Zastanawiam się czy to nie jakaś paranoja w mojej głowie .
 
Czesc dziewczyny! Tez myslalam, co tu tak cicho, a nie chce byc jedyna piszac ;).
Ja juz jestem po konsultacji profesorskiej. Dzieciaczek obadany -1200-1300 wagi. Inne parametry tez ok, szyjka zamknieta. Mam sie zglosic do szpitala 29.08. To juz mniej niz dwa miesiace do konca. Trudno mi w to uwierzyc, a tygodnie mijaja coraz szybciej. Jakos ta wizyta mnie uspokoila i chyba nawet nie bede sie buntowac na to cc, bo jednak najwazniejsze, zeby maluszek urodzil sie zdrowy.
Niestety u mnie jak nie urok to cos innego. Mam nawrot dolegliwosci ze strony hemoroidow- jest masakra: bol, trudnoaci w siedzeniu i chodzeniu a od dwoch dni krwawienie. Biore hemorectal (zalecil lekarz) kolezanka polecila criorectum, ale poprawa jest minimalna. Mysl o pojsciu do toalety jest przerazajaca. Boli nawet jak robie siku...wiem, ze w ciazy nie robi sie zabiegow, aale ja nie wiem jak mam dotrwac do konca :(.
Czy macie podobne doswiadczenia lub jakies rady?
U mnie też się pojawił hemoroid ( juz miałam w wieku 20 lat i niestety to się powtarza). Na szczęście dzięki mojej diecie i pile dużo wody - nie jest taki uciążliwy. Mnie znowu dokuczają częste infekcje intymne - swedzi i piecze;( Zmieniam bieliznę kilka razy dziennie. Miałam bakterie - ale wyleczylam antybiotykiem. Zawsze coś - jak nie jedno to drugie. Za to cukier mam super. Insulina pomaga i trzymam wszystko w normie. Ostatnio na czczo było 84;) W środę mam usg i juz może się dowiem kiedy będę mieć cc. To prawda - tygodnie mijają teraz bardzo szybko, tez nie mogę uwierzyć, że jeszcze tylko miesiąc.:) Dam znać w środę co i jak. Trzymajcie się wszystkie - u mnie upaly, że chodzę po domu w stroju kąpielowym ;)
 
Czesc dziewczyny! Tez myslalam, co tu tak cicho, a nie chce byc jedyna piszac ;).
Ja juz jestem po konsultacji profesorskiej. Dzieciaczek obadany -1200-1300 wagi. Inne parametry tez ok, szyjka zamknieta. Mam sie zglosic do szpitala 29.08. To juz mniej niz dwa miesiace do konca. Trudno mi w to uwierzyc, a tygodnie mijaja coraz szybciej. Jakos ta wizyta mnie uspokoila i chyba nawet nie bede sie buntowac na to cc, bo jednak najwazniejsze, zeby maluszek urodzil sie zdrowy.
Niestety u mnie jak nie urok to cos innego. Mam nawrot dolegliwosci ze strony hemoroidow- jest masakra: bol, trudnoaci w siedzeniu i chodzeniu a od dwoch dni krwawienie. Biore hemorectal (zalecil lekarz) kolezanka polecila criorectum, ale poprawa jest minimalna. Mysl o pojsciu do toalety jest przerazajaca. Boli nawet jak robie siku...wiem, ze w ciazy nie robi sie zabiegow, aale ja nie wiem jak mam dotrwac do konca :(.
Czy macie podobne doswiadczenia lub jakies rady?

Chloe nie zazdroszczę tego problemu. u mnie to pojawiło się przy narodzinach synka , a potem samo przeszło, ale teraz znowu mam i obawiam się , że przy porodzie jeszcze się pogorszy - ale nie mam tak źle jak to opisujesz .
natomiast tak jak mówisz jak nie urok ... prawdopodobnie mam żylaki części intymnych , chociaż lekarka też nie wie do końca czy to to . najpierw bałam się, że to przepuklina ( w życiu wcześniej nie wyobrażałam sobie, że to w ogóle możliwe ) ale lekarka uważa , że to raczej nie to, co mnie ucieszyło, bo faktycznie i tak nic teraz nie zrobię a przepuklina musi być operacyjna a żylaki podobno znikną . to nie jest co prawda bolesne , ale dyskomfort powoduje. nie wiem, czy któraś dziewczyna też miała taki problem.
poza tym mam już dość silne bóle kręgosłupa przy spacerach i czasami drętwieją mi lekko nogi i ręce , a mała jakby w ogóle nie spała i cały czas się rusza . mam nadzieję, że jej to nie zostanie po narodzinach i będzie śpiochem tak jak mamusia i tatuś a nie jak starszy brat :)
 
Odnośnie upławów i wkładek ,całe życie tak miałam i non stop jakieś infekcje ,aż do momentu kiedy ....przestałam używać majtek ! Dziewczyny może to dla was dziwne ale kilka lat temu jakieś 3 może ,chodzę bez i cud ...zero infekcji ,upławów ..no może raz na jakiś czas ale baaaardzo rzadko coś tam poleci od wielkiego dzwonu ,wiem że na początku to dziwnie tak bez bielizny ,sama nie wiem jak to u mnie wyszło ,ale jestem w szoku jak to procentuje ,od lat nie mam żadnych uplawow ,swędzenia czy czegokolwiek ,czysciutko i pachnąco aż miło ,a wcześniej pomimo ogromnej dbałości o higienę ciągle coś ...
 
reklama
Do góry