reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Nie zrozum mnie zle, tylko jaki jest w tym wypadku sens robienia poglebionej diagnostyki... Nigdy nie przewidzisz jak sie los potoczy. Moze byc dziecko zdrowe a porod ciezki i np porazenie.. Moga byc inne choroby ktore wyjda po ciazy. Nigdy do konca niczego nie przewidzisz ani nie bedziesz w pelni kontrolowac...
To prawda.
Na razie Mysle pozytywnie.
 
reklama
Mysle, ze lepiej byc pezygotowanym na to co bedzie po porodzie. Niz ma nas czekac niespodzianka.
Rozumiem, ze te dodatkowe badania, ktore sie robi przy zwiekszonym ryzyku a polsce nie sa za darmo ?
Test typu Nipt jest platyny ok 2,5 tys pln. Amino przysługuje na NFZ kobietom po 35 rż pod warunkiem ,że są ku temu przesłanki.
 
Nie zrozum mnie zle, tylko jaki jest w tym wypadku sens robienia poglebionej diagnostyki... Nigdy nie przewidzisz jak sie los potoczy. Moze byc dziecko zdrowe a porod ciezki i np porazenie.. Moga byc inne choroby ktore wyjda po ciazy. Nigdy do konca niczego nie przewidzisz ani nie bedziesz w pelni kontrolowac...
Wszystkiego nie ale ja bym wolala przygotowac sie psychicznie do tego co zdianozowac sie da.
Nie myslalam o aborcji chociaz u nas jest legalna ale amnio pozwolilo mi sie uspokoic i zdecydowanie mniej sie bac.
Poza tym gdybym wiedziala o ewentualnych problemach szukalabym odpowiedniego szpitala , u nas szpital nie jest gotowy na wielkie problemy ale jest malo porodow, blisko domu, skrupulatni lekarze ,wiec normalnie bardzo mi pasowal.
Kazdy inaczej radzi sobie z sytuacja , ja nie mialam wskazan do amnio poza wiekiem , zrobilam i nie zaluje. Gdy bylam mlodsza zupelnie nie bralam jej pod uwage, chociaz ze srednim dzieckiem lekarz proponowal. Teraz czulam inaczej.
 
Nie dostaje powiadomień z tego wątku 😬
Jaki to jest niesamowity stres te wszystkie badania. Współczuje, ze właśnie przez to przychodzicie i współczuje tez sobie , bo to wszystko jeszcze przede mną. Sama nie wiem czy zrobię test pappa. On ma tyle złych opinii, ze naprawdę nie rozumiem dlaczego go się wykonuje. Skoro to statystyka , a zaleca się go kobietom po 35 rż , to prawdopodobieństwo , ze wyjdzie zle jest duże ze wzg właśnie na wiek. Nie ogarniam tematu ale bardzo chciałabym wiedzieć czy dziecko będzie zdrowe. Tyle, ze skoro Pappa często się myli , to może jednak z tych nie inwazyjnych lepiej od razu zrobić Nifty albo Sanco ( w sumie tez nie mogę doczytać się jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma 🤔)
Amino się boje. Poroniłam już tyle razy, ze jeśli te nieinwazyjne będą ok to nie zrobię. Ale jeśli będą zle to zrobię na pewno.
 
Nie dostaje powiadomień z tego wątku [emoji51]
Jaki to jest niesamowity stres te wszystkie badania. Współczuje, ze właśnie przez to przychodzicie i współczuje tez sobie , bo to wszystko jeszcze przede mną. Sama nie wiem czy zrobię test pappa. On ma tyle złych opinii, ze naprawdę nie rozumiem dlaczego go się wykonuje. Skoro to statystyka , a zaleca się go kobietom po 35 rż , to prawdopodobieństwo , ze wyjdzie zle jest duże ze wzg właśnie na wiek. Nie ogarniam tematu ale bardzo chciałabym wiedzieć czy dziecko będzie zdrowe. Tyle, ze skoro Pappa często się myli , to może jednak z tych nie inwazyjnych lepiej od razu zrobić Nifty albo Sanco ( w sumie tez nie mogę doczytać się jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma [emoji848])
Amino się boje. Poroniłam już tyle razy, ze jeśli te nieinwazyjne będą ok to nie zrobię. Ale jeśli będą zle to zrobię na pewno.
Nelja może zrób najpierw test pappa. Wiek o niczym nie przesądza. U mnie oprócz ciąży mocno obciążony wywiad, a test przeniósł mnie z grupy wysokiego ryzyka do niskiego. Też nie zrobiłabym amnio bo jestem po poronieniach i bałbym się kolejnego, albo sączących się wód. Jak USG wyjdzie źle i papa to wtedy warto sięgać po inne badania. To oczywiście moje zdanie. Dla mnie ważniejsze jest USG, ponieważ białko papa może wskazywać na inne problemy z ciąża nie koniecznie wady genetyczne. Jednak to tylko moje zdanie. Dobrze jest, kiedy każda z nas działa tak, by czuć względny spokój. Bo to, co ja robię nie musi być dla kogoś innego dobre.
 
reklama
Do góry