reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Początek 9 tc. Poroniłam dwukrotnie, ale raz się udało i mam rozbrykanego 6-latka :). Pewnie masz rację Chrząszczyk, ale czasami nie panuję nad swoimi myślami i obawami. Oby do przodu dzień po dniu i może się uda !
Rozumiem Cię doskonale, bo niby juz doświadczone z nas babki ale właśnie u mnie ze względu tez, ze to juz ...40lat minęło... człowiek ma więcej trosk i obaw w ciazy o dziecko, o siebie. Robiłam Nifty i byłam spokojniejsza po wynikach teraz to boje się a to o szyjke, a to czy skurcz (przepowiadajacy, bo już je mam)nie za mocny, nie za czesty. To na co nie zwracalam aż tak wielkiej uwagi będąc w ciąży nawet kilka lat wstecz. Chyba działa tak to przez świadomość, że czlowiek wie, ze ma te 40 lat i pokutuje za ta paplanine, że kobiety 40 letnie to głównie chore dzieci rodzą nie pozwalajac dopuscic swobodnie myśli, że ta granica juz dawna się przesunęła.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Oczywiście, że się uda. U Ciebie już 9 T, to zaraz będzie i 12 i pierwszy trymestr zakończony :) Juz pewnie masz i termin na prenatalne wyznaczony :)
U mnie dopiero się zaczął 6, jeszcze czekam na wizytę u lekarza :(
A ludzie od zawsze gadają i będą gadać, więc czym się przejmować? Cieszyć siętrzeba :)
Gratulacje. Spokojnie juz za tydzien, dwa tygodnie uslyszysz serduszko malucha.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Rozumiem Cię doskonale, bo niby juz doświadczone z nas babki ale właśnie u mnie ze względu tez, ze to juz ...40lat minęło... człowiek ma więcej trosk i obaw w ciazy o dziecko, o siebie. Robiłam Nifty i byłam spokojniejsza po wynikach teraz to boje się a to o szyjke, a to czy skurcz (przepowiadajacy, bo już je mam)nie za mocny, nie za czesty. To na co nie zwracalam aż tak wielkiej uwagi będąc w ciąży nawet kilka lat wstecz. Chyba działa tak to przez świadomość, że czlowiek wie, ze ma te 40 lat i pokutuje za ta paplanine, że kobiety 40 letnie to głównie chore dzieci rodzą nie pozwalajac dopuscic swobodnie myśli, że ta granica juz dawna się przesunęła.
Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom

Chrząszczyk, Ty się przestań martwić, tylko dbaj o siebie i ciesz się swoim stanem :)
wiesz ile kobiet Ci zazdrości, poczytaj na staraczkach.
Więc precz zmartwienia, szyjka pod kontrolą, skurcze pewnie też :)
Zresztą, jakbyś miała skurcze przepowiadające, a na to chyba jeszcze za wcześnie, to byś coś dostała? w sumie to nawet nie wiem, czy coś dają czy raczej kładą na obserwację?
 
Chrząszczyk, Ty się przestań martwić, tylko dbaj o siebie i ciesz się swoim stanem :)
wiesz ile kobiet Ci zazdrości, poczytaj na staraczkach.
Więc precz zmartwienia, szyjka pod kontrolą, skurcze pewnie też :)
Zresztą, jakbyś miała skurcze przepowiadające, a na to chyba jeszcze za wcześnie, to byś coś dostała? w sumie to nawet nie wiem, czy coś dają czy raczej kładą na obserwację?
No co Ty?... te skurcze przepowiadajace to tak zaczynają się około 20 tc, po 20tc. Macica jak to lekarz nazwał trenuję przed porodem. One nie są bolesne tylko napina się czy twardnieje brzuch. Mam je jak za dużo chodzę ale u mnie to za dużo, to wystarczy przejsc galerie handlowa wzdluz i wszerz i wystarczy już się napinam. Wiem, wiem co dzieje się na staraczkach...ale mimo wszystko człowiek lubi się troszkę po martwić, pozrzedzic[emoji38]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witajcie, jestem tu nowa. Miesiąc temu okazało się, ze jestem w ciąży. To początek więc zdaję sobie sprawę, że może być jeszcze różnie. Ciąża nie była planowana. Dwa lata temu poroniłam i od tamtej pory zamknęliśmy już temat aż tu taka niespodzianka. Z jednej strony przepełnia mnie radość a z drugiej cała się trzęsę czy znowu nie poronię, a jeśli nie to czy dziecko będzie zdrowe. Obawiam się też reakcji otoczenia chociaż pewnie tym najmniej powinnam sobie zawracać głowę.

Witaj Carmen :) Gratuluję ciąży :) W naszym wieku niestety łatwiej o poronienia, nie mamy na to wpływu:( Kiedy byłam w 7 tygodniu i serduszko naszej małej już biło mój lekarz nie założył mi karty ciąży żeby nie zapeszyć bo jak powiedział już nie raz założył zbyt szybko... kazał mi przyjść za dwa tygodnie ale w dniu planowanej wizyty trafiłam do szpitala z ogromnym krwiakiem i zagrażającym poronieniem :( teraz jest już dobrze i zaczynamy już 20 tydzień :) Staraj się myśleć pozytywnie, że tym razem będzie dobrze:) Trzymamy kciuki za Ciebie i maleństwo:) A reakcja otoczenia? Czasy się zmieniają, dzisiaj macierzyństwo po 40 nie wzbudza już takich kontrowersji, a zresztą to Twoje życie i nikomu nic do tego! Z mojego otoczenia nikogo nie zdziwiło że po 40 zaplanowałam sobie ciążę i wszyscy cieszą się razem z nami :) A jeśli chodzi o to czy dziecko będzie zdrowe są teraz testy nieinwazyjne, kiedyś nie było takich możliwości.Głowa do góry ;)
 
Witajcie dziewczyny. Po czterdziestce rodzi się zdrowe dzieci, popatrzcie chociażby na ostatnie kilka dzieciaczków, które się urodziły w tym wątku łącznie z moją Magdaleną. Dziewczyny dużo młodsze mają znacznie większe kłopoty niż my. Mój mąż się śmieje, że mój organizm jest stary i przetestowany dlatego młoda przez całą ciążę rozwijała się książkowo :).
Anika, zanim się obejrzysz a będziesz tulić maleństwo.
 
Cześć dziewczyny ,mam na imię Malak i mam no .....za miesiąc 40.ja właśnie podjęłam starania o dzidzie, zrobiłam wszystkie badania od 3 miesięcy regularnie zażywam kwas foliowy 800mg.Mam 3 młodzieży w domku (21,16,10)i właśnie stwierdziliśmy z mezem, że chcemy jeszcze małego berbeciapozdrawiam wszystkie oczekujące ,świeżo upieczone i starsze stażem. Trzymajcie kciuki
 
Robiłam przede wszystkim prolaktyne,hormony tarczycy,lekarz powiedział że jeśli jeszcze przez 8 miesięcy nie zajde w ciaze przepisze hormony wspomagające ,ale powiedział też że mogę spodziewać się bliźniąt......no było by przecudownie
 
reklama
Ja jutro dziewczynki ide do szpitala na dozylne podanie zelaza i juz tam zostaje do cesarki, prawdopodobnie za tydzien. Zaczynam 36 tydzien. Nie ukrywam, ze sie boje i reakcji na zelazo i cc. Odezwe sie ze szpitala. Chlopcy juz na szczescie duzi 2700 i 2500.
 
Do góry