reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Czesc, chcialam sie przywitac, mam juz 42 latka, dwojke dzieci na stanie (corki) i zamarzyl nam sie z mezem synek. Starania troche trwaly ale sie udalo. I bedzie synek, a nawet dwoch :D. Jestem juz w 7 miesiacu i odliczam dni, tak mi juz ciezko.
Pozdrawiam was wszystkie a starajacym sie zycze wytrwalosci!
 
Czesc, chcialam sie przywitac, mam juz 42 latka, dwojke dzieci na stanie (corki) i zamarzyl nam sie z mezem synek. Starania troche trwaly ale sie udalo. I bedzie synek, a nawet dwoch :D. Jestem juz w 7 miesiacu i odliczam dni, tak mi juz ciezko.
Pozdrawiam was wszystkie a starajacym sie zycze wytrwalosci!
W takim razie podwojne gratulacje!

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
chrząszczyk witaj :) pewnie że przyjmiemy - czym nas więcej tym weselej ;) życzę nuuudnej ciąży :)

znadziejami trzymam kciuki za zabieg! super by było gdyby udało się jak najszybciej, ale rozumiem że w ramach nfz robisz?

Agu76 "przetrwalnik" rozbawił mnie do łez :D ale to chyba najbardziej trafne określenie na nasze samopoczucie na tej ostatniej prostej ;) ja mimo tego, że staram się być na maksa aktywna to też zaczynam odczuwać już wszystkie te nieprzyjemne dolegliwości :dry:
no nic... oby przetrwać jeszcze tydzień,potem jest szansa że będzie "z górki" ;)
...a kwaśne jabłka - pyyyyyychota :D

Anika076 trzymam kciuki za testy! co do cc to teoretycznie nie możemy same sobie wybierać... :dry: generalnie do cc potrzebne są wskazania, z tym że wiek nie jest niestety jednym z nich ;) może to być np. pierwsze cc, cukrzyca ciążowa, duża waga dziecka lub brzuszek dziecka większy od główki etc... u mnie nie ma żadnego wskazania i w sumie przyznam się, że jeśli mi się uda to tylko dzięki znajomej położnej... :) nawet duża waga bąbla (obstawiają min. 4200g) nie jest wskazaniem w moim przypadku, bo poprzednio rodziłam sn córę 4100g :dry:
...no i zależy też na jakiego lekarza trafisz ;)

Czesc, chcialam sie przywitac, mam juz 42 latka, dwojke dzieci na stanie (corki) i zamarzyl nam sie z mezem synek. Starania troche trwaly ale sie udalo. I bedzie synek, a nawet dwoch :D. Jestem juz w 7 miesiacu i odliczam dni, tak mi juz ciezko.
Pozdrawiam was wszystkie a starajacym sie zycze wytrwalosci!
witaj :) super, gratulacje! :D kiedy rodzisz?
 
Czesc, chcialam sie przywitac, mam juz 42 latka, dwojke dzieci na stanie (corki) i zamarzyl nam sie z mezem synek. Starania troche trwaly ale sie udalo. I bedzie synek, a nawet dwoch :D. Jestem juz w 7 miesiacu i odliczam dni, tak mi juz ciezko.
Pozdrawiam was wszystkie a starajacym sie zycze wytrwalosci!
Podwójne gratulacje!! :) Dwóch chłopców to dopiero wyzwanie:);)
 
chrząszczyk witaj :) pewnie że przyjmiemy - czym nas więcej tym weselej ;) życzę nuuudnej ciąży :)

znadziejami trzymam kciuki za zabieg! super by było gdyby udało się jak najszybciej, ale rozumiem że w ramach nfz robisz?

Agu76 "przetrwalnik" rozbawił mnie do łez :D ale to chyba najbardziej trafne określenie na nasze samopoczucie na tej ostatniej prostej ;) ja mimo tego, że staram się być na maksa aktywna to też zaczynam odczuwać już wszystkie te nieprzyjemne dolegliwości :dry:
no nic... oby przetrwać jeszcze tydzień,potem jest szansa że będzie "z górki" ;)
...a kwaśne jabłka - pyyyyyychota :D

Anika076 trzymam kciuki za testy! co do cc to teoretycznie nie możemy same sobie wybierać... :dry: generalnie do cc potrzebne są wskazania, z tym że wiek nie jest niestety jednym z nich ;) może to być np. pierwsze cc, cukrzyca ciążowa, duża waga dziecka lub brzuszek dziecka większy od główki etc... u mnie nie ma żadnego wskazania i w sumie przyznam się, że jeśli mi się uda to tylko dzięki znajomej położnej... :) nawet duża waga bąbla (obstawiają min. 4200g) nie jest wskazaniem w moim przypadku, bo poprzednio rodziłam sn córę 4100g :dry:
...no i zależy też na jakiego lekarza trafisz ;)


witaj :) super, gratulacje! :D kiedy rodzisz?

Termin mam na polowe listopads, ale nie wyobrazam sobie donosic do tego terminu. Brzuch jest ogromny, a ja mala. Ledwo sie turlam. Obcy ludzie jak mnie widza pytaja - czy to juz? A to jeszcze 2,5 miesiaca....
Marzy mi sie cessrka i to w polowie pazdziernika :) ale jesli dzieci uloza sie glowkowo to nie mam wskazan do cc i to mnie bardzo martwi. Nie mam zadnych znajomosci a ani wiek, ani blizniaki same w sobie nie sa wskazaniem do cc tak mnie wlasnie ostatnio uswiadomil moj lekarz :(
 
znadziejami trzymam kciuki za zabieg! super by było gdyby udało się jak najszybciej, ale rozumiem że w ramach nfz robisz?
Pitu-pitu niestety nie w ramach NFZ mogłam być operowana już w lipcu, ale zdecydowałam się na zabieg jesienią i to ze względu na te upały i muszę wszystko w pracy załatwić, bo na tą chwilę nie mam zastępstwa:/ a na taki zabieg w naszym kraju balabym się iść na NFZ bo nie wiadomo czy nie obudzialabym się bez macicy, u nas lekarzą nie chce się wycinać mieśniaków wolą wszystko razem. Niestety mimo 40 lat mi macica jest jeszcze potrzebna i mam zapewnienie, że po 3 miesiącach od zabiegu będę mogła się starać o dziecko. Trudno kasę trzeba wydać, ale myślę że na dobry cel i przede wszystkim rezultat ;-)
 
reklama
znadziejami zgadzam się z Tobą, trzeba wybrać najbezpieczniejszą opcję, nawet jeśli wiąże się to z kosztami
Mamciachlopcow witaj :D ależ u nas wysyp ostatnio. Super. Co do cc nie wiedziałam, że ciąża bliźniacza nie jest wskazaniem do cc.

Moje cc już ustalone, 6.09 czyli w przyszłą środę powitamy naszą Magdalenę :) wczoraj ostatnia wizyta u gina. Dał skierowanie do szpitala, przy okazji badania okazało się, że mam cienką bliznę po poprzednim cc, co jest dodatkowym wskazaniem do kolejnego, zatem u mnie przesądzone, nawet jak przed środą rozpocznie się akcja porodowa to ją lekarze zakończą cc. Trochę przeraża mnie myśl o bólu po cięciu. Pionizacja to jest jakaś masakra. No ale nic juz na to nie poradzę. Na szczęście ostatnie wyniki badań są super, anemia nie wróciła, cukry unormowane, nic tylko rodzić :D
 
Do góry