reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Kurcze a ja cały czas jednak myślę o tym amnio jeśli nawet ryzyko bedzie dużo niższe z NIPT. Wciąż chodzi za mną to co któraś z dziewczyn pisała że po transfuzji może zakłamać wynik. Dzisiaj myślałam że dostanę wyniki ale raczej muszę czekać do poniedziałku. To będzie baaardzo długi weekend 🤯
To czekanie to koszmar!
w poniedziałek czy dopiero we wtorek?
 
reklama
To czekanie to koszmar!
w poniedziałek czy dopiero we wtorek?
Wiesz co no wstępnie mówiła że może dzisiaj będą ale chyba raczej musze czekać do wtorku, przecież nie pracują w poniedziałek. Przez to wszystko ja nawet nie ogarnelam że jutro sklepy pozamykane, mama mnie oświeciła bo tak sie kurczowo trzymałam tego poniedziałku, że przecież poniedziałek to 3 maj 🤦‍♀️. Ale co zabawne lekarka sama mówiła że piątek albo poniedziałek. Dobrze że nie tylko ja mało rozgarnięta
 
Jeśli Nipt będzie negatywny, to nie robię amino.
w moim przypadku ryzyko zd jest mniejsze niż poronienia po Ew amino.
ja ribilam sanco chociaz mialam dobre usg i niedowierzalam i chciałam amnio .Lekarz mnie opieprzyl ze majac macice miesniakowata mialam wieksxe ryzyko poronienia .Powiedxial nam wreszcie zaczac sie cies,yc a nie grzebac .Mowi jesxcze ze teraz np.sie szaleje bo sie chce wiedzieć, a w życiu roznie bywa i zawsze można zachorowac.Tez mi bylo ciezko uwierzyc i zawsze chcialam wiedxiec.18 lat temu mialam ciążę wzorowa ,a prxy porodxie niedotlenienie no i wiwczas lekarz powiexzial ze pani bedzie mogla odetchnac jak to dxiecko zacznie chodxic i mowic .Wiem fajnie mo to wsxystko terax pisac ale swoje tez przeszlam i jestem niedowiarkiwm juz tu kiedys tuto pisalam
 
Jeśli Nipt będzie negatywny, to nie robię amino.
w moim przypadku ryzyko zd jest mniejsze niż poronienia po Ew amino.
W sumie ty masz bardzo niskie ryzyko ZD. Ja jestem w tej grupie gdzie zalecają amnio 😔 także myślę że nawet jeśli wyniki NIPT wyjdą dobre to i tak będę miała robioną. No i szczególnie że po tej transfuzji to i tak nie wiadomo czy wynik nie będzie mocno przekłamany.
 
W sumie ty masz bardzo niskie ryzyko ZD. Ja jestem w tej grupie gdzie zalecają amnio 😔 także myślę że nawet jeśli wyniki NIPT wyjdą dobre to i tak będę miała robioną. No i szczególnie że po tej transfuzji to i tak nie wiadomo czy wynik nie będzie mocno przekłamany.
Ja również podjęłabym ryzyko i zrobiła amino w Twoim przypadku💪🏽
bedzie dobrze 🤗
 
reklama
Nie zrozum mnie zle, tylko jaki jest w tym wypadku sens robienia poglebionej diagnostyki... Nigdy nie przewidzisz jak sie los potoczy. Moze byc dziecko zdrowe a porod ciezki i np porazenie.. Moga byc inne choroby ktore wyjda po ciazy. Nigdy do konca niczego nie przewidzisz ani nie bedziesz w pelni kontrolowac...
 
Do góry