reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Właśnie czasem mam ale to na pewno za wcześnie na dziecko [emoji6]choć nie powiem że bym nie chciała [emoji3] ja niestety mam nadwagę więc pewnie i dopochwowo będę mieć. A mój ginekolog mi już zapowiedział że następne USG u niego to już przez brzuch, wtedy będzie jakieś 14 i 4 dni. Myślę że mnie będzie mimo wszystko sprawdzal na USG szyjkę bo jestem po konizacji szyjki. Więc ta kontrola musi być częściej . dzisiaj to mnie tak w ogóle brzuch bolal i plecy że masakra. Ale to chyba jest w terminie miesiączki może to przez to. Dobrze że plamienia nie mam. Wczoraj pisałam do mojego gina że mam takie w sumie jednorazowe beżowe upławy to kazał mi brać albiva.g a nocy to się po tym tak mi lało że szok.
 
reklama
Czy któraś z was miała badania prenatalne ?? To usg? Czy oni robią dopochwowe ? Boje sie ze ta głowica pogorszy mój stan? A na wyniki krwi długo sie czeka?
Wiecie zamiast sie cieszyć to ciagle sie martwię ...

@Magdamama
Prenatalne już tylko przez brzuszek sie robi. Dopochwowo jedynie szyjkę można jeszcze badać ale to przy połówkowych prędzej.
Jeśli chodzi o pappa to od razu sie trzeba przygotować ze tam bedą spore ryzyka niestety z uwagi na nasz wiek... tam jest duzo statystyki. Żeby sie nie denerwować zbyt wiele od razu trzeba przemyśleć badania wolnego dna z krwi. Niestety kosztują trochę ale spokój... bezcenny.
 
Właśnie czasem mam ale to na pewno za wcześnie na dziecko [emoji6]choć nie powiem że bym nie chciała [emoji3] ja niestety mam nadwagę więc pewnie i dopochwowo będę mieć. A mój ginekolog mi już zapowiedział że następne USG u niego to już przez brzuch, wtedy będzie jakieś 14 i 4 dni. Myślę że mnie będzie mimo wszystko sprawdzal na USG szyjkę bo jestem po konizacji szyjki. Więc ta kontrola musi być częściej . dzisiaj to mnie tak w ogóle brzuch bolal i plecy że masakra. Ale to chyba jest w terminie miesiączki może to przez to. Dobrze że plamienia nie mam. Wczoraj pisałam do mojego gina że mam takie w sumie jednorazowe beżowe upławy to kazał mi brać albiva.g a nocy to się po tym tak mi lało że szok.
Właśnie u mnie tez termin miesiączki może dlatego te jajniki bolą ... ty tez z ta szyjka to nie fajnie ... mnie boli i wiecznie twardy wieczne wzdęcia plamienia ... jelita bolą mnie przez to leżenie na pewno
 
@Magdamama
Prenatalne już tylko przez brzuszek sie robi. Dopochwowo jedynie szyjkę można jeszcze badać ale to przy połówkowych prędzej.
Jeśli chodzi o pappa to od razu sie trzeba przygotować ze tam bedą spore ryzyka niestety z uwagi na nasz wiek... tam jest duzo statystyki. Żeby sie nie denerwować zbyt wiele od razu trzeba przemyśleć badania wolnego dna z krwi. Niestety kosztują trochę ale spokój... bezcenny.
Nie obawiam sie jakoś ze coś nie tak genetycznie może być , jestem dobrej myśli . Słyszałam o tych badaniach kosztują 2600 jak będzie trzeba to zrobię na ta chwile czekają mnie pierwsze badania .
 
Czy któraś z was miała badania prenatalne ?? To usg? Czy oni robią dopochwowe ? Boje sie ze ta głowica pogorszy mój stan? A na wyniki krwi długo sie czeka?
Wiecie zamiast sie cieszyć to ciagle sie martwię, i to chyba bardziej niż w dobrze przebiegającej ciąży :( jedynie dziś lekarz mój pocieszył mnie ze to wszystko zazwyczaj kończy sie wraz z 1 trymestrem czyli jeszcze tydz bo teraz mam 12 i 2 dni wg usg teraz te myśli związane z tymi badaniami, nie wieże ze może być coś nie tak ale jednak czasem ta myśl przyjdzie ...

Ja mam to już za sobą. Jedne robiłam na NFZ, drugie prywatnie. Jedne miałam tylko przez brzuch, drugie dodatkowo dopochwowo, chociaż jestem szczupła. Na wyniki z krwi z Klinice PUM czekałam niecałe dwa tygodnie. W miejscu zamieszkania miałam tego samego dnia, chyba po 3 godzinach. Więc nie ma reguły.
Pappa to tylko i wyłącznie statystyka, w której brany jest pod uwagę nasz wiek, parametry z krwi i do tego usg płodu. Moje wyniki wyszły bardzo dobrze, ale znam osoby, którym wyszły skrajnie kiepskie, a urodziły zdrowe dzieci. Dlatego dla mnie ten wynik nie miałby znaczenia. To trzeba zawczasu przedyskutować z partnerem. Osobiście nie usunęłabym ciąży tylko dlatego, że BYĆ MOŻE moje dziecko urodzi się np. z zespołem Downa, bo gdyby jednak okazało się zdrowe...? Nie darowałabym sobie do końca życia.
Nie daje też gwarancji na to, że dziecko będzie całkiem zdrowe mimo dobrego wyniku, bo badanie dotyczy tylko trzech Trisomii.
Ale trzymam za Was kciuki!
 
Cześć kochane ja po wizycie w sobotę ,jest wszystko super ,USG miałam najpierw dopochwowe a potem przez brzuch i świetnie było widać ,już taki bobas :biggrin2:ma prawie 4 cm ,to było 10+3 a wg USG 10+5 , prenatalne mam 17 grudnia ,odetchnęłam z ulgą :biggrin2:
 

Załączniki

  • IMG_20181201_133124112.jpg
    IMG_20181201_133124112.jpg
    2,3 MB · Wyświetleń: 74
Kurczę dziewczyny dlaczego te koleżanki i osoby trzecie obrzydzają nam
Ta ciąże ?? Bo cie podziwiam bo to nie będzie łatwo dzieci chorują jak pogodzisz prace dom dzieci kto zajmie sie nauka dzieci ?? Oj js bym sie nigdy nie zdecydowała ja to wygodna jestem lubię mieć czas dla siebie fryzjer koleżanki ... no ty to nie przemyslalas
Nosz kuzwa Mac !!!!to moje życie mam
Dzieci które jak urodzę bedą miały 10,5 i 13 to nie są malutkie dzieci do cholery i co z tego ze urodzę 4 dziecko ??? Są nianie kobiety mogą iść do pracy mam męża który jakoś mi pomoże , a w czym dziecko ma przeszkodzić? Ile kobiet młodych rodzi i pracuje gotuje obiady. Boże dlaczego żadna nie powie super cieszę sie z toba w razie potrzeby ci pomożemy ??? Nie tylko same negatywy.., bo krwiaka mam tez ze względu na wiek i mogłam sie z tym liczyć !!! Tylko Hello miałam wypadek mocny i on tez mógł sie przyczynić do krwiaka.. żałuje ze ktoś wie najlepiej utrzymać to w tajemnicy !! Bo 40 lat to już kapcie i czekanie na wnuki. Ja mam super córki pomagają mi nie są problemowe uczą sie na tyle na ile mogą choć jedna to len i nie pomoże nic nie lubi matematyki nie uczy sie bo jej nie rozumie i ma zle oceny mając korepetycje nie wiem jak jej już przemówić zeby ćwiczyła ... a teraz ja muszę unikać stresu ale zawsze ktoś mi podniesie ciśnienie i zamiast pocieszyć zdołują
Wyglądałam sie bo wiecie przykro sie robi .
 
Kurczę dziewczyny dlaczego te koleżanki i osoby trzecie obrzydzają nam
Ta ciąże ?? Bo cie podziwiam bo to nie będzie łatwo dzieci chorują jak pogodzisz prace dom dzieci kto zajmie sie nauka dzieci ?? Oj js bym sie nigdy nie zdecydowała ja to wygodna jestem lubię mieć czas dla siebie fryzjer koleżanki ... no ty to nie przemyslalas
Nosz kuzwa Mac !!!!to moje życie mam
Dzieci które jak urodzę bedą miały 10,5 i 13 to nie są malutkie dzieci do cholery i co z tego ze urodzę 4 dziecko ??? Są nianie kobiety mogą iść do pracy mam męża który jakoś mi pomoże , a w czym dziecko ma przeszkodzić? Ile kobiet młodych rodzi i pracuje gotuje obiady. Boże dlaczego żadna nie powie super cieszę sie z toba w razie potrzeby ci pomożemy ??? Nie tylko same negatywy.., bo krwiaka mam tez ze względu na wiek i mogłam sie z tym liczyć !!! Tylko Hello miałam wypadek mocny i on tez mógł sie przyczynić do krwiaka.. żałuje ze ktoś wie najlepiej utrzymać to w tajemnicy !! Bo 40 lat to już kapcie i czekanie na wnuki. Ja mam super córki pomagają mi nie są problemowe uczą sie na tyle na ile mogą choć jedna to len i nie pomoże nic nie lubi matematyki nie uczy sie bo jej nie rozumie i ma zle oceny mając korepetycje nie wiem jak jej już przemówić zeby ćwiczyła ... a teraz ja muszę unikać stresu ale zawsze ktoś mi podniesie ciśnienie i zamiast pocieszyć zdołują
Wyglądałam sie bo wiecie przykro sie robi .
Myśle, że to przez to, że jesteśmy narodem narzekaczy, lubimy sobie pobiadolic i pomądrować się zwłaszcza na nie swój temat. Trzeba to olać i puścić mimo uszu. Poza tym jakby spojrzec z drugiej strony to Twoje kolezanki mają też i trochę racji. Sama należę jak i Ty i cześć z nas tutaj do tej grupy mam z poukładanym życiem, odchowanymi dziecmi. Przed decyzją o ciąży juz po 40-tce sama miałam wątpliwości. Kiedy mnie namawiał mąż na dziecko to to co Tobie mówią koleżanki ja mówiłam prawie to samo do niego. Faktem jest, że moje życie bardzo się zmieniło jest podporządkowane pod potrzeby małego. Mam mniej czasu dla starszakow i dla siebie samej. Piętrzą się na polce nieprzeczytane książki. Mam charakter, że lubię sama wszystkiego dopilnować, a teraz niestety musze troszkę odpuścić z ta kontrola domowników. Gdybym miała cofnąć czas nie zawahalabym się. Mały jest kochany przez nas wszystkich,nie wyobrażam sobie życia, naszej rodziny bez niego i czuje, ze juz teraz jesteśmy w komplecie.
Nie przejmuj się gadaniem niech sobie popaplaja jak ma im to przynieść ulgę. Każdy ma prawo poukładać sobie życie tak jak chce i nic do tego osobom trzecim jeśli nie dzieje się nic złego.
Pamiętaj, że będąc w ciąży hormony powodują to, że bardziej się wszystkim przejmujemy i bierzemy wszystko niepotrzebnie do sarca. Głowa do gry i rób swoje mając w zadku to co myślą koleżanki.
 
Kurczę dziewczyny dlaczego te koleżanki i osoby trzecie obrzydzają nam
Ta ciąże ?? Bo cie podziwiam bo to nie będzie łatwo dzieci chorują jak pogodzisz prace dom dzieci kto zajmie sie nauka dzieci ?? Oj js bym sie nigdy nie zdecydowała ja to wygodna jestem lubię mieć czas dla siebie fryzjer koleżanki ... no ty to nie przemyslalas
Nosz kuzwa Mac !!!!to moje życie mam
Dzieci które jak urodzę bedą miały 10,5 i 13 to nie są malutkie dzieci do cholery i co z tego ze urodzę 4 dziecko ??? Są nianie kobiety mogą iść do pracy mam męża który jakoś mi pomoże , a w czym dziecko ma przeszkodzić? Ile kobiet młodych rodzi i pracuje gotuje obiady. Boże dlaczego żadna nie powie super cieszę sie z toba w razie potrzeby ci pomożemy ??? Nie tylko same negatywy.., bo krwiaka mam tez ze względu na wiek i mogłam sie z tym liczyć !!! Tylko Hello miałam wypadek mocny i on tez mógł sie przyczynić do krwiaka.. żałuje ze ktoś wie najlepiej utrzymać to w tajemnicy !! Bo 40 lat to już kapcie i czekanie na wnuki. Ja mam super córki pomagają mi nie są problemowe uczą sie na tyle na ile mogą choć jedna to len i nie pomoże nic nie lubi matematyki nie uczy sie bo jej nie rozumie i ma zle oceny mając korepetycje nie wiem jak jej już przemówić zeby ćwiczyła ... a teraz ja muszę unikać stresu ale zawsze ktoś mi podniesie ciśnienie i zamiast pocieszyć zdołują
Wyglądałam sie bo wiecie przykro sie robi .
Ci którzy nie mają własnego życia tylko lubią żyć czyimś zawsze będą gadać cokolwiek by się nie zdarzyło ja już się nauczyłam jednym uchem wpuszczać drugim wypuszczać mam sporo koleżanek ale tylko kilka z którymi wiem że mogę pogadać szczerze i o wszystko z innym o dupie marynie ;)
 
reklama
Kurczę dziewczyny dlaczego te koleżanki i osoby trzecie obrzydzają nam
Ta ciąże ?? Bo cie podziwiam bo to nie będzie łatwo dzieci chorują jak pogodzisz prace dom dzieci kto zajmie sie nauka dzieci ?? Oj js bym sie nigdy nie zdecydowała ja to wygodna jestem lubię mieć czas dla siebie fryzjer koleżanki ... no ty to nie przemyslalas
Nosz kuzwa Mac !!!!to moje życie mam
Dzieci które jak urodzę bedą miały 10,5 i 13 to nie są malutkie dzieci do cholery i co z tego ze urodzę 4 dziecko ??? Są nianie kobiety mogą iść do pracy mam męża który jakoś mi pomoże , a w czym dziecko ma przeszkodzić? Ile kobiet młodych rodzi i pracuje gotuje obiady. Boże dlaczego żadna nie powie super cieszę sie z toba w razie potrzeby ci pomożemy ??? Nie tylko same negatywy.., bo krwiaka mam tez ze względu na wiek i mogłam sie z tym liczyć !!! Tylko Hello miałam wypadek mocny i on tez mógł sie przyczynić do krwiaka.. żałuje ze ktoś wie najlepiej utrzymać to w tajemnicy !! Bo 40 lat to już kapcie i czekanie na wnuki. Ja mam super córki pomagają mi nie są problemowe uczą sie na tyle na ile mogą choć jedna to len i nie pomoże nic nie lubi matematyki nie uczy sie bo jej nie rozumie i ma zle oceny mając korepetycje nie wiem jak jej już przemówić zeby ćwiczyła ... a teraz ja muszę unikać stresu ale zawsze ktoś mi podniesie ciśnienie i zamiast pocieszyć zdołują
Wyglądałam sie bo wiecie przykro sie robi .

@Magdamama na to nie ma lekarstwa. Trzeba nabrać dystansu i po prostu to „olać” delikatnie mówiąc. Ja mam 10 letnia córkę i codziennie rano się uśmiecham jak ona sobie śniadanie do szkoły robi a ja mogę chwile dłużej w łóżku zostać. I dochodzę do wniosku ze to istne błogosławieństwo ;-) A druga rzecz to są tacy co maja 30 lat a zachowują sie jakby mieli 60 wiec metryka tu tez nie działa. Ja mam 40 i czuje sie młodziej niż przed ciąża myśląc ile szczęścia przede mną :-)
 
Do góry