reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Wpadam na chwilkę.....
Byłam dziś w Lidlu i donoszę jak któraś mamusia zainteresowana to są fajne rajtuzki dla maluszków, dobrej jakości takie grubsze po 9 zł, wzięłam młodej bo ubieram ją na dzień właśnie w rajtuzki, są jeszcze bodziaki z długim rękawkiem i takie grubsze polarkowe piżamko - dresiki, niegłupie, tego akurat nie brałam, ale ogólnie rzeczy z Lidla są w całkiem fajnej jakości i przystępnej cenie, więc może któraś mama się skusi.
No to buziole i do jutra, miłej i przespanej nocki!!!
A TY Aniu nie imprezuj do rana, najwyżej do pólnocy:rofl2:
 
Cześć dziewczęta :)
Aniu 100 lat, 100 lat niech żyje żyje nam :):):) Wszystkiego najlepszego no i bezbolesnego porodu oczywiscie.
Doła jakiegoś podłapałam czy co? Nawet do kompa nie chce mi się zaglądać - tylko dziecko i podsypiam i dziecko i podsypiam i coś zjem i sprzątnę i dziecko... Kocham tą naszą Minimini do szaleństwa tylko ostatnio nic innego nie robię tylko ją kocham. Muszę na jakieś zakupy się udać albo do kina.
A co do Lidla to potwierdzam, też tam kupuję czasem, ubranka są z fajnej bawełny, teraz kupiłam bodziaki - oczywiście w ramach miłości do bobaska :).

Buziaki i dobrej nocki
 
Basiu ale z Twoją Młoda do Kochania zostają Twoi rodzice ... i możesz nawet gdzieś z M. wyskoczyć a u nas ... echhhh ...
Lidla mam za daleko jeszcze jak jest śnieg to już w ogóle odpada taki spacer ... ja kocham Biedronkę i łososia którego tam nabywam :-D i Młody tez łososia kocha :-D
 
Zoyka, to na pewno przejściowe, zresztą nie jest tak źle, tylko czasem tak czarni wszystko się widzi. Jak jestem niewyspana i długo sama z dzieciakiem to mi się czasem tak robi.
Misiu, ja wiem, nawet ostatnio wychodziliśmy na kolację. Co nie zmienia faktu, że całymi dniami rozmawiam z niemowlaczkiem - kochanym, uroczym, ale mało kumatym jednak ;) Przeważnie jest ok, tylko czasem dół mi wyskakuje. Ale przechodzi :) A Ty Biedronkę kochasz powiadasz? ;)
Np teraz od godziny gadamy z Bertem z Ulicy Sezamkowej - polubiła go młodzież :)
 
O 6 rano od godziny gadasz z Bertem powiadasz?? No nie zazdroszczę, ale moja młoda też coś ostatnio nie za dobrze śpi, nie wiem może kolejny skok rozwojowy się zbliża, a może to jeszcze co innego...
Basiu tez tak czasem mam, zależy jaki dzień, ale ogólnie musimy walczyć z tym marazmem.
Biedronka nie jest zła, tylko ja mam blisko do takiej ze schodami, a taka bez jest trochę daleko.
U nas znowu śniegu dowaliło, chodniki nieodśnieżone za bardzo, nie wiem jak spacer zaliczymy...młoda jak się nie wyśpi za dnia na spacerze to jest tragiczna:baffled:

Edit: sprawdziłąm wykres skoków rozwojowych no i własnie mamy taki u nas , Paci leci 12 tydzień, no cóż musimy to jakoś przetrwać.

A poza tym zauważyłam, że tak się już wygina leżąc na plecach, że lada chwila zacznie mi się przewracać na brzuch, po prostu robi prawie mostek, Basiu a jak Twoja Karolinka w tym temacie??
 
Ostatnia edycja:
No widzisz a my sami z m. wyszlismy ostatnio w sierpniu
:-( bo nie ma nam kto zostać z Młodym :-(
Młody noce przesypia ale w dzień drzemka 30 minut do godziny i pełna aktywność ... masakra ... gdzie te czasy kiedy jadł :-D walił kupiszony i spał :-D
a TV nie oglądamy :-D nic a nic
No ja mam najbliżej Biedronke właśnie i to bez schodów :-) potem tesco małe ... 2 sklepy społem
no i lidla ...
U nas też sypie, chodniki na 100% w śniegu ... a Młody na spacerze woli podziwiać widoki niż spać :-( no ale lepiej je znów ...
mam dwa pytania z serii głupich:
1/ czy dynię można mrozić ?? surową / mus z dyni ????
2/ obcina się takiemu dziecku włosy ??
 
Ostatnia edycja:
Majuska, nasze Minimini od dłuższego czasu dzień zaczyna o 4 nad ranem, dzisiaj 5 to wyjątek, wczoraj 3 też wyjątek. No a w związku z tym, że że o tej porze zaczyna dzień to po jedzeniu ze dwie godziny brykanka są. No i potem godzina, dwie snu i dalej brykanko. Mam nadzieję, że jej się przestawi, bo jak pójdę do pracy to nie wydolę. A kładziemy ją zazwyczaj o 20.00 - 20.30. Wczoraj 21.30, bo coś jej się przestawiło.
W temacie przewracania to na razie z plecków na boczek śmiga a ostatnim jej hobby jest podnoszenie się. Mam wrażenia, że pewnego razu wstanie i pójdzie:-D No i dzisiaj zauważyłam, że z brzuszka może zacznie się na plecki przewracać, bo na jednej rączce się podniosła - jeszcze trochę i by myknęła.
U nas zakupy robi głównie P, piszę mu listę, on uzupełnia jak mu coś do głowy wpadnie - jemu poręczniej. Ja w naszym warzywniaczku najwyżej, albo prasę w takim jednym. W Lidlu dużo kupujemy - wygodnie i nie najgorsza jakość, jakiś czas temu się przekonaliśmy :)
Misiu, mrozić pewnie można, ale np mój tata, który jest z gatunku mężczyzn gotujących, niedawno ze wsi przywiózł jabłka, marchewkę i dynię właśnie takie bez nawozów i on to zapasteryzował - pokrojone w kosteczkę, a jak będę chciała dać dziecku, otworzę słoiczek, blenderem śmignę i już. A co do obcinania to całkiem nie wiem - ja patrząc na nasze Minimini jakoś nie boję się tego tematu - pewnie nieprędko będę miała taki problem:-D Dziecko prawie jak Kojak, tylko lizak do ręki i nie odróżni się:-D
 
reklama
mam dwa pytania z serii głupich:
1/ czy dynię można mrozić ?? surową / mus z dyni ????
2/ obcina się takiemu dziecku włosy ??

:-D:-DMisia może załóż osobne wątki:-D:-D
ale na poważnie to o dyni nic nie wiem, a jeżeli chodzi o obcinanie włosków, to wydaje mi się, że niekoniecznie, no chyba , że młody ma tak bujną czuprynę, że opada mu na oczy i przeszkadza w poznawaniu świata, z tego co pamiętam to ja swoim długo, długo nie obcinałam.
 
Do góry