reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Witam. Po długiej nieobecności postanowiłam wpaść tu ponownie. Cieszę się dziewczyny, że wątek żyje! Co prawda, moje maleństwo skończyło już 14 miesięcy, ale fajnie tak poczytać o "młodych" mamach w ciąży i tych co jeszcze się starają. Jeśli chodzi o zdrowe dziecko kobiety po 40 to moje jest tego przykładem. Miałam 41 lat jak urodziłam zdrowego 3 syna a cała ciąża przebiegała bez najmniejszych problemów. Nieraz muszę tłumaczyć, że mały to mój syn a nie syn mojego najstarszego (21 lat), ale się nie przejmuję, jestem szczęśliwa. To tak na pokrzepienie dla tych starających! A cha i maluch był nie planowany, chociaż mówią że w naszym wieku już tak trudno zajść w ciążę. Pozdrawiam starające się mamuśki, próbujcie bo warto - fantastyczna sprawa być matką w tym wieku, mimo, że czasem sił już brak.
 
reklama
Witaj Betta:) Moja córka też ma 21 lat, a druga jeszcze w brzuszku :) Oczywiście, że kobiety po 40 rodzą zdrowe dzieci, a jeśli chodzi o zajście w ciążę to myślę, że to sprawa indywidualna, niektórym łatwo to przychodzi, inne muszą się trochę postarać;) Macierzyństwo w tym wieku to niewątpliwie cudowna sprawa choć nie ukrywam, że mam pewne obawy czy sprawdzę się w roli matki.
 
Anika076 jasne, że się sprawdzisz. To jest jak jazda na rowerze - nigdy nie zapominasz. Ja też się bałam, że już nie będę pamiętać jak zajmować się noworodkiem (średni syn ma 16 lat) do czasu kiedy wzięłam moje maleństwo na ręce :)
 
Cześć kochane tak sobie dumam.....a może moje jajeczka już się "wyczerpały?" Nie chce tak myśleć wogole to wpadam w jakąś paranoja zważywszy,że kolejna koleżanka wysłała mi zdjęcie swojego nowonarodzonego dzidziusia.Nikomu nie mówimy o naszych planach ponieważ od początku spotkaliśmy się z nieprzyjemnym komentarzami typu ...w tym wieku czeka się już na wnuki a nie na kolejną ciążę. Przykre,dlatego tym bardziej dziękuję za wasze ogromne wsparcie i cieszę się że znalazłam to forum.
 
Malak to tak jak ja tylko ze ja 42 (to dopiero wiek),ostatnio bedac na imprezie zagadnelam o ciazy,zdziwienie jak chole........Babcia bedziesz za niedlugo uslyszalam.Naprawde fajnie sie czyta i pisze ,wowczas nie czuje sie czlowiek tak samotny
 
@Malak, @Maja75 -babcia???? Lekka przesada.[emoji6]Nie łamać się dziewczyny i nie słuchać takich glupot. Chyba znalazłyscie się w towarzystwie troglodytow. Kto to widział babcie 39- 42 latke? Chyba wiele lat wstecz. Mam 40 lat i nie widze zdziwienia na twarzach ludzi na mój widok kiedy przemykam po ulicach z brzuchem wiec nie sądzę żeby widzieli we mnie potencjalna babcie. Moja córka ma 21 lat i jakoś nie pali się do macierzyństwa. Mam kuzynów w wieku chwilkę przed 30 tez jeszcze bezdzietnych. Ta granica juz dawno się przesunęła.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
No, ja mam koleżankę, która w wieku 37 lat została babcią. Ale ona sama urodziła jak miała 17. Mam syna 21 letniego i nie bardzo widzę go w roli ojca, ale teoretycznie mógłby nim być. Dobrze, że teraz młodzi nie spieszą się z dziećmi. Jednak i tak czasem muszę się tłumaczyć, że to mój maluch a nie syna. Ludzi się nie zmieni, szczególnie starszych. Chociaż młode matki też dziwnie patrzą. Ja też z tych co uważają, że ciąża to do 30, potem to za późno. Ostatnio jednak zmieniłam zdanie;)
 
No, ja mam koleżankę, która w wieku 37 lat została babcią. Ale ona sama urodziła jak miała 17. Mam syna 21 letniego i nie bardzo widzę go w roli ojca, ale teoretycznie mógłby nim być. Dobrze, że teraz młodzi nie spieszą się z dziećmi. Jednak i tak czasem muszę się tłumaczyć, że to mój maluch a nie syna. Ludzi się nie zmieni, szczególnie starszych. Chociaż młode matki też dziwnie patrzą. Ja też z tych co uważają, że ciąża to do 30, potem to za późno. Ostatnio jednak zmieniłam zdanie;)
Wierze Ci @BETTA. No wiec jej dziecie podtrzymuje tradycje rodzinna i również ma wcześnie dziecko, bo wychodzi, że około 20[emoji4]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny mam zapytanie jestem teraz w fazie jajeczkowania właściwie to z moich obliczeń wychodzi ze od wczoraj wchodzę w tzw okres suchy czyli niepłodności ale....niewiem co jest strasznie boli mnie lewy jajnik i dół brzucha czy któraś z was tak miała? a może poprostu dni plodne mi się przesunięty?
 
reklama
Do góry