reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
@nejla udalo sie cos znalezc
Z tego co jest napisane na ich stronie wynika, ze wszystkie screening testy robią za free. Tyle, ze oni nie podają nazw tych testów. Opisują coś tam ale nie wiem czy tyczy się to pappy czy innego testu. Tak czy inaczej wynika z tego, ze trzeba o te testy , nawet te podstawowe poprosić. Jeśli tego nie zrobisz to nic nie zrobią. Wychodzi tez na to, ze sama muszę jednak zgłosić się znowu do szpitala , by umówić następne usg . Chyba się nie przyzwyczaję do tego systemu. W pl byłam całkowicie zaopiekowana przez cała ciąże. A tu lipa. Gdybym tak miała kasę jak nie mam , to poszłabym prywatnie do polskiego gin prowadzić ciąże.
 
Z tego co jest napisane na ich stronie wynika, ze wszystkie screening testy robią za free. Tyle, ze oni nie podają nazw tych testów. Opisują coś tam ale nie wiem czy tyczy się to pappy czy innego testu. Tak czy inaczej wynika z tego, ze trzeba o te testy , nawet te podstawowe poprosić. Jeśli tego nie zrobisz to nic nie zrobią. Wychodzi tez na to, ze sama muszę jednak zgłosić się znowu do szpitala , by umówić następne usg . Chyba się nie przyzwyczaję do tego systemu. W pl byłam całkowicie zaopiekowana przez cała ciąże. A tu lipa. Gdybym tak miała kasę jak nie mam , to poszłabym prywatnie do polskiego gin prowadzić ciąże.
Myslalam, ze bedzie ciut wiecej konkretow.
Unas bylam umawiana na wizycie na kolejna. Z reguly jak maja obawy I podejrzenia, ze z ciaza jest cos nie tak to robia usg.
Ja mialam na kazdej. A kolezanka na co drugiej. Sierpien prawie caly przelezalam na patologi ciazy... pisali albo dzwonil (to czesciej), ze mam sie stawicw szpitalu na oddzial.
Jak juz trafisz na lekarza to jest ok. Jak juz wiedza, na co jestes chora I trafisz do odpowiedniego lekarza "glownego" to sa profesjonalisci... tylko, zeby cie tu zdiagnozowali 😅
Chyba nie ma innego wyjscia jak dzwonic do szpitala I poloznej ....
 
Dokładnie. Jak już wydostaniesz się na ten wyższy poziom niż GP , to jest super . GP to porażka 😬
Tu w uk usg miałaś na każdej wizycie? ciąże prowadził Ci lekarz?
 
Dokładnie. Jak już wydostaniesz się na ten wyższy poziom niż GP , to jest super . GP to porażka 😬
Tu w uk usg miałaś na każdej wizycie? ciąże prowadził Ci lekarz?
W irlandii. I mnie tak bylo, poniewaz trafilam pod ich opieke na poczatku 7 miesiaca. Moje dziecko mialo napierwszym usg wymiary (ponoc ksiazkowe) jak u dziecka o miesiąc starszego.
Poza tym dzidzia byla duza. Nie bylo mozliwosci wyciagniecia dokumentacji usg z I trymestru. Wiec U GP mialam tylko 2 wizyty (liczac tapierwsza rejestracyjna) A pozniej tylko w szpitalu. Wizyty byly co 2 tygodnie I na kazdej bylo usg. W sierpniu bylam dwa razy na patologi ciazy. Wtedy mialam ktg 2 razy dziwnie, odsluch co 3 godziny
 
Dokładnie. Jak już wydostaniesz się na ten wyższy poziom niż GP , to jest super . GP to porażka 😬
Tu w uk usg miałaś na każdej wizycie? ciąże prowadził Ci lekarz?
Lekarz za wsze prowadzi tylko nie zawsze sie pojawia... spotkanie sa z polozna a usg robi z reguly technik. Jezeli pojawiaja sie jakies watpliwosci, jezeli czegos technik nie jest pewnien (wtedy przychodzi drugi technik robi kolejne usg) I jak trzeba zjawic sie lekarz, ktory jest twoim prowadzacym I on robi usg.
Jezeli bedzie sie dzielic cos co bedzie wymagalo aby ginekolog sie pojawil to on sie pojawi I zadziala. Spokojnie. Jezeli nie bedzie sam wiedzial co najlepiej zrobic.bedzie sie konsultowal. Z reguly w ten sam dzien... u mnie tak bylo w dzien cesarki, usg zrobil mi lekarz prowadzacy. Poprosil aby poczekac. Poszedl sie skonsultowac z.innym lekarzem po mniej wiecej 15 minutach wrocil I oznajmil, ze dzis zrobi juz CC.
Pozniej juz caly czas bylam pod ktg podpieta az do wyjscia do sail. Wszystko przebieglo szybko I profesjonalnie.
 
No właśnie. Jak się już trafi na poziom szpitalny to jest git. Masz dostęp do specjalistów , czuć , ze dbają. Moja mama miała 2 razy operacje tu w uk. Świetna opieka, fantastyczni specjaliści - nie można złego słowa powiedzieć. Ciekawe czy jak zadzwonię prosto do szpitala , to mnie umówią na to usg czy będę musiała przejść przez położna najpierw . Jutro dzwonię.
Dxiekuje @doublimam 🌸
 
reklama
No właśnie. Jak się już trafi na poziom szpitalny to jest git. Masz dostęp do specjalistów , czuć , ze dbają. Moja mama miała 2 razy operacje tu w uk. Świetna opieka, fantastyczni specjaliści - nie można złego słowa powiedzieć. Ciekawe czy jak zadzwonię prosto do szpitala , to mnie umówią na to usg czy będę musiała przejść przez położna najpierw . Jutro dzwonię.
Dxiekuje @doublimam 🌸
Nie ma za co :) dzwon bedzie dobrze ;) najwyzej polozna znowu cie postraszy, ze przyjdzie do Ciebie na kawe ;)
 
Do góry