reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Dzidziuś jest zdrowy i poród bez problemu rozumiem?

Z tego co kojarzę , to u @_Katharsis_ to jest ryzyko skorygowane po badaniach pappa, teraz czeka na wyniki nifty. Miala obawy, co do wyniku nifty , bo jest 6 mcy po transfuzji krwi , lepiej jeśli sama wszystko opisze 🤗ja mogłam coś opatrznie zrozumieć 🤷🏼‍♀️
Wierze, że wszystko u nas będzie dobrze 🤩🤩
Wyniki sa dobre, genetyk tez nie miala zastrzezen. A co bedzie.... mam nadzieje ze wszystko jest i bedzie ok. Gin tez nie ma zastrzezen, mloda rosnie ładnie, wyniki w normie. Staram sie nie szukac powodów do zamartwiania. Dwie kreski na tescie i pierwsze mysli ja juz taka stara i co bedzie jesli... Teraz nie mysle juz. Bedzie co ma byc.
 
reklama
No ok, na amniopunkcje za wcześnie, dziwne dla mnie, że skoro wg niego źle to po co namawia na płatne skoro one nie mają wartości do ewentualnych dalszych działań. Dlaczego nie mówił o amniopunkcji?
Ona mówi jasno czy dziecko ma zd czy nie. Te testy dadzą 98 procent że zdrowe i człowiek dalej zostaje z tą wątpliwością... A te 2 procent?
Może to głupie ale ja bym się tego zaraz chwytała, tak samo w drugą stronę 🤦‍♀️
Bardzo Ci współczuję strachu, ja się bałam nawet nie robiąc pappa, chciałam amnio i chciałam pewność. Chciałam się uspokoić bądź przygotować bo do wyniku amnio naprawdę było mi ciężko, natłok myśli, strachu... Tak się nie da żyć.
Twoje wyniki naprawdę dają ogromne szanse, że dzidziuś jest zdrowy, lekarz bardzo nieprofesjonalnie się wyraził, naraził cie na dodatkowy stres.
 
Wyniki sa dobre, genetyk tez nie miala zastrzezen. A co bedzie.... mam nadzieje ze wszystko jest i bedzie ok. Gin tez nie ma zastrzezen, mloda rosnie ładnie, wyniki w normie. Staram sie nie szukac powodów do zamartwiania. Dwie kreski na tescie i pierwsze mysli ja juz taka stara i co bedzie jesli... Teraz nie mysle juz. Bedzie co ma byc.
Ja myślałam, że córeczka już na świecie 🌷💐
Wspaniałe, że wszystko dobrze ! Na kiedy termin macie ?

jutro mam konsultacje z genetykiem 💪🏽 oby powtórzyła, to co piszecie tu na grupie i rozwieje moje obawy 💁‍♀️ 🤗🤗
 
My podjęliśmy decyzję że niezależnie od wyniku NIPT i tak pójdziemy do genetyka i zrobimy amnio. Właśnie też że miałam transfuzje krwi a czytałam tutaj już że może mi zakłamać wynik. Teraz trochę żałuję że od razu nie nalegałam na skierowanie do genetyka... Teraz siedzę jak na szpilkach bo może dzisiaj będą, może poniedziałek... Ale żyje tylko tym. Wczoraj pisałam do znajomej która okazało się że miała wynik 1:21 ale po dobrym NIFTY nie robiła nic więcej (jeszcze nie urodziła). Ja jednak potrzebuje trochę więcej pewności niż kolejne statystyki
 
My podjęliśmy decyzję że niezależnie od wyniku NIPT i tak pójdziemy do genetyka i zrobimy amnio. Właśnie też że miałam transfuzje krwi a czytałam tutaj już że może mi zakłamać wynik. Teraz trochę żałuję że od razu nie nalegałam na skierowanie do genetyka... Teraz siedzę jak na szpilkach bo może dzisiaj będą, może poniedziałek... Ale żyje tylko tym. Wczoraj pisałam do znajomej która okazało się że miała wynik 1:21 ale po dobrym NIFTY nie robiła nic więcej (jeszcze nie urodziła). Ja jednak potrzebuje trochę więcej pewności niż kolejne statystyki
Jestem tego samego zdania co Ty, wole mieć pewność.
ja jestem po rozmowę z genetykiem, powiedziała że wyniki są ok ale dla spokoju zaleca zrobić podstawowe nipty, idę zrobić we wtorek. Potem 10 dni czekania i będę mieć 99,02 pewności…
 
reklama
Jeśli NIPT będą pozytywne to robię amino, jeśli negatywne to nie.
Kurcze a ja cały czas jednak myślę o tym amnio jeśli nawet ryzyko bedzie dużo niższe z NIPT. Wciąż chodzi za mną to co któraś z dziewczyn pisała że po transfuzji może zakłamać wynik. Dzisiaj myślałam że dostanę wyniki ale raczej muszę czekać do poniedziałku. To będzie baaardzo długi weekend 🤯
 
Do góry