reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

..to i ja się skromnie przywitam,jestem tutaj nowa,lat 42 nie posiadam dzieci, od grudnia staram się z partnerem o maluszka,poki co nadal bez rezultatu,dzisiaj w 18 dniu cyklu dostałam krwawienia,wiec na dniach umawiam się do lekarza,wierze że kiedyś się uda,a jak nie - to tak miało być,trzymam za Was wszystkie kciuki,za kreseczki i za szczęśliwe rozwiazania 😊
Witaj
trzymam kciuki za to żeby się udało... tym bardziej że starasz się o swoje pierwsze dzieciątko, jak ja. Powodzenia Kochana i bez panikowania.
A wszystkie wyniki masz z partnerem dobre?
 
reklama
Dziewczyny, czy któraś zna się na tych wynikach? Skorygowane ryzyko mam kiepskie, bo lekarz wpisał dane z USG które było kiepskie....

Nie do uwierzenia, ale dzisiaj NT wynosiło 1,8... Kość nosowa słabo widoczna, ale jest więc ja w ogóle zgłupiałam. Czy już się mogę cieszyć? Pewnie jeszcze nie. 3 grudnia mam amniopunkcję.
IMG_20191118_193831185.jpg
 
Dziewczyny, czy któraś zna się na tych wynikach? Skorygowane ryzyko mam kiepskie, bo lekarz wpisał dane z USG które było kiepskie....

Nie do uwierzenia, ale dzisiaj NT wynosiło 1,8... Kość nosowa słabo widoczna, ale jest więc ja w ogóle zgłupiałam. Czy już się mogę cieszyć? Pewnie jeszcze nie. 3 grudnia mam amniopunkcję. Zobacz załącznik 1047047
Ja bym rozwazyła Niftypro. Do grudnia miałabyś wynik.

Ja zrobilam badanie przed prenatalnymi bo z racji wieku wszystkie mamy wysokie ryzyko.
W statystyke pappy nie wierze, a aminopunkcji sie boje.. za dużo znam przypadkow gdzie niepotrzebnie była robiona A dzidzi zdrowej zaszkodziło.

Odpowiedź sobie może na podstawowe pytanie- co jeśli wynik sie potwierdzi. Bo to chyba pytanie zasadnicze -co z taką wiedzą zrobisz ?
Wybacz to co napisze ale tak tez ja zrobiłam. I dało mi siłę czekac ns wyniki.

Bo sa 2 opcje- usunięcie- wtedy amino potwierdza i pozwala zgodnie z prawem na to
Urodzenie dziecka nawet z wadą - wtedy amino bym nie ryzykowała bo mocno ingerujace badanie- często uszkadza środowisko dzidzi, i traci się maluszka.
 
Witam dziewczynki ponownie. Po ściągnięciu apki talk zginął mi wątek. Myślałam że nic nie piszecie hehe. W nocy nadrobilam 400 postów.
Wszystkie pozdrawiam cieplutko i kazda z osobna
Widzę że kilka nowych. Trzeba będzie liste zaktualizować i podepne sie pod post na samej górze edytujac go- żeby lista byla na biezaco
 
Będzie jeden gips mniej, bo ładnie stópki się korygują. Buziaki dla wszystkich i dziękuję za wsparcie. Zobaczcie ciotki jaki jestem już duży. Ważę już 3700
Cudowny [emoji7][emoji7][emoji7] gratuluje Zojka [emoji8][emoji8][emoji8] cudowny mężczyzna
 
Dziewczyny, czy któraś zna się na tych wynikach? Skorygowane ryzyko mam kiepskie, bo lekarz wpisał dane z USG które było kiepskie....

Nie do uwierzenia, ale dzisiaj NT wynosiło 1,8... Kość nosowa słabo widoczna, ale jest więc ja w ogóle zgłupiałam. Czy już się mogę cieszyć? Pewnie jeszcze nie. 3 grudnia mam amniopunkcję. Zobacz załącznik 1047047
A co do wyników to podstawowe jest - wyjściowe czyli na podstawie wywiadu i wieku - ryzyko.
Skorygowane po usg i pappy.
Rok walkowalam temat by sie przygotować. Stad tez ja poleciałam odrazu na to niftypro
 
Ja bym rozwazyła Niftypro. Do grudnia miałabyś wynik.

Ja zrobilam badanie przed prenatalnymi bo z racji wieku wszystkie mamy wysokie ryzyko.
W statystyke pappy nie wierze, a aminopunkcji sie boje.. za dużo znam przypadkow gdzie niepotrzebnie była robiona A dzidzi zdrowej zaszkodziło.

Odpowiedź sobie może na podstawowe pytanie- co jeśli wynik sie potwierdzi. Bo to chyba pytanie zasadnicze -co z taką wiedzą zrobisz ?
Wybacz to co napisze ale tak tez ja zrobiłam. I dało mi siłę czekac ns wyniki.

Bo sa 2 opcje- usunięcie- wtedy amino potwierdza i pozwala zgodnie z prawem na to
Urodzenie dziecka nawet z wadą - wtedy amino bym nie ryzykowała bo mocno ingerujace badanie- często uszkadza środowisko dzidzi, i traci się maluszka.
Będę robić amiopunkcję, fish 650 zł, wynik podejrzewanej u mnie wady do tygodnia. Decyzję już dawno podjęłam...
 
Dziewczyny, czy któraś zna się na tych wynikach? Skorygowane ryzyko mam kiepskie, bo lekarz wpisał dane z USG które było kiepskie....

Nie do uwierzenia, ale dzisiaj NT wynosiło 1,8... Kość nosowa słabo widoczna, ale jest więc ja w ogóle zgłupiałam. Czy już się mogę cieszyć? Pewnie jeszcze nie. 3 grudnia mam amniopunkcję. Zobacz załącznik 1047047
Ile miał crl dzis ?
 
reklama
Ja bym rozwazyła Niftypro. Do grudnia miałabyś wynik.

Ja zrobilam badanie przed prenatalnymi bo z racji wieku wszystkie mamy wysokie ryzyko.
W statystyke pappy nie wierze, a aminopunkcji sie boje.. za dużo znam przypadkow gdzie niepotrzebnie była robiona A dzidzi zdrowej zaszkodziło.

Odpowiedź sobie może na podstawowe pytanie- co jeśli wynik sie potwierdzi. Bo to chyba pytanie zasadnicze -co z taką wiedzą zrobisz ?
Wybacz to co napisze ale tak tez ja zrobiłam. I dało mi siłę czekac ns wyniki.

Bo sa 2 opcje- usunięcie- wtedy amino potwierdza i pozwala zgodnie z prawem na to
Urodzenie dziecka nawet z wadą - wtedy amino bym nie ryzykowała bo mocno ingerujace badanie- często uszkadza środowisko dzidzi, i traci się maluszka.

Salsa, przepraszam za nieprzyjemne pytanie, ale czy możesz mnie uświadomić co znaczy zgodne z prawem "usunięcie"? Jeśli testy potwierdzają jakąś wadę genetyczną,( i czy chodzi o każdą? )rozumiem że musi to być wynik z aminopunkcji, to kobieta podejmuje decyzję i już idzie do panstwoweo szpitala ?
 
Do góry