reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Lejarz mówił ze te testy kosztują 500 zł trochę to dla mnie drogo, moze bede Piła więcej wody? Upławy raczej maja jakis kolor? I są kleiste a to bardziej wodniste jest. Ja od kilku tyg nie funkcjonuje już. W niedziele pewnie dowiem sie czegoś więcej, nie wiem dlaczego takiego testu mi nie zrobił może nie miał ? Mam straszne parcie na siki sikam co chwile po pare kropli myślałam ze może to mocz ale on miał by jakis zapach w to nie ma zapachu.

Możesz kupić najzwyklejsze paski do pomiaru pH i sprawdzać, paski to koszt kilkanaście kilkadziesiąt złotych.
IMG_1597.JPG

Tu masz podane pH.
Ja miałam dokładnie jak Ty i to były poprostu wodniste upławy, podejrzewali wysokie boczne pęknięcie worka owodniowego ale nic nie wyszło. Wiec nie panikuj tak bo to złe dla Was!
Wiem, ze się martwisz ale naprawdę wystarczy sprawdzić! Trzymam kciuki!
 

Załączniki

  • IMG_1597.JPG
    IMG_1597.JPG
    304,1 KB · Wyświetleń: 926
reklama
Dzwoniłam dzisiaj do ośrodka gdzie robiłam prenatalne. Zespół Edwardsa i Pateou poniżej 20000 rys. ZD 1:406. Z tego co rozmawiałam z lekarka to zaważył wiek (jakby nie było 41) , wyniki z pappy z krwi ok, USG też wyszło super. Zalecają dokładne USG między 18-19 tygodniem i potem kontrolę echa serca , czyli w sumie standardowe badania. Proponowała mi oczywiście test wolnego dna, oni robią Panoramę za 2000 zł. Ale raczej się nie zdecyduję. Gdyby nie wiek to nawet bym nie robiła innych badań tylko USG .
 
Dziewczyny jakie wy miałyście wyniki? Robiliście dodatkowe badania ?
ja nie robilam pappa ani nic z tych testow , mimo normalnego usg zrobilam amnio , potwierdzilo , ze jest ok , polowkowe tez ... malutki urodzil sie ze stenoza dwunastnicy a tego akurat zaden test nie wykryje , gdyby mial calkowicie zamknieta dwunastnice to by wyszlo na polowkowym ...
wlasnie 41 lat mialam w ciazy .
 
Dziewczyny jakie wy miałyście wyniki? Robiliście dodatkowe badania ?

U mnie pappa była „przeciętna” zd 1:133 ale NT podwyższone dodatkowo wiec były zalecenia do dalszej diagnostyki. Zrobiliśmy najpierw NIPT ale ponieważ lekarz dalej miał obawy rownież amnio. Jeszcze echo serduszka przed nami. Zmasakrowali nas tymi badaniami ale dzięki Bogu wszystkie ok wiec odetchnęliśmy.
Gdyby usg było ok to po pappie bym co najwyżej zrobiła właśnie NIPT i koniec.
 
Lejarz mówił ze te testy kosztują 500 zł trochę to dla mnie drogo, moze bede Piła więcej wody? Upławy raczej maja jakis kolor? I są kleiste a to bardziej wodniste jest. Ja od kilku tyg nie funkcjonuje już. W niedziele pewnie dowiem sie czegoś więcej, nie wiem dlaczego takiego testu mi nie zrobił może nie miał ? Mam straszne parcie na siki sikam co chwile po pare kropli myślałam ze może to mocz ale on miał by jakis zapach w to nie ma zapachu.

@Magdamama w II trymestrze zwiększa sie ilość śluzu wiec moze to po prostu fizjologia. Wody sie uzupełniają i same i mozna je uzupełniać „z zewnątrz” w razie konieczności i zagrożenia. Gdyby było podejrzenie ze to wody to tez myśle ze by cię lekarz do szpitala wysłał i nie kazał czekać.
Głowa do góry, wszystkie panikujemy ale póki co I trymestr za tobą, usg ok wiec nic tylko spokojnie do przodu [emoji4]
 
U mnie pappa była „przeciętna” zd 1:133 ale NT podwyższone dodatkowo wiec były zalecenia do dalszej diagnostyki. Zrobiliśmy najpierw NIPT ale ponieważ lekarz dalej miał obawy rownież amnio. Jeszcze echo serduszka przed nami. Zmasakrowali nas tymi badaniami ale dzięki Bogu wszystkie ok wiec odetchnęliśmy.
Gdyby usg było ok to po pappie bym co najwyżej zrobiła właśnie NIPT i koniec.
U mnie NT było 1, zresztą lekarka mówila że z USG ona widzi zdrowe dzieciątko więc tego się trzymam [emoji6]
 
reklama
Do góry