reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Nie wiem czemu tak długo, byłam pewna że to wszystko idzie trochę szybciej ale znajoma mowila że ona dostała info że wynik NIPT jest 6-10dni roboczych. Trochę mnie załamała ta poradnia genetyczna bo termin będę miała w 20tc i to sama konsultacja na razie. Boję się tego że badania i kolejne wyniki potwierdzają ZD i już nic nie będę mogła nawet myśleć co dalej...
Dzisiaj mąż jedzie do jeszcze jednej poradni genetycznej spróbować zrobić szybszy termin. Nie chce dzwonić bo wiadomo że inaczej telefonicznie inaczej twarzą w twarz. Co najdziwniejsze dla mnie w tej klinice co mam już termin w recepcji babka stwierdziła że wynik 1:272 to nie jest zły wynik.
Niby nie aż taki zły, ale do amnio się kwalifikuje bo o ile dobrze pamiętam od 1:300, a to badanie wykonuje się też do któregoś tygodnia, ja miałam w 17
 
reklama
Też uważam że ten wynik nie jest aż taki bardzo zły. Pewnie, że lepiej mieć np. 1:4000, ale są też dziewczyny, co po pappie mają np. 1:30 i też rodzą zdrowe dzieci. U Ciebie ten wynik mówi, że na 272 takie wyniki, tylko jedno dziecko urodzi się chore, pozostałe będą zdrowe. Pewnie, że Twoje dziecko może być tym jednym, ale może być też jednym z tych 271 zdrowych. Oby tak było!
 
Też uważam że ten wynik nie jest aż taki bardzo zły. Pewnie, że lepiej mieć np. 1:4000, ale są też dziewczyny, co po pappie mają np. 1:30 i też rodzą zdrowe dzieci. U Ciebie ten wynik mówi, że na 272 takie wyniki, tylko jedno dziecko urodzi się chore, pozostałe będą zdrowe. Pewnie, że Twoje dziecko może być tym jednym, ale może być też jednym z tych 271 zdrowych. Oby tak było!
Ja miałam 1:11 wyskoczyłam z butów jak to zobaczyłam, wiedziałam że wiek.. że rewelacji nie będzie ale mimo wszystko spodziewałam się lepszych wyników zwłaszcza że usg było dobre.
 
Też uważam że ten wynik nie jest aż taki bardzo zły. Pewnie, że lepiej mieć np. 1:4000, ale są też dziewczyny, co po pappie mają np. 1:30 i też rodzą zdrowe dzieci. U Ciebie ten wynik mówi, że na 272 takie wyniki, tylko jedno dziecko urodzi się chore, pozostałe będą zdrowe. Pewnie, że Twoje dziecko może być tym jednym, ale może być też jednym z tych 271 zdrowych. Oby tak było!
A jeśli mogę spytać jakie ty miałaś ryzyko z tych testów?
 
A jeśli mogę spytać jakie ty miałaś ryzyko z tych testów?

Ja po dobrym usg nie zdecydowałam się w ogóle na test pappa, bo bałam się, że tylko stresu się najem (mam 42 lata). Co prawda wiem, że USG nie daje 100 pewności, że dziecko zdrowe, ale wiem też, że z każdym kolejnym dobrym USG szansa na zdrowe dziecko jest coraz większa. Z drugiej strony wiem, że nawet dobre wyniki amnio (gdybym zrobiła) nie dają pewności, że dziecko nie będzie miało innych poważnych chorób. 6 lat temu w poprzedniej ciąży miałam bardzo dobre USG i pappa, a dziecko urodziło się z niewydolnością nerek i poważną wadą układu moczowego, miał morfologię na granicy funkcji życiowych, ledwo przeżył, groził mu worek i rurka do pęcherza, przeszedł kilka operacji zanim udało się co nieco ponaprawiać, teraz funkcjonuje dobrze, ale nadal nie wiadomo, czy w przyszłości nie czeka go przeszczep nerki. A w ciąży nic na to nie wskazywało i żadne Nifty czy nawet amnio by tego nie wykryło...
Ja wierzę, że u Ciebie będzie dobrze🙂i że ten Wasz wynik naprawdę nie jest bardzo zły.
 
Na Nipt, nie wiem czy to nie to samo 🙈 krew miałam pobraną we wtorek w tamtym tygodniu. Ale czym dłużej czekam tym bardziej się denerwuje dlaczego jeszcze ich nie ma. Dzisiaj już się zaczęłam zastanawiać czy próbka gdzieś po drodze nie zaginała 🤔
Kurczaki, to już ponad 10 dni roboczych minęło?
To badania robiłaś w Polsce czy mieszkasz za granicą ?
Ja robiłam w ten wtorek nifty ( to jest nipt ) i liczę, że we wtorek będę mieć wynik 🤷🏼‍♀️
 
reklama
Do góry